Yollarda hız sınırı yükseliyor!

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
hız sınırı 110 ollunca son hız 120 olur bu da yakıt sarfiyatını %10-15 etkiler sanırm zaten dünyanın en hızlı yakıtını kullanan bizlerin cebinden daha fazla para çıkacaktır birde bu açıdan düşünelim:)
Aşırı hız=fazla yakıt tüketimi=yakıta ödenen daha fazla para=bütçemde daha büyük delik.
Bazıları hemen hız limiti arttı diye negatif yönde yorum yapıyorlar. Açıklanan rakam hız limiti için, herkesin zorunlu olarak gitmesi gereken hız değil ki. Mesela ben genelde 100 km ile giderim. O nedenle bu hız limiti beni ilgilendirmiyor. İsteyen gider isteyen gitmez. Önemli bir nokta, madem bölünmüş yolda hız limiti 110 km oldu, artık bunun üzerine de %10 ilave edilip işin pisliğini çıkarmamak gerek.

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
korhan ''iha'' kaynaklı altda vermiştim zaten goremedın sanırım

resmi kaynaktan kastım, kararı alan, uygulamaya koyan devlet kurumları vb. idi.
yoksa haber ajansının ismini gördüm ama ankara-eskişehir yoluna veya ankara-konya yoluna çıkıp 120 ile radarın önünden geçebilecek kadar güvenilir gelmedi. :D

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
resmi kaynaktan kastım, kararı alan, uygulamaya koyan devlet kurumları vb. idi.
yoksa haber ajansının ismini gördüm ama ankara-eskişehir yoluna veya ankara-konya yoluna çıkıp 120 ile radarın önünden geçebilecek kadar güvenilir gelmedi. :D

ben ihanın yalancısıyım ....

oktay38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana göre sorun yok :):)
0-100 epey zaman alıyor hızlanna kadar radarı geciyorum :):)

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Keşke uysalar şunlara keşkeee...

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sadece bölünmüş yollarda değişti sanırım. Ama artık cidden gerekliydi her yer duble yol oldu ama hız sırını hala 70-90 arasıydı dümdüz çift şeritli bomboş yolda 90 la gitmek gerçekten sabır istiyordu. Otobanda zaten 120 yi kimsenin taktığı yok kamyonlar bile 120 nin üzerine çıkıyor bazen. Bölünmüş yollarda 110+11 den 121 gayet ideal.

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu, haber sitelerinde yayılmaya devam ediyor. ama sanırım kanun, resmi gazetede yayınlanmadan bu hız sınırlarını geçerli olmayacak. haksız mıyım?