Astra J'ye ufak dokunuşlar...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Dün geceden beri inanılmaz bir fırtına var. Dışarıda yürümek dahi zor. Hava böyle olunca cam filmi ve cam çıtası hayallerim hafta içine kaldı. Kısmet...

Navi konusunda ise büyük oranda karar verdim gibi... Taktırmayacağım. Araştırmaktan gözlerim çıktı. Ve anladım ki, bütün cihazların bir şeyi eksik! Kimi çok sorunlu, kimi beklentileri karşılamıyor, kimi özelliksiz, kimi parlıyor, kimi bilmem ne! Üstelik 1500 TL civarı bir para bayılacağım! Taktırırsam artıları ne olacaktı?

- Navi
- Arka görüş kamerası
- Film izleme
- Bluetooth telefon bağlantısı
- USB/SD karttan MP3 dinleme

Bunun dışında çok bir artısı yok. Navi işini çok uygun fiyatlara çözebiliyoruz. Üstelik güncellemesi de çok daha kolay. Arka görüş kamerası çok güzel bir özellik fakat benim sesli park sensörümde gözümde değerlendi birden. :) Film izlemeyi daha çok çocuklar için istiyordum. Onlarında tableti var zaten. Arka koltuk kafalıkları için bir tablet tutucu aldım mı mesele hallolur. Telefon bağlantısını AUX ile yapabiliyorum zaten. Ya da navi ile yaparım. Bu da önemli değil. Geriye yalnızca MP3 meselesi kaldı. Onu da bir şekilde hallederim diye düşünüyorum.

Piyasadaki cihazların hepsi Çin malı ve aslında hepsi aynı. Yalnızca markaları farklı. Hal böyle olunca son sürüm bir Necvox'a 2300 TL verirsem gecelerimi uykum kaçar. :) Ortalama bir Şahin'in yarı parası ve ortada çok da bir şey yok! Şimdilik vazgeçtim. 100 TL'ye bir navi alırım. İleride belki cihazlar gelişirse o zaman düşünürüm. Şimdilik maddi anlamda yine kaybım yok.

Bu arada modifiye konusunda önerilerinizi dikkatle okudum. Fakat aracım 4 yıl garantili. Bu süreç içinde garantiyi bozacak bir şey yapamam zaten. Bakalım artık, zamanla çok sade olmak kaydıyla bir iki bir şeyler eklerim herhalde...

Şu fırtına çıkmayaydı iyiydi... Şimdi sanayideydim... :(

yasin90

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracnz hayırlı uğurlu olsun öcenlikle

Hocam sonradan takılan çin malı naviler pek güzel durmuyor ne bileyim ben sevemedim bayide biraz kurcaladım pek hosuma gitmedi ama geri görüs kamerası falan iyi alanlara saygımz var :)
çok naviyle işinz varsa 200-300 lira arası bir navi alın, çokta ekstra yapacak bir sey yok bana göre orjinallkten yanayım biraz :)
Film krom yeterli

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
http://www.hepsiburada.com/liste/as...01%2ftr_TR%2f%24s%3daselsan&fh_refview=search

Orta konsola takılan navilerden tamamen vazgeçtim. Yukarıdaki ürünü sipariş verdim. Hem küçük, hem yazılımı başarsoft, hem ucuz hem de yerli malı... Yorumlar da kötü değil. İşimi göreceğini umuyorum.

http://www.hepsiburada.com/liste/bo...3dbod%5cu0020astra%5cu0020j&fh_refview=search

Bir de bunu aldım. Özellikle yazın uzun yolda çok işe yarayacağını düşünüyorum. Arkalar zaten orijinal karartılmıştı. Şimdi bunu da üstüne taktım mı 2-3 numara gibi bir koyulukta olur herhalde...

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bu bodlardan bende alacagım fakat na akla hizmeste arka camı iki parça yapışmalı şekilde yapmışlar moralim bozuldu

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
ya bu bodlardan bende alacagım fakat na akla hizmeste arka camı iki parça yapışmalı şekilde yapmışlar moralim bozuldu

Anlamadım ve acayip kıllandım şimdi!

Nasıl yani? Arka cam resimlerde tek parça gibi görünüyor. Yapışmalı derken nasıl yapışmalı?

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anlamadım ve acayip kıllandım şimdi!

Nasıl yani? Arka cam resimlerde tek parça gibi görünüyor. Yapışmalı derken nasıl yapışmalı?

abi sizinki tek parçadır öyle görünüyorsa..benim araç için yapılan perdede en arka camı 2 parça ortada cırt cırtlı birleşmeli yapmışlar.yani geri görüşü etkilicek şekilde.

p002_21022013114441.png

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Abooov gerçekten iyi görünmüyor. Benimki fotolarda böyle değil ama ya böyle gelirse...

Uykusuz geceler başladı benim için. İade de edemem, iki üç kampanya falan birleştirdim. 100 TL kar ettim. İade edersem onlar gümbürtüye gider. :)

Neyse bekleyeceğiz, başka çare yok!

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Bugün cam çıtalarını taktırdım. Omsaline 12 parça takım halinde uygulama dahil 225 TL.

Nasıl oldu bilemiyorum... Fakat orijinali gibi olmadı sanki... Fotoğraf çekemedim, en kısa zamanda çekip görüşlerinizi alacağım.

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Omsa kaliteli markadır takan kişi iyi takamamış olmasın... :(

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
İşçiliği baştan sona izledim. Bence işlerini iyi yaptılar. Bilemiyorum belki de ben kuruntu yapıyorum. Uzaktan bakınca güzel duruyor. Yaklaşınca sanki olmamış gibi duruyor. Yarın birer foto yükler düşüncelerinizi alırım.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 20:31 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 20:30 ----------

Bu arada navigasyon geldi, şu anda güncelleme yapıyorum. Fena değil. 99 TL'ye bence çok çok iyi... :)

BOD perdeler de bugün kargoya verilmiş. En kısa zamanda perdeleri takıp güzel fotolar yükleyeceğim.