Aracımı su bastı :(

bugrakorkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
gmail.com
Değerli arkadaşlar bildiğiniz üzere Muğla Köyceğiz civarında sel baskını yaşandı.Benimde aracım evimde bahçe garajımda idi.Ancak ben seminer çalışmalarım yüzünden Ankara ve  İstanbuldaydım.Geldiğimde ve aracıma bindiğimde kötü bir süprizle karşılaştım.֖n sağ yolcu tarafındaki kauçuk paspasın üzeri resmen göl olmuş, paspasın altındaki döşeme hava kanalının ve ön göbek plastiklere kadar sırılsıklam vaziyetteydi.NE cam açık, nede sunroof açıktı.Ayrıca bukadar şiddetli yağmurda su birikintisi içerisindede değildi aracım.
Bugün opel servisini aradım ve aracı kullanmamam ve servise çektirtmemi önerdiler.Elektronik aksama zarar verebilirmiş.
Bunun üzerine opel asistanı aradım ve karşıma çıkan, VOLKAN BEY isimli arkadaş yardımcı olmanında dışında tamamen işi yokuşa sürmek için elinden geleni yaptı.
Aramızda geçen konuşmadan bir iki estantene vereyim;
Ben: Aracım su içerisinde, çalıştırmak istemiyorum elektronik aksama zararı olabilir diye.֜cretsiz çekici hizmeti talep ediyorum.
Volkan: Aracınız arızalımı?
Ben: Aracım kontağı açarsam arızalanabilir çekindiğim için sizinle iletişimdeyim.
Volkan: Aracınız arızalanmadan çekemeyiz.Ancak kaskoya çektirtirsiniz yada bize ücret ödemeniz gerek.
Ben: Bu ne saçmalık, ne yapayım yani aracı çalıştırıp arıza lambası yakmasını mı beklim?
Volkan: Sesiniz kaydediliyor, eğer arıza oluştursa aracınız tamamen garanti dışı kalır.

Bu tarz insanlar Opel bünyesinde oldukça markayı karalamaktalar.Volkan bey denen arkadaşımız beni en başından zora koşmaya zorladı.Bölge müdürlüğü ile iletişime geçildi servisim kanalı ile.Ve sağolsun kibar bir bayan Yeliz hanım opel asistanttan beni arayarak çekici hizmetinden faydalandırma işlemlerini gerçekleştirdi.
Yarın sabah aracım çekici ile çekilip servise gidecek.
Sanırım 1 hafta en az serviste kalır ve bu süreçte opel asistansdan ücretsiz kiralık araç talep edeceğim.

Lütfen siz değerli dostlar dikkatli olun, Opelde herşey aracı siz alana kadar.. Sonrasında Volkan Bey gibi şahıslarla muhattap olmak zorunda kalıyorsunuz ve size yardımcı olmamalarınında yanında sesiniz kaydediliyor gibi alttan ince tehditler savuruyorlar..

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Aracımı su bastı :(

ևok geçmiş olsun.  :(

İnşallah sorununuz en kısa sürede halledilir.  :)

Volkan bey dediğiniz yetkilininde amacını anlamak biraz güç  madd

Böyle ters durumlarda kasko ile irtibata geçmek daha sağlıklı olur, kasko en azından böyle saçma işlerle uğraştırmaz  :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun öncelikle. Bu Volkan Bey türevi kımıl zararlıları her şirkette mevcut, sahibi olduğum şirkete ait, 12 senedir birfiilde kullandığım hattım için aradığım Turkcell'de bile bana 40 tane soru sorup kırkıncı sorusu hattınızın bilmem neyi açık mı olduğu ve bende kardeşim hat 12 senelik hatırlamıyorum açtım mı açmadım mı o zaman dediğimde bana sahtekar muamelesi yapan bir kırıntıyla bile karşılaşmadım değil. :)

Aracı çalıştırmadan çekiciyle gönderebilmeniz çok iyi olmuş, inşallah ciddi bir sorun çıkmaz ve sıkıntısızca aracınızın keyfini sürmeye devam edersiniz. Ha Volkan Bey cismini de şikayet edin GM'e gerekirse yazılı olarak. Müşteri tehdit etmekle adam olunmuyor.

