Benzin pompasına elektrik gelmiyor. Yardım.

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Roleyi kontrol ettim rolede arıza yok. Elektrikci getirdim elektriklik bir sorun olmadığını, beyin ile ilgili olabileceğini belirtti. Ancak bi opelci usta anlar tam sorunu dedi :s

Acaba krank devir sensöründe arıza olabilirmi? Onu çıkarmaya çalıştım bugun ama beceremedim.

krank devir sensörüyle alakası olmaz, beyinden olduğunu sanmıyorum, eğer beyin arızalı ise aynı beyinden bulup denemek lazım,ama bence bu çok düşük bir ihtimal, elektrikçi röleyi nasıl kontrol etti, röle tetikleyince araç çalışmadı mı...? röleye tetikleme ceyranı verip denediniz mi?

thegodable

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayır tetikleme ceyranı vermedi, ampermetre ile uçları kontrol etti o kadar. Neyse ki bugun babam çekici getirtip götürmüş aracı. Sanırım daha fazla kafa yormam :)

İlginiz için ne kadar teşekkür etsem azdır. Saygılar.

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın sağ taraf yolcu kısmında torpıdonun altında motor beyninin olduğu yerde dikdörtgen uzun bi röle olacak siyah çok uçlu 2 fonksiyonda çalışır
1.ateşleme modülü 2 benzin pompa modülü bunda arıza vardır ya değişin yada lehimlerini tazeleyin düzelecektir birde aracın altında benzin deposunun dıştan lifte kaldurarak görebilirsiniz bir elektrik soketi göreceksiniz ona bakınız çıkmış olabilir bi ucu şaseyi diğeride röleden kısmi tetikleme ceryanını gönderir sarkık yada çıkık olma ihtimail vardır saygılar

Erdem4646

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar opel vectra a kasa bir aracım var sıralı sistem aracımın benzin pompasına bazen elektrik geliyor bazen gelmiyor neden olur ve bunların benzin dinamosu rolesi nerde oluyor