Astra Sedan Vs. VW Jetta

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net
Ynt: Astra Sedan Vs. VW Jetta

sallierim link' Alıntı:
astra sedanın içi gayet geniş bence.jettadan geri kalır bir yanı yok.bir videoda 2 aracı vw fanatiği bir adam kıyaslamıştı.astranın koltuklarını arkaya çekmiş jettanınkini öne çekmiş aracı dar gösteriyor..bizde araba olmasa yutturacak.bagaj hacmine gelince evet jettanın bagajı daha geniş.1.2 motor 1.6 ecoteche göre daha performanslı diyenler var  cidden asıl ona şaşıyorum.1.2nin turbosuna takılınıp bu yorumu yapmamak lazım.1.2 turbo sayesinde daha iyi hızlanıyor ama ben bu arabayla 195i gördüm jetta 180i geçemiyor.lpg takılamaması da 1.2nin bence en büyük eksi özelliği..

- ikisi kapışsa, 180'e kadar hangisi geçer? bence 1.6 motor her türlü, her açıda, her durumda geçer..

delikadir24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alpdeger link' Alıntı:
Benim test ettigim jetta farkli demek ki. Malzeme kalitesi rezalet. Iscilik berbat. Jetta ya astra dan iyi diyebilmek icin otomobil denen seyden hic anlamamak lazim. Fluence ile ayni kalitedeki jetta o fiyati kesinlikle hak etmiyor.

Araçtan anlamasam Astra Almazdım birader !  :D

Ben aracın tasarım ve konforun bahsettim. Tamam malzeme kalitesi düşük o zaten belli. Ama araç genel anlamda sedan sınıfında liderlerden bitane ki kapış kapış gidiyor !

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onderak link' Alıntı:
- ikisi kapışsa, 180'e kadar hangisi geçer? bence 1.6 motor her türlü, her açıda, her durumda geçer..
+1 kesinlikle öyle.ilk kalkışta jetta turbonun da etkisiyle daha iyi hızlanır.ama hız 100 ü geçtikten sonra astra tozunu yutturur.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onderak link' Alıntı:
Tam gaz giderken belki ama turbo araci kullanmak daha tasarruflu ve rahat birinde normal giderken ayni ivme icin 2 vites dusurmek gerekirken turbo da 1 vltes yeterli cogu zaman, bu normal kullanimi cok etkiliyor kimse 0-200 yapmiyor sonucta 10 hp farka karsilik kilo avantaji var jettaya yetisme sansi cok dusuk 1.6 nin

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
Tam gaz giderken belki ama turbo araci kullanmak daha tasarruflu ve rahat birinde normal giderken ayni ivme icin 2 vites dusurmek gerekirken turbo da 1 vltes yeterli cogu zaman, bu normal kullanimi cok etkiliyor kimse 0-200 yapmiyor sonucta 10 hp farka karsilik kilo avantaji var jettaya yetisme sansi cok dusuk 1.6 nin
astra 1318 jetta 1302 kg.yani ağırlıkları neredeyse aynı.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.6 atmosferik motorumuz 115 hp 6000 devirde. Tork olarak 155 Nm 4000 devirde.
1.2 tsi motor 105 hp 5000 devirde. Tork olarak ise 175 Nm 1500-4000 devir aralığında sabit olarak.

şimdi beygir olarak 1.6 daha yüksek gibi gözükse de aslında 5000 devirde ikisi de aynı güçtedir. Bu durumda arada 20 Nm gibi fazlalık ile 2500 devir önce gelen tork gerçek şartlarda daha güçlü olan bir 105 hp doğurur.  Bu da turbo ciddi anlamda şişene kadar ( o da şişerse) ilk kalkış olsun sonrası olsun 1.6 ya ciddi anlamda üstünlük kurar. ևünkü her devirde daha güçlü devir çevirme kabiliyetine sahip. Yani 1.2 motor 1.6 nın ulaşabileceği güce daha erken ulaşıyor. Bu da daha erken hızlanma demektir.
Devir artık eski devir değil. Hacim en son gelen faktör performansta. Eskidendi ne kadar büyük motor o kadar güçlü motor anlayışı. şu an 1.2 de olsa tekerlere iletilen güç belli. Ağırlığı taşıyacak olan güç 1.6 1.2 den büyük diye torpil geçmeyecek. Sonuçta yere iletilen bir kuvvet var ve o kuvvet 1.2 motorda daha yüksek ve daha erken geliyor.

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

Ama yere aktarilan gucde de, 10 beygir daha fazla guc iletiliyor 1.6'da...

Onuda hice sayma yani... 105'in 1300 kg'im altinda ezilmesi mumkun olabilir die dusunuorum ben..

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

astraowner link' Alıntı:
Benim hb 1400 kg sedan 1300 miymis? Oyleyse astra kalkis disinda onde gider

- edition paketler hafif oluyor galiba. Bu konudada en dusuk paketleri kiyaslioruz..

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onderak link' Alıntı:
- edition paketler hafif oluyor galiba. Bu konudada en dusuk paketleri kiyaslioruz..

Benim aracım HB ve edition, ruhsatta 1437 kg yazıyor. Opel teknik özelliklerinde 1318 kg yazıyor, hangisine inansam :)
Ruhsattaki muhtemelen yanlış.