Astra Sedan Vs. VW Jetta

ulkm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra Sedan Vs. VW Jetta

GNSpower link' Alıntı:
Valla arka koltuğuna sığdım ki bu aslında araba için çok mühim bir kriter. (:)

Ama açıkçası bana bütün C sınıfı arabalar B sınıfı gibi geliyor, ne de olsa azametli gö..öö..ee göbeğimi rahat rahat sığdıramıyorum. Şimdiye kadar eh iyiymiş dediğim tek araba Passat oldu, o da ucu ucuna yani. (:)

Aydın ben yanlış bir örneğim aslında, bu hacim konusunu Tolga açıklasın. Benim orantım uygun değil. Öküz kadar Q7'ye sığamamış adamım ben, Astra, Focus falan bana sepet kalıyor. (:)

dsc02205resize.jpg

Astra daha güzel duruyor sizde A.S. rağmen :)

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Baran_ link' Alıntı:
Focusun bagajında saç ile bagaj kaplaması arasında 10cm kalınlığında yalıtım malzemesi var; bu nedenle bagajı öncekinden daha küçük ve 421 litre; bu civarda bir bagaj hangi coupe de var?

Birçok B sınıftan küçük derken bu B sınıfı araçlar hangileri acaba? Corsa polo fiesta falan bunlardan mı ufak içi?
Biz Doğan ve Tolga ile bindik benim araca soralım kendilerine iç hacim olarak B sınıfında mı hissettiler kendilerini acaba?

Dostum valla her gün 3 kişi işe gidip geliyoruz Focus ile ön koltuğu azıcık geriye kaydırsam arkadaş arkaya resmen giremiyor kaydırmaktan kastım hani öyle sere serpe önde oturacak kadar değil ön koltukta biraz geniş oturayım desem arka diz mesafesi inanılmaz daralıyor. ֖n kokpitin tasarımı aracı çok daraltmış. Bagaja gelirsem coupe gibi derken tabiki mübala yaptım ama 421 litre gibi hiç değil o bagaj su doldurup bakmak lazım. Bir kere hiç derinlik yok bagaj zemini tampon hizasından başlıyor ve bana inanılmaz dar geliyor o bagaj. Geçen arkadaşı havalanından aldık azıcık büyük bir valiz sığmadı arka koltuğa aldık mecbur. B sınıfı gibi derken aracın içinde gerçekten bir sıkışıklık var. Yeni kasa Polo ile neredeyse aynı yaşam hacmini sunuyor hissi veriyor şahsen bana.

Fordun sitesinde bagaj hacimleri şöyle verilmiş.

5 kapı 4 kapı SW
Arka koltuk yüksekliğine kadar (Comfort)                277 372 -
Arka koltuk yüksekliğine kadar (Trend/Style/Titanium) 316 421 476

Arkadaşın araç Titanium paket ama dediğim gibi hiç mi hiç 421 litre gibi değil yani. Bu arada comfort donanımda neden bagaj daha küçük?

Arkadaşın araçta tam boy kalın stepne var 421 litre diye verilen araçta ince stepne olabilir mi?

Focus çok beğendiğim bir araç ama içini bu kadar dar yaparak yazık etmişler.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

Doğan nedense seni görünce otobüs şoförleri veya kamyon tır şoförleri geliyor aklıma :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Birde saçım olsa şöyle uzatabileceğim, birkaç tane de manyak dövme yaptırdım mı ne eksiğim var Amerikalı azman kamyon şöförlerinden değil mi? (:)

Ahan misal :

080304.indy.truckers.jpg

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Birde saçım olsa şöyle uzatabileceğim, birkaç tane de manyak dövme yaptırdım mı ne eksiğim var Amerikalı azman kamyon şöförlerinden değil mi? (:)

Ahan misal :

080304.indy.truckers.jpg
valla söylemesen gençliğinmi derdim fotodaki adam için :) şimdi genç değilmiyim dersen active select seni baya yaşlandırmış derim :D

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Yalnız benzerlik benimde dikkatimden kaçmadı, Amerika'da bir dayıoğlum falan olabilir. ((:)

Active Select'i bana seçtiren içgüdü de belki budur, kamyon gibi yakan birşey istiyorumdur belki bilinçaltımda. (:)

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Yalnız benzerlik benimde dikkatimden kaçmadı, Amerika'da bir dayıoğlum falan olabilir. ((:)

Active Select'i bana seçtiren içgüdü de belki budur, kamyon gibi yakan birşey istiyorumdur belki bilinçaltımda. (:)

satıştaki arkadaşlar bu yüzden sana ısrarla AS satmak istemiş bakmış görmüşler sende tır şoförü potansiyeli var bu potansiyeli boşa harcamayalım demişler :)

Baran_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Ynt: Astra Sedan Vs. VW Jetta

Burock3427 link' Alıntı:
Dostum valla her gün 3 kişi işe gidip geliyoruz Focus ile ön koltuğu azıcık geriye kaydırsam arkadaş arkaya resmen giremiyor kaydırmaktan kastım hani öyle sere serpe önde oturacak kadar değil ön koltukta biraz geniş oturayım desem arka diz mesafesi inanılmaz daralıyor. ֖n kokpitin tasarımı aracı çok daraltmış. Bagaja gelirsem coupe gibi derken tabiki mübala yaptım ama 421 litre gibi hiç değil o bagaj su doldurup bakmak lazım. Bir kere hiç derinlik yok bagaj zemini tampon hizasından başlıyor ve bana inanılmaz dar geliyor o bagaj. Geçen arkadaşı havalanından aldık azıcık büyük bir valiz sığmadı arka koltuğa aldık mecbur. B sınıfı gibi derken aracın içinde gerçekten bir sıkışıklık var. Yeni kasa Polo ile neredeyse aynı yaşam hacmini sunuyor hissi veriyor şahsen bana.

Fordun sitesinde bagaj hacimleri şöyle verilmiş.

5 kapı 4 kapı SW
Arka koltuk yüksekliğine kadar (Comfort)                277 372 -
Arka koltuk yüksekliğine kadar (Trend/Style/Titanium) 316 421 476

Arkadaşın araç Titanium paket ama dediğim gibi hiç mi hiç 421 litre gibi değil yani. Bu arada comfort donanımda neden bagaj daha küçük?

Arkadaşın araçta tam boy kalın stepne var 421 litre diye verilen araçta ince stepne olabilir mi?

Focus çok beğendiğim bir araç ama içini bu kadar dar yaparak yazık etmişler.
Turkiye ye ilk gelen seri kalin stepne ile gelmis ve bagaji suankilerden ufak zemini daha yuksek.
Ic hacim ise on konsolun yapisi nedeniyle darlik hissi veriyor dogrudur ancak m3 olarak sinifinin gereginde hacme sahip.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Focus 3 aslında sınıfının en enli araçlarından çünkü Ford her modelinde tekerleri olabildiğince birbirinden uzağa konumlandırır ancak ön konsolun gösterge siperinden itibaren aşağı doğu dik değil de eğimle inmesi sürücüyü ve ön yolcuyu sıkıştırabiliyor.

Rahat edeceğiniz bacak mesafeniz+konsoldaki fazlalık kadar geriye itilen koltuklar yüzünden orta/uzun boylu kişilerin bacakları sıkışabiliyor ancak bu durum çok bariz bir darlık da sunmuyor; yeni Auris dimdik inen konsoluna rağmen Focus dan daha dar bir bacak mesafesine sahip misal.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sedanin bagaji rakamsal olarak daha buyuk ancak hic kimse daha kullanisli oldugunu ispatlayamaz. Bu her kosulda curutulecek bir durum. Aslinda tum hb ler icin kullanislilik daha yuksek. Bunu ispat etmek de cok kolay. 6 tane 19 luk damacanayi sedanin bagajina koyabilen arkadasla tartisirim bu konuyu ;)