Buji Tırnak Aralığı ve Avans Ayarı Hakkında!

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Başka bir marka aracım formunda gördüm. Önce siyah bantla kaplamış arkadaş. Sonra plastik kablo koruyuculardan almış. En son da üstüne bez bantla kaplama geçmiş. İşe yaradığını yazmış ama bilemiyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Başka bir marka aracım formunda gördüm. Önce siyah bantla kaplamış arkadaş. Sonra plastik kablo koruyuculardan almış. En son da üstüne bez bantla kaplama geçmiş. İşe yaradığını yazmış ama bilemiyorum.

Hiç bir halta yaramıyor. Denedim resmen kavurdu attı. Sadece saat sürdü desem yalan olmaz. Ben zamanında motorsiklet kullanıyordum. Aynı sorun onlar da oluyordu bende kafa kısımları söküp bujilerin başındaki vidayı çıkarıp kafasına vidalayarak sorunu çözüyordum dibe yakın olmadığı içinde atlama yapamıyordu.

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Benimkinde kavrulma falan yok abi. Gayet normal çıkıyor bujiden çıkan kısımlar. Kaldı ki eski kabloları, ben dört seneden fazla kullandım. Eski sahibi de ne kadar kullanmıştır bilemem. Yeni taktığım Zetexlerde de öyle ısınma, kavrulma yoktu.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Benimkinde kavrulma falan yok abi. Gayet normal çıkıyor bujiden çıkan kısımlar. Kaldı ki eski kabloları, ben dört seneden fazla kullandım. Eski sahibi de ne kadar kullanmıştır bilemem. Yeni taktığım Zetexlerde de öyle ısınma, kavrulma yoktu.

Kısa zaman içinde canına okunuyor aldığım kabloların haddi hesabı kalmadı şimdi bir kablo var üzerinde dikiş tutmuş durumda. Geçen değiştireyim dedi kabloyu veren arkadaş aman Nadir bey hiç elleme böyle dursun yeminle parça satmaya korkar olduk. Elleme kavrulmuş dahi olsa atlama yapmıyor en azından dedi. Adam bile tırsmış durumda.

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Nasıl tırsmasın ki :) bakalım bizimkinin durumu ne olacak. şimdi yeni mikserden ya da tüp ayarından diye tahmin ettiğim bi geri asılmalar dışında sorun yok gibi. 2 ve 3 'te hızlanırken sanki 3500 devirden sonra geri asılıyor gibi, geç hızlanıyor, pedal sona geliyor gibi. Ya boğaza yerleştirilen mikserin deliklerinden kaynaklı ya da ayarlarından falan. Şimdi, onu motorcuma söktürüp baktıracam.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aynı mikser benim aracımda da var. Daha önce hava borusunun içinde idi. Adamlar bu olmamış dedi söktü alt kısıma taktılar. Sorun ondan kaynaklı olacağını sanmam birde bu bant yapıştırma mevzusu yerine hava borusu içine bir parça takıldı. BRC firması tarafından yapılmış bir boru ve gaz için ayaları hava akışını sağlıyor. Ondan sonra sorun çıkarmadı. Bu konuyu da bilgi olsun diye düşmek istedim.

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Abi, bunu öğrendiğim iyi oldu teşekkürler. Benim araca maalesef bant yaptı tüpçü. Zaten o gün yeterince geç kalmıştık. Arabanın işi bitince çalıştırdık, harika bi şekilde çalışıp gaz yedi ama ondan birkaç dakika sonra dükkandan çıkmadan gaz pedalı resmen işlevini yitirmiş gibi oldu. Yani hava fazlaydı. Sonra bantlama olayı yapıldı. Her şey normale döndü tüpte.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İşte işin garip kısmı da burada başlıyor ya. Meğer bu bant olayı filan yok. Adam direk brc kutusu içinden çıkardı kıytırık bir şeye benziyordu. Direk hava kazanına giden o kalın borunun içine tam oturuyor. İçine yerleştirdi o kadar. Bant filan olayına girmedi. Hatta dedi bu ürün bunun için var. Eğer bant olayı yapar isen hava emişi sırasında bant kopar ise motor içine çeler dedi. Dediği de mantıklı aslında. Şimdi benim sistem üzerinde bu dediğim zımbırtı takılı. Netten baktım ama bir resim bulamadım. Aynı havalandırma bacası denen boruya benziyor idi.

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Eski mikser de yuvarlak bir şey işte. Tam o borunun içine oturtulmuştu. Ona uygun. Öyleyken bantsız kullanırdım, hiç de ihtiyaç duymadı banta. Çünkü o mikser zaten orada havayı kesiyordu. Olmadı onu koyuversinler borunun içine geri :) nasılsa gaz direkt diğerine gidiyor artık. O da orada hava akışını düzenlesin :)