vites altı ve kapı ışığı ile ilgili soru

onurs1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: vites altı ve kapı ışığı ile ilgili soru

tunc link' Alıntı:
Arkadaşlar zaten kapı elleri icin değinen bir yer yok
Ayrıca vites altı led dizaynı istenirse  yanlış hatırlamıyorsam orjinal 118 tl olması gerek parca istenirse olmayabilirim alınan fiyatlar icin farklılık gösterebilir kullanılan malzemeler farklı
Edition'lar için kapı kolu ve vites altı led toplam maliyet nedir tarık bey ?

tunc1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

.sj yolladim
Eger servisimize ugramaniz durumunda tanisma imkanı  bulabiliriz.beraber çay içmek iyi olabilir

onurs1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tunc link' Alıntı:
.sj yolladim
Eger servisimize ugramaniz durumunda tanisma imkanı  bulabiliriz.beraber çay içmek iyi olabilir
Memnuniyetle, Aracı B.paşa odak'ta Erhan dan almıştım, ekstralar için size gitmemi söylemişti o zamanlar burayı bilmiyordum, üye olunca anladımki namınız baya bir almış yürümüş :) tanışmayı istiyorum sizinle. 

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tunc link' Alıntı:
.sj yolladim
tarık bey bana da fiyatlarını yollar mısınız.benim aracım da edition sedan.vites altı ve kapı için led.teşekkürler

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
tarık bey bana da fiyatlarını yollar mısınız.benim aracım da edition sedan.vites altı ve kapı için led.teşekkürler
Bana da bana da dancee dancee dancee sadece kapılar  için vites altı mevcut bende

ciltin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende makyajlı hatchback edition mevcut bilindiği gibi vites altında kırmızı ışık yok. Sitede bulunan vites bölümü sökme videosu sayesinde o kısmı söktüm ne göriyim vites altında ışık yanıyor fakat belli belirsiz. Servise gittim serviste bilgisayara bağladılar hatamı var diye fakat ışık parlak olarak yanmadı araştırdığımızda opelin lambaları kabloları bağladığını fakat ışığı gerekli durumlarda yakacak modülü koymadığını gördük. Modül sonradan alınabilirmi bir fikrim yok ancak ben oradaki ışığı çakmak elektriğine bağladım sonuç olarak kontağı çevirdiğimde yanıyor kapıyı açtığımda sönüyor sıfır maliyetle ışık sahibi oldum. Bu sayede opelin serviste 300 liraya sattığı lamba kablo ve plastik kısmı arabaya koyduğunu fakat yakmadığınıda öğrenmiş oldum.
Bence vites altını bir söküp ışık olup olmadığına bir bakın az da olsa kırmızı birşey görüyorsanız lamba mevcut demektir. Çakmak çıkışına bağlayıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Benim arabam ilk makyajlı seride olduğu için lamba olabilir eğer lamba yoksa aracınızda
http://dx.com/p/flexible-2-mode-red-light-el-strip-dc-12v-3m-length-41014

bu tip bir lamba almalısınız. montajıda çok kolay bahsedilen fiyatları vermenize bence hiç gerek yok. Ben ayrıca kapı kollarınada led taktım araçta bu ışıkları yakacak modül olmadığı için kapı kollarındaki cam açma düğmelerinden elektrik aldım sonuç aşağıdaki gibi.
DSCF0281.jpg

Maliyet Yaklaşık 2 Lira...

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İyi bir araştırma yaparak sorunu çözmüşsünüz bravo  14alkiss Kapı kollarına hangi led den kullandınız delme işlemi falan oldumu ?

wasiyet1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bana da sadece kapı ışığı led maliyetini pm olarak çekerseniz iyi olur. Ay sonu Bayrampaşa ya geleceğim uygunsa fiyat ugrayabilirim

ciltin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

niko22 link' Alıntı:
İyi bir araştırma yaparak sorunu çözmüşsünüz bravo  14alkiss Kapı kollarına hangi led den kullandınız delme işlemi falan oldumu ?
Kapı kollarında delikler mevcut elinizle kontrol ettiğinizde görebilirsiniz. Ledler piyasada kolaylıkla bulunabilen tanesi 10 kuruşa satılan mantar ledlerden yanlız genelde kullanılan yüksek dereceli uzunledler iyi sonuç vermiyor ışık yayılmıyor. onun yerine kısa ledlerden kullanmalısınız. Resmi aşağıda
straws.jpg

Sağ kapı kolu için sadece kapının tutma yerini sökmeniz yeterli oluyor. Ancak sol ışık için kapıyı sökmeniz gerekli çünkü sol kapı cam açma bölümüne direk ışık elektriği gelmiyor. Işıkların simetrik olması için sol kapının elektriğini ayna düğmesinden alınması gerekiyor.

Vites altı sökme videosu:
http://www.youtube.com/embed/PoFVi7hJPVA

Sanırım sizde park sensörü taktırmıssınız bende düşünüyorum bu aralar hangisini kullandınız montajı nasıl oldu.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ciltin link' Alıntı:
Bende makyajlı hatchback edition mevcut bilindiği gibi vites altında kırmızı ışık yok. Sitede bulunan vites bölümü sökme videosu sayesinde o kısmı söktüm ne göriyim vites altında ışık yanıyor fakat belli belirsiz. Servise gittim serviste bilgisayara bağladılar hatamı var diye fakat ışık parlak olarak yanmadı araştırdığımızda opelin lambaları kabloları bağladığını fakat ışığı gerekli durumlarda yakacak modülü koymadığını gördük. Modül sonradan alınabilirmi bir fikrim yok ancak ben oradaki ışığı çakmak elektriğine bağladım sonuç olarak kontağı çevirdiğimde yanıyor kapıyı açtığımda sönüyor sıfır maliyetle ışık sahibi oldum. Bu sayede opelin serviste 300 liraya sattığı lamba kablo ve plastik kısmı arabaya koyduğunu fakat yakmadığınıda öğrenmiş oldum.
Bence vites altını bir söküp ışık olup olmadığına bir bakın az da olsa kırmızı birşey görüyorsanız lamba mevcut demektir. Çakmak çıkışına bağlayıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Benim arabam ilk makyajlı seride olduğu için lamba olabilir eğer lamba yoksa aracınızda
http://dx.com/p/flexible-2-mode-red-light-el-strip-dc-12v-3m-length-41014

bu tip bir lamba almalısınız. montajıda çok kolay bahsedilen fiyatları vermenize bence hiç gerek yok. Ben ayrıca kapı kollarınada led taktım araçta bu ışıkları yakacak modül olmadığı için kapı kollarındaki cam açma düğmelerinden elektrik aldım sonuç aşağıdaki gibi.
DSCF0281.jpg

Maliyet Yaklaşık 2 Lira...

Valla harika yapmışsınız tebrik ediyorum... Keşke benim de elim yatkın olsa ben de yapabilsem şu kapı kollarındaki aydınlatmayı, güle güle kullanın :)