Buji Tırnak Aralığı ve Avans Ayarı Hakkında!

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Ben benzinde epey bi gazladım bugün. Hız yapmayı hiç sevmem, yapmam da ama bugün sırf bu temizleyici azıcık da olsa iş yapsın diye gazladım. 2,3,4. viteslerde verdim biraz coşkuyu. Yolun müsait olduğu bi kısımda da 160/165 arasını görüp bıraktım. Bakalım belki biraz da olsa enjektörü açar.

Bugün ustanın avans ayarı verdiği sırada başka bir motor ustası geldi tüpçüye. Gelen usta, benim tüpçüye bizden daha iyi avans ayarı veriyorsun falan dedi. Ben de rica ettim bi de sen dinle şu arabayı diye. Hocam, bunda dinlenecek bi şey yok, bizde bi olay vardır. Sigarayı , çay bardağını koysan motorun üstüne durur, deriz dedi böyle motorlar için. Kendisinin de çok Opelci müşterisi varmış. Bugüne kadar bu kadar sakin çalışanını görmedim, dedi. Aman dedim övmeye gelmiyor bu araba :) Hatta biraz motor modifiyesinden bahsetti. Buna şunu yapsan şöyle olur, bunu yapsan böyle olur falan.

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Şaka gibi bu benim araba :) En son salı günü düzene sokmuştuk mesajımda da anlattığım gibi. O günden sonra binmedim. Perşembe günü olduğu yerde benzinde çalıştırıp bırakmıştım. Bugün benzinde marş yaptım tabi yine kötü çalıştı. Böyle insan midesi öğütemez ya bi şeyi o hesap sallana sallana bi dk çalıştı. Sonra stop etti. Tekrar bastım çalıştı. Çıktım evin önünden. Ana yola çıkmadan rampada ışıklar var. Işıklarda durdum ve daha kalkış yapamadım çünkü araba gaz yemeyip stop ettim (Tüm bunlar benzinde oluyor)

Tüpe çektim yine çalışacak gibi olup çalışmıyordu. Boğulduğunu anladım. Biraz da dumanlar çıktı enjektörün oralardan ama yanık kokusu falan değil sadece duman. Tüpçüyü aradım enjektör açık kaldı çok yakıt verdiği için boğdu büyük ihtimalle dedi. 15/20 dk bekle dedi. Bekleyip marş yaptım benzinde ve çalıştı. Önce biraz düzensizdi gaz yemedi falan sonra düzeldi. 20 km kadar dolaştım benzinde sıkıntı yapmadı. Stop edip marş yaptım gayet normaldi Sanırım temizleyicinin etkileri.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hakan sat kurtul :D

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et

Abi, bu problem tamamen benzinde var. Tüp kısmı düzeldi. Tüpte hiçbir sorun yok ama ben istiyorum ki iki sistemim de düzgün olsun. sonuçta kışın benzinde kullanırım ben genelde. Zaten kışın kısa mesafe binerim genelde. Uzun yol ayda 2 kere falan yaparım. O zaman tüpe alırım.

Tamam ilk aldığımdan beri benzinde rölantide çok iyi gaz yemezdi. Enjektörden olduğunu biliyorduk ama bugünlerde sapıttı :) biz, patlama sorunu yaşarken benzine de takılıp kaldık.

Şimdi, bugünkü olay da muhtemelen temizleyicinin etkisi oldu. Sonra da geçince normale döndü. Hatta daha da iyi oldu. Ustanın biri ısı sensöründe de sıkıntı olabilir soğukken daha fazla yapıyorsa dedi.

Bakalım maddi durumumu ayarladıktan sonra muayenesi de gelmeden satılığa çıkarırım büyük ihtimalle. Tabi, bu sorununu da alıcıya aşaması aşamasına anlatırım. Arkamızdan duacı olmasın sonra :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hakan kardeşim söylersin alacak adama ister alır ister almaz üzerinde vebal kalmamış olur. Salla gitsin uğraştığına değmez bana göre. Yasal çerçevede kendi aracımı engellemiş olsa idi çoktan ben bu aracın defterini dürer karşısına geçer bir bardak çay içerdim ama elim kolum bağlı bu araca. Senin öyle derdin yok en azından. Salla gitsin. Kardeş olacak halin yok ya...

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Öyle tabi abi, illa bi gün satılacak. Aslında ben gerçekten çok memnundum. Yakıt ekonomisi, vergisi, yaşına göre gayet iyi olan konforu, yol tutuşu, sağlamlığı, sessiz sakin çalışması vb. özelliklerinden çok çok memnunum. Allah için temiz de araba. Görev yaptığım ilçede tamirciler bile istedi ama araba ihtiyacım olduğu için satamıyorum. Satıp hemen yenisini de alamam. O yüzden pek sıcak bakmıyorum açıkçası. Bu sorunlara kadar da gayet iyiydi. Nazar değdi gerçekten.

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Arabamın şakalrı devam ediyor. Bugün tekrar benzinde marş yaptım. Çok kolay çalıştı onda sorun yok. ama çalıştığı gibi stop etti. Sonra çalışmadı bi müddet. Yine boğuldu sanırım. Sonra bekleyip tüpe aldım çalıştı. Onda da stop etti gazı bırakınca. Sonra 15 dk falan bekleyip benzinde marş yaptım her şey normaldi. Bu enjektör temizleyicinin etkileri mi acaba bunlar?

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 23:55 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 21:59 ----------

Az önce de tüpte marş yaptım. Motor iyice soğumuştu. Tüpte de aptal saptal çalıştı. Gaz veriyorum gazı ilk saniyede yiyemeyip az sonra sallanarak yiyordu. Peş peşe gaz verdiğimde de ilk anda algılamayıp sonrakilerde gazı yiyordu. Sanki boğazından geçmiyormuş gibi. Velhasıl tüpte çuvalladı.

Sorun yakıt sisteminde mi?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Yakıt sisteminde sorun olsa sadece benzin de yapar. Gazda yapacağını sanmam. Gaz sistemi benzin sisteminden farklı. Sorun başka kaynaklı.

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Yakıt sisteminde sorun olsa sadece benzin de yapar. Gazda yapacağını sanmam. Gaz sistemi benzin sisteminden farklı. Sorun başka kaynaklı.

şaşırdım iyice abi. yak beni diyor araba resmen.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hakan benzin sistemi yakıt sistemi ile LPG sistemi farklı mantık ile çalışmaktadır. Örnek kendi aracım araç benzin de çekmez iken LPG de zıplayarak gider. Hatta bir konu da yazdım LPG bana avantajı eğer ki benzin otomatiğim