Astra Sedan Vs. VW Jetta

seozza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra Sedan Vs. VW Jetta

Ben de aracımı almadan önce test etme şansı buldum iki modeli de.. Fakat Jetta Comfortline ve Astra Sport kullandım.. Aslında aynı gömlek arabalar ikisi de fakat iç ve dış dizayn, özellikle iç malzeme kalitesi olarak astra büyük fark atıyor. Dizayn konusu zevk meselesi tabi :) Ayrıca Astra Sedan'nın ayrı bir heybeti var.. Atrıları eksileri mutlaka vardır iki arabanın da birbirine göre fakat motor konusuna gelince araçları kullandığımız trafiklerde nereye kadar performans sergileyebiliriz ki.. Bence önemli olan konfor, güvenlik ve dizayn.. Bu 3 seçeneği bir araya getirince Astra ağır bastı bende. Ben dizel aldım.. Eee devir ekonomi devri :)

alpdeger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tanriverdi.av.tr

Hemserim, ayni denemeleri ben de yaptim. Inan jetta o markanin modeli degil gibi. Golf un kalitesi cok iyi ama jetta astra nin yanina yaklasamaz. Ayrica guvenlik donanimlari yerine shavayastigi koyup telafi etmisler.

M1kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende ekleme yapayım jetta astraya gore yerden daha uzak ve tumseklerde kavislerde rahat rahat geciyor...

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alpdeger link' Alıntı:
Hemserim, ayni denemeleri ben de yaptim. Inan jetta o markanin modeli degil gibi. Golf un kalitesi cok iyi ama jetta astra nin yanina yaklasamaz. Ayrica guvenlik donanimlari yerine shavayastigi koyup telafi etmisler.
arabayı aynı yerden aldıgımıza göre denemeyi de aynı yerlerde yaptık anlaşılan :) .özellikle golf ve jetta arasındaki malzeme kalitesi farkı beni çok şaşırtmıştı.jettanın ön konsolu sanki araba yolda giderken çatlayacakmış gibime geliyordu :D

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İlla ki jetta alınacaksa 1.4 122 hp olandan alınmalı 1.2 ler hiç tutulmadı, sedan olarak jetta astradan daha geniş ve kullanışlı bir aile arabası olarak düşünülebilir ama hb bir araç ise  hiç düşünmeden Astra  greatt

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

her iki arabayıda kullanmış biri olarak 1.2 TSI motor 1.6 115 eco. motordan kat be kat üstün ve hissedilir derecede daha az yakan bir motor

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Jetta için şu var mı diyorsunuz Highline'da var, bu var mı Highline'da var. Trendline diye birşey yapmışlar, bizim eski 2000 model Astra tadında. Standartları inanılmaz düşük bir araba.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gök link' Alıntı:
her iki arabayıda kullanmış biri olarak 1.2 TSI motor 1.6 115 eco. motordan kat be kat üstün ve hissedilir derecede daha az yakan bir motor
045thumbsup 045thumbsup 045thumbsup

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Jetta için şu var mı diyorsunuz Highline'da var, bu var mı Highline'da var. Trendline diye birşey yapmışlar, bizim eski 2000 model Astra tadında. Standartları inanılmaz düşük bir araba.
aynen abi.aynısı başıma bayide geldi.ne sorsam üst pakette dedi.dedim abi direksiyon trendlineye dahil mi?meğer o hafta bu espiriyi adama yapan 3. kişi benmişim.... :):

delikadir24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

niko22 link' Alıntı:
İlla ki jetta alınacaksa 1.4 122 hp olandan alınmalı 1.2 ler hiç tutulmadı, sedan olarak jetta astradan daha geniş ve kullanışlı bir aile arabası olarak düşünülebilir ama hb bir araç ise  hiç düşünmeden Astra  greatt

Aklımdaki tek araba jettaydı, 1.2 TSI ler tutmazmı abi tam 2 ay jetta aradık bulamadık. Kapış kapış gidiyor. Araçlar tr ye gelmeden çok önce satılıyor. Birde bizim burdaki bayiden tiksindim adamlar en ufak indirim yapmıyor birde hani yazılsan alayım die gelmesini 3 ay bekleyecen ve o günkü fiyatıyla alacan dediler. Adamlar jetta da patlama yaptı bence parasına göre alınabilecek en iyi sedan araçtır denemelerime göre. Görmeyen arkadaşlar araçta önce kaputu açın derim motor kaputun dörtte biri boyutunda gerisi boş duruyor komedi gibi. Arkadaşımda var ve uzun yol bile yaptık. 4 kişi ortalama 90 ar kilodan adam vardı araçta en ufak bi kasma yok araçta yokuşlarda bayılır dedim banamısın demiyor. Azcık devirli sürülürse kapışamayacağı araç yok diyebilirim. Basıncada dehşet yakıyor yani oda bi gerçek.