Astra J'ye ufak dokunuşlar...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Aracımı almamın üstünden 6 ay gibi bir süre geçti. Hafiften bir şeyler yapayım diye düşünmeye başladım. :)

Araç Astra J enjoy Active Neptün Mavi...

Cam çerçevelerini krom yapmak istiyorum. Bir aksesuarcı ile görüştüm. 225 TL Omsa cam çerçevesi için uygulama dahil fiyat aldım. Biraz araştırdım ve uygun olduğunu gördüm. Haftasonu yaptıracağım. Aracın havasını çok değiştirdiğini düşünüyorum.

Arka üç cam zaten orijinal koyu olarak geliyor. Ben ön iki cama da film çektireyim diyorum. Bunun için de çizilmez cam filmi için 40 TL fiyat aldım. 1 numara arkalarla eşit koyulukta olacak biçimde film çektireceğim.

Yine yaz tatili için arka camlar için BOD perde almayı düşünüyorum. Biliyorsunuz tak çıkar olduğu için hem kullanışlı hem de güneşi fazlasıyla kesiyor. Klima kullanımı da olumlu katkısı olacağını düşünüyorum. HB'den 100 TL'ye sipariş vereceğim.

Son olarak navigasyon meselesi... Aslında konuyu açmama sebep olan madde bu! Çıkamadım işin içinden. Şöyle güzel bir navi 300 TL civarı. Fakat biraz paraya kıyıp ortadaki ekrana hem navigasyon hem de multimedya sistemimi alsam diyorum. Piyasada 1000-2500 tl aralığında birçok marka var. Fakat servislerin taktığı Necvox'un son sürümü hakkında çok iyi diyorlar. 2300 TL gibi bir fiyatı var. Bu kadar para verilir mi? Sonradan pişman olmak istemediğim için sizlere sorayım dedim. Siz olsanız harici bir navigasyonla işi çözer misiniz yoksa tam bir sistem olsun, çoluk çocuk film, müzik, navi v.s. mi dersiniz?

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
okuduğum kadarıyla 800 900 ve 1000 civarına iyi sayılabilecek navigasyonlar var. Ufak dokunuşlara değinirsek varmı bilmiyorum ama arka tampon altına boydan boya krom çıta çok yakışıyor bence. Daha sportif birşeyler istiyorsanız arkaya krom çıta yerine güzel bir çift çıkış egzoz çok çok yakışır.

steinmetz_astra_j_2010_esd_-9.jpg

astra-j_aksesuarlari_opel_astra_j_arka_difizor_5684.jpg

Aracınızın ön farları merceksiz olsa bile sedandan sonraki araçlar ledli olarak çıktı. Eğer ledli değil ise kanat şeklinde yanan ampulü turuncu ampulle değiştirmenizi öneririm.

154414470it8.jpg

1540145310wb.jpg

içi için de elinizle de yapabileceğiniz fabrika çıkışı da satılan iç ambiance aydınlatma yapabilirsiniz

opel-astra-j-i%C3%A7-mekan.jpg

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Öneriler için teşekkürler...

Aracım makyaklı kasa. Dolayısıyla arka tamponda krom çıta var. İç aydınlatma da var.

Fakat enjoylarda gündüz farları LED değil. Normal sarı ampul kullanılmış. Çok kötü durmuyor. İyi de durmuyor. Eh işte diyebileceğimiz şekilde. Ama değiştirmeyi düşünmüyorum.

Çift eksoz da hoşuma gitmiyor benim. Ya gerçekten çalışmalı ya da tek olmalı. Eee 1.3 CDTI motora da çift eksoz olmaz. O nedenle bu da yatar. :)

Navigasyon konusunda bağlantı verebilir misiniz? 1000 TL gibi bir bütçe ayırabilirim ama 2500 şu an için fazla olur. 1000 TL'ye kadar kullanışlı, sağlam bir şeyler var mı?

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kırmızıdaki difüzör ile beyazdaki egzos uçları gayet yakışır bence. Gündüz farı içinde turuncu renk çok yakışıyor. Belki bagaj kapağı üzeri ince bir spoiler de fena durmaz. Ve en önemlisi jant ve lastik. Ama tabi bunun için bütçe önemli.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi bir kere jantlarınızı değiştirin, cam rüzgarlığı yaptırın ama bana kalırsa en önemlisi multimedia sistemi taktırın geri görüşlü olanından...Bu eliniz ayağınız olur, demedi demeyin :) irmcher ön panjur bir de ama laser modelden..Kafi :rakir:

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
:)

Yahu durun hele...

Ben, araçta modifiyeden nefret etmesem de pek sevmem diyebilirim. Yalnızca çok ama çok sade olan modifiyeler gözüme hoş gelir. Orijinallikten yanayım.

Haftasonu cam filmi ve krom çerçeve yaptıracağım diye şimdiden derde düştüm. Nasıl olacak, güzel olacak mı v.s.?

Elimden geldiği kadar orijinal olsun derken söyledikleriniz benim için çok uçuk kalır. Hele hele yay!

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Multimediada ucuza kaçmayın bence gerekiyorsa bekleyin ama kaliteli bişey olsun bi kere olsun.

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tarzınızı az çok tahmin ettiğim için ufak şeyler söyledim ama siz modern olsun istiyosunuz anladığım kadarıyla sportif değil jant panjur tampon egzozdan ziyade modern şık olsun istiyosunuz. Krom cam çerçeveleri ve arka tampondaki krom çıta çok yakışacaktır. Bu resimlerdeki egzozlar sportif yapılmış. Aynı insignialardaki gibi şık ve sessiz yapabilirsiniz. Kazandan 2. çıkışı alıyorlar ve boruyu sağdan çıkartıyolar. Hem sessiz hemde çok modern görünür. Fiyat olarakta sadece kazandan sağa yeni boru çekilecek tahmini 100 150 lira civarıdır.Bu şekilde istediğiniz gibi 2side çalışır. Çift egzoz istemiyorsanız gizliyse soldaki tek egzozunuzu orjinal opellerin oval krom egzoz başlığıyla çıkartabilirsiniz.

opel_astra_j_4.jpg

DSC_0065-600x600.JPG

buda teklisi

278211(1).jpg

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 09:08 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 08:58 ----------

birde ufak krom aksesuarlar buldum. Belki hoşunuza gidebilir

$(KGrHqZHJC!E9!Mc3HdgBPR4,LWzew~~60_3.JPG

150894320r0v.jpg

$(KGrHqZHJFcFCjZf-P5yBQ)Q9hfPig~~60_35.JPG

1096671674ej.jpg

4pcs-set-Stainless-Steel-Blue-LED-Door-Sill-Plate-Pedal-For-OPEL-ASTRA-J-2009-2010.jpg

150893827mzu.jpg

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aykan abi o zaman kaliteli bi multimedia yaptır cam cıtalarını yaptır keyifle binersin..

cam filmi sadece öne yaptırdıgın zaman istedigin gibi durmayabilir.yani arkalarla eşitleneceginin garantisi yok.ya hiç yaptırma yada en acığından bütün camları yaptır derim.

multimedia navigasyon başta pahalı duruyor ancak başka masraf etmeyecekseniz araca bence yaptırın derim.keyfi başka olur :)

BOD perde bende alacagım yaza dogru.benim camlar 2 numara ama bana açık geliyor.en azından arkayı karartayım perdelerle :)

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
cam çıtaları güzel durur. bunun dışında opc jantlar güzel oluyor. ve navigasyon için bende çok kararsızım. daha önce cruze aracımda cyclone kullandım fakat amfi çıkışı olmadığından sonradan takılan dönüştürücü parazit yapıyordu . yani navi seçimini iyi yapmak gerek.