vites altı ve kapı ışığı ile ilgili soru

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: vites altı ve kapı ışığı ile ilgili soru

Cidden güzel uygulama elinize sağlık

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ciltin link' Alıntı:
Bende makyajlı hatchback edition mevcut bilindiği gibi vites altında kırmızı ışık yok. Sitede bulunan vites bölümü sökme videosu sayesinde o kısmı söktüm ne göriyim vites altında ışık yanıyor fakat belli belirsiz. Servise gittim serviste bilgisayara bağladılar hatamı var diye fakat ışık parlak olarak yanmadı araştırdığımızda opelin lambaları kabloları bağladığını fakat ışığı gerekli durumlarda yakacak modülü koymadığını gördük. Modül sonradan alınabilirmi bir fikrim yok ancak ben oradaki ışığı çakmak elektriğine bağladım sonuç olarak kontağı çevirdiğimde yanıyor kapıyı açtığımda sönüyor sıfır maliyetle ışık sahibi oldum. Bu sayede opelin serviste 300 liraya sattığı lamba kablo ve plastik kısmı arabaya koyduğunu fakat yakmadığınıda öğrenmiş oldum.
Bence vites altını bir söküp ışık olup olmadığına bir bakın az da olsa kırmızı birşey görüyorsanız lamba mevcut demektir. Çakmak çıkışına bağlayıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Benim arabam ilk makyajlı seride olduğu için lamba olabilir eğer lamba yoksa aracınızda
http://dx.com/p/flexible-2-mode-red-light-el-strip-dc-12v-3m-length-41014

bu tip bir lamba almalısınız. montajıda çok kolay bahsedilen fiyatları vermenize bence hiç gerek yok. Ben ayrıca kapı kollarınada led taktım araçta bu ışıkları yakacak modül olmadığı için kapı kollarındaki cam açma düğmelerinden elektrik aldım sonuç aşağıdaki gibi.
DSCF0281.jpg

Maliyet Yaklaşık 2 Lira...
valla 10 numara olmuş 10.bende var mı bilmiyorum ama yarın bakacam.bugun servise sordum 150 liraya yaparız dedi.sadece vites altı.fazla geldi bana.o vites altındaki ledleri eğilip de görme şansım var mı?sökmeye kıyamam arabayı :(

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Verdiğiniz bilgiler için  thnxx sn. ciltin
Kapı sökme işi varsa ben hiç bulaşmayayım o zaman. Park sensörünü aracı alırken hediye olarak taktılar bayide 45 dk falan sürüyor ne marka olduğunu bilmiyorum üzerinde yazı olmayan beyaz bir kutuda getirdiler araçla beraber o da garantili sadece ses çıkarıyor, görüntü, ekran, mesafe bilgisi falan yok.

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben vitesin altında hiçbir tesisat yok zannediyordum. Çok iyi bir paylaşım olmuş tebrik ederim. Çok teşekkürler

onurs1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ciltin link' Alıntı:
Bende makyajlı hatchback edition mevcut bilindiği gibi vites altında kırmızı ışık yok. Sitede bulunan vites bölümü sökme videosu sayesinde o kısmı söktüm ne göriyim vites altında ışık yanıyor fakat belli belirsiz. Servise gittim serviste bilgisayara bağladılar hatamı var diye fakat ışık parlak olarak yanmadı araştırdığımızda opelin lambaları kabloları bağladığını fakat ışığı gerekli durumlarda yakacak modülü koymadığını gördük. Modül sonradan alınabilirmi bir fikrim yok ancak ben oradaki ışığı çakmak elektriğine bağladım sonuç olarak kontağı çevirdiğimde yanıyor kapıyı açtığımda sönüyor sıfır maliyetle ışık sahibi oldum. Bu sayede opelin serviste 300 liraya sattığı lamba kablo ve plastik kısmı arabaya koyduğunu fakat yakmadığınıda öğrenmiş oldum.
Bence vites altını bir söküp ışık olup olmadığına bir bakın az da olsa kırmızı birşey görüyorsanız lamba mevcut demektir. Çakmak çıkışına bağlayıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Benim arabam ilk makyajlı seride olduğu için lamba olabilir eğer lamba yoksa aracınızda
http://dx.com/p/flexible-2-mode-red-light-el-strip-dc-12v-3m-length-41014

bu tip bir lamba almalısınız. montajıda çok kolay bahsedilen fiyatları vermenize bence hiç gerek yok. Ben ayrıca kapı kollarınada led taktım araçta bu ışıkları yakacak modül olmadığı için kapı kollarındaki cam açma düğmelerinden elektrik aldım sonuç aşağıdaki gibi.
DSCF0281.jpg

Maliyet Yaklaşık 2 Lira...

Aracım ilk makyajlı seri dediğiniz hangi ay oluyor? Ben Kasım 12 de aldım, bana ilk seri gibi birşey söylenmişti. Söküp baksammı acaba merak ettim şimdi :)

ciltin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onurs link' Alıntı:
Aracım ilk makyajlı seri dediğiniz hangi ay oluyor? Ben Kasım 12 de aldım, bana ilk seri gibi birşey söylenmişti. Söküp baksammı acaba merak ettim şimdi :)

Aracı eylül ayında teslim aldım ağustos ayında üretilmiş fabrikadan ilk çıkan seriden. Serviste 300 liraya sattığı parçayı arabaya takmalarını bu duruma bağladım ama yanılıyorda olabilirim. Opelin satış politikaları 300 liralık parçayı takıp 3 liralık modülü koymamak...

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

ciltin link' Alıntı:
Aracı eylül ayında teslim aldım ağustos ayında üretilmiş fabrikadan ilk çıkan seriden. Serviste 300 liraya sattığı parçayı arabaya takmalarını bu duruma bağladım ama yanılıyorda olabilirim. Opelin satış politikaları 300 liralık parçayı takıp 3 liralık modülü koymamak...

Gerçekten elinize sağlık, şu kapı kollarını bende çok istiyorum ama birşeyler elimde kalır diye de çok korkuyorum açıkçası.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim korkum açarken dişleri kırma korkusu.yerlerini bilmediğimiz için nereye ne kadar hassas davranacagimizi bilmiyoruz..

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün Özkaymak Opel Yetkili servisle görüştüm. 2012 model aracıma bu işlemleri yaptırdığım an servis garantisi dışına çıkaracaklarını belirttiler. Siz nasıl bunları yaptırabildiniz? yani servislerden bunu nasıl gizleyeceğiz? veya sizin servisleriniz bu duruma ne diyor?

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yavuzozkan link' Alıntı:
Bugün Özkaymak Opel Yetkili servisle görüştüm. 2012 model aracıma bu işlemleri yaptırdığım an servis garantisi dışına çıkaracaklarını belirttiler. Siz nasıl bunları yaptırabildiniz? yani servislerden bunu nasıl gizleyeceğiz? veya sizin servisleriniz bu duruma ne diyor?
garanti dışına çıkmaz dedi benim servis.onatça adana..