Yollarda hız sınırı yükseliyor!

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndan geçen Karayolları Genel Müdürlüğü'nün Teşkilat ve Görevleri Hakkındaki Kanun'da, karayollarının tanımlarına bölünmüş yollar da eklendi. Karayollarında hız limitleri değişti.

Yasaya göre, "Motorlu araçların cins ve kullanma amaçlarına göre sürülebileceği en çok ve en az hız sınırları şehirlerarası karayollarında 90 kilometre, bölünmüş yollarda 110 kilometre, otoyollarda 120 kilometre saat hızı geçmemek üzere yönetmelikle belirlenir" ifadesi kondu.
İHA

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndan geçen Karayolları Genel Müdürlüğü'nün Teşkilat ve Görevleri Hakkındaki Kanun'da, karayollarının tanımlarına bölünmüş yollar da eklendi. Karayollarında hız limitleri değişti.

Yasaya göre, "Motorlu araçların cins ve kullanma amaçlarına göre sürülebileceği en çok ve en az hız sınırları şehirlerarası karayollarında 90 kilometre, bölünmüş yollarda 110 kilometre, otoyollarda 120 kilometre saat hızı geçmemek üzere yönetmelikle belirlenir" ifadesi kondu.
İHA

resmi kaynak gösterebilir misiniz?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu haber mynet'tede vardı ama şu an için sadece bir öneri, yani henüz yasallaşmadı.

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o öneri yıllardır var ama acaba sonunda resmi bir şekilde yasa gündemine girdi mi dedim...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Dün akşam mynette ben de gördüm.

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet savaş abi haberi buldum

http://haber.mynet.com/detay/guncel/hiz-limiti-110a-cikarildi/503901

"TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndan geçen Karayolları Genel Müdürlüğü'nün Teşkilat ve Görevleri Hakkındaki Kanun..." diyor. komisyondan gecen kanun, kanunlaşmış mıdır? yoksa daha mecliste fln mı görüşülür?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Resmi gazetede yayınlanlanıp yayınlanmadığı konusunda bir bilgi bulamadım.

dreamin34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
110x1.1=121Km olarak mı düşünmeliyiz limiti? Geçen gün 5.20d'de GPS ile KM saatini karşılaştırdım, KM saati GPS'e göre 8-9km daha fazla gösteriyor. Biraz da oradan pay var yani. Limitleri zorlayacağız ya illa... :D

erman abi en güzelini söylemiş zaten :) duble yolda 121 yaparız ee bide artısı eksisi var bu işin :D 125 falan sorunsuz gidebiliriz :) otobanda zaten radar olan yerler belli cankurtarandan inerken radar koyuyolar gişelerde polis alıyo kenara :) başkada görmedim gezici radar harici :)

sarsugh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hız sınırı 110 ollunca son hız 120 olur bu da yakıt sarfiyatını %10-15 etkiler sanırm zaten dünyanın en hızlı yakıtını kullanan bizlerin cebinden daha fazla para çıkacaktır birde bu açıdan düşünelim:)