Aracımı su bastı :(

bugrakorkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
gmail.com
Ynt: Aracımı su bastı :(

Olay Opel Garantisi Kapsamında çözülecek.En azından Opel Servisimle yaptığım görüşme sonucunda bu kanıya vardım.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bugrakorkmaz link' Alıntı:
Olay Opel Garantisi Kapsamında çözülecek.En azından Opel Servisimle yaptığım görüşme sonucunda bu kanıya vardım.

İnşallah garanti kapsamında size yardımcı olurlar ama bence garanti kapsamında değil diye bir cevap almanızda olası seçeneklerden.

Çünkü aracınızı dış etkenlerden dolayı su basmış ve elektronik aksama zarar gelmiş ise bu sebepten garantiye sokmazlar.

Garantiye sokmasalar bile doğal afetler maddesinden tüm hasarı kaskodan karşılarsınız, en kötü ihtimal hasarsızlığınız bozulur.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Büyük geçmiş olsun

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun
Öyle insanlar varki işi yokuşuna sürmek için, sizi suçlu duruma düşürüyorlar
sanki siz elinize hortum aldınız arabanın içini suladınız yani insanı bu duruma düşürüyorlar
suyu nerden aldığını merak ettim, servise gittikten sonra öğrenirseniz ve bizi de bilgilendirirseniz
memnun kalırız
tekrardan geçmiş olsun, umarım en kısa sürede düzelir problem.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

büyük geçmiş olsun :(

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kardeşim çok geçmiş olsun. :(
üzme kendini buğra halledilecek bir şekilde.önemli olan motorda sıkıntı olmaması diğer sıkıntılar bir şekilde hallolur.
dahada önemlisi canın sağ keyfini bozma.
Volkan denen vatandaşın da peşini bırakma.şikayetlerini yazılı ve tarih bildirerek yap.soyadınıda biliyorsan yaz.
böyle terbiyesiz cahil insanlar yaşamın her yerindeler.bu salak adamlar yüzünden gerçekten çalışmak isteyen iyi insanlar işsiz kalıyor.bu tarz adamlara yapılacak ceza ilsiz bırakacaksın, sürünsün aklı başına gelsin.
şikayetle ve servisle ilgili elimizden gelen birşey olursa arkandayız buğra imza dilekçe ne lazımsa artık.
umarım servis sana sorun çıkarmadan sorunu düzgün birşekilde çözerler.
bu su basma işi benimde miğdemi bulandırdı.benim tosunda bahçede park halinde kaç günde yağmur yağdı acaba su varmıdır içinde diye aklımada gelmedi değil.
araçlarımızı severek aldık lakin arada istetme yarafından su almışmıdır diye bakma ihtiyacı hissediyorum.veya içine.Bi arada yıkamadan sonra stop lambalarına bakıyordum.
nasıl bir tasarım ve işcilik hatasıdır bu anlam veremiyorum.

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çalıştırmadığınız iyi olmuş çünkü eğer araç o kadar su aldıysa elektronik aksama da su girme ihtimali yüksek gibi duruyor. Çalıştırırsınzı araç kısa devre yapar sonra utanmadan bunu kullanıcı hatası deyip size fatura etmeye kalkabilirlerdi. İşallah sorun çıkmaz, ama su alması biraz tuaf çünkü bu araçlar çok iyi şartlarda su sızdırmazlık testlerinden geçiriliyor. Ne kadar yukarıdan yağmur yağarsa yağsın bu araç 30-40 cm su içinende yüzmedikten sonra su girmemesi gerekir Hatta Discovry de Opel Amperanın üretimini göstermişlerdi. Adamlar aracı yağmur testine sokuyorlar Ama araca teste nerdeyse itfayeye hortumuyla su tuyuyorlar ve içine damla nem bile almamıştı. Tekrar büyük geçmiş olsun

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gecmiş olsun. gercekten üzücü bir durum ve ilgisizlik can sıkıcı. yalnız ben de sizin aracınız gibi yagmurda aynı bölgede su birikimi sorunu yaşayan arkadaşların bu forumda olaydan bahsettigini, havalandırma delikleri ve tahliye deliklerindeki problemlerden kaynaklandıgını okumuştum. yani elektrik aksamına zarar gelmemiş olma ihtimalini yüksek görüyorum. servislerde belli noktalara iki plastik kelepçe atılarak biriken su damlalarının bu kelepcelerden aşagıya damlaması vasıtasıyla problem çözülmüş oluyor. Aracınızda umarım düşündügüm gibi bir durum söz konusudur ve hiçbir hasar görmemiştir. tekrar geçmiş olsun

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
gecmiş olsun. gercekten üzücü bir durum ve ilgisizlik can sıkıcı. yalnız ben de sizin aracınız gibi yagmurda aynı bölgede su birikimi sorunu yaşayan arkadaşların bu forumda olaydan bahsettigini, havalandırma delikleri ve tahliye deliklerindeki problemlerden kaynaklandıgını okumuştum. yani elektrik aksamına zarar gelmemiş olma ihtimalini yüksek görüyorum. servislerde belli noktalara iki plastik kelepçe atılarak biriken su damlalarının bu kelepcelerden aşagıya damlaması vasıtasıyla problem çözülmüş oluyor. Aracınızda umarım düşündügüm gibi bir durum söz konusudur ve hiçbir hasar görmemiştir. tekrar geçmiş olsun
Metin kelepce olayi 2012 modellerde duzeltilmis bizim araclarin kaputun icinde silecegin altina denk gelen tarafta su tahliye yeri var. Ama belkide tikanmistir.