Ofriyos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Öncelikle geçmiş olsun. Antalya'da aynı şey Ekim ayında benim de başıma geldi. Bizimki biraz daha vahimdi. Giderken suda kaldım ve aracın motoruna su girdi. Motorun büyük bir bölümünü değişmek zorunda kaldı. O kadar parça sökülüp takılınca da araç dikiş tutmadı ve 1 yaşında 10.000 km deki aracı değiştirmek zorunda kaldım. Bu yüzden aracı çalıştırmamanız çok mantıklı olmuş.
Çekici için kendi kaskonuzu aramak belki daha doğru olacaktır. Kaskonuz ne bilmiyorum ama benim kaskom AXA idi. Size başka bir aracı opel assistance değil kaskonuzun kapsamındaysa kasko şirketi verecektir. Bu şart içinde aracı hareket ettirmeden kaskonun çekicisiyle servise çektirmeniz gerekiyor. Size tavsiyem öncelikle kendi kasko şirketinizi aramanız olacaktır.
Tekrar geçmiş olsun.

TOGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Büyük geşmiş olsun şu meşhur Volkan Bey i de şikayet edip peşini bırakmayın bence..

bugrakorkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
gmail.com

BiG_BOSS ® link' Alıntı:
kaskonuzda doğal afetlerle ilgili güvence varsa servisi aramanıza zaten gerek yok bence. kasko şirketini arayıp aracı servise çektirtebilirsiniz diye düşünüyorum
Yaşanan olay doğal afet olarak nitelendirilemez.Bu yüzden kasko ile direk görüşmedim.Köyceğizde bir doğal afet olduğu bir gerçek ancak aracımın olduğu garajımda su birikme vesaire olmamış.Sadece şiddetli yağış ile aracımın içi su dolmuş.Bugüne kadar yağmur altında arabam çok kalmadı çünkü işyerimde kapalı otoparkta kalıyordu arabam.

herkese teşekkürler.GM'nin adresi vs varmı acaba?Almanca birşeyler patlatayım hemen.Bu Volkan bey'i şikayet edeceğim.

Ofriyos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Opel İletişim Merkezi Tel: 0232 444 OPEL (444-6735)
Opel Müşteri Hizmetleri Çağrı Merkezi Tel: 0232 853 233

Bu iki numaradan biriydi şimdi tam hatırlamıyorum. Bu numarayı arayıp şikayetinizi iletirseniz. Servisin tepesine kabus gibi çöküyorlar. Benim burdaki servisle ilgili bir problemim olmuştu ve aramıştım. Çok ilgililer ayrıca sonrasında en az 4 kez arayıp gelişmelerle ilgili bilgi verdiler. Arabanın teslimini takip edip teslim aldıktan sonra ve daha sonra arayarak kontrol edip, bir şikayetim olup olmadığını vs sordular.

Volkan la muhatap olup sinirlerinizi harap etmenize gerek yok. Arayın müşteri hizmetlerini onlar gerekeni yapacaktır.

Ofriyos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BiG_BOSS ® link' Alıntı:
aracı aldıktan sonra gelen ankete dönüş yapıyolar mı? yapıyolarsa bana 6 aydır dönüş yapan olmadıda ben arayayım bari

Orda bi yanlış anlaşılma oldu galiba:) satın aldığıktan sonra değil. Sel arızasından dolayı servisten teslim aldıktan sonra oldu bunlar...

Ofriyos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bugrakorkmaz link' Alıntı:
Yaşanan olay doğal afet olarak nitelendirilemez.Bu yüzden kasko ile direk görüşmedim.Köyceğizde bir doğal afet olduğu bir gerçek ancak aracımın olduğu garajımda su birikme vesaire olmamış.Sadece şiddetli yağış ile aracımın içi su dolmuş.Bugüne kadar yağmur altında arabam çok kalmadı çünkü işyerimde kapalı otoparkta kalıyordu arabam.

herkese teşekkürler.GM'nin adresi vs varmı acaba?Almanca birşeyler patlatayım hemen.Bu Volkan bey'i şikayet edeceğim.

Doğal afet için değil, aracınızdaki hasar için arayacaksınız kaskonuzu. Sonuçta arabanın içine su girmesi de bir hasardır ve kapsam dahilinde olmalıdır. Siz yine de arayın derim.

volkan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun Buğra büyük bir zararla karşılaşmayacağınızı umarım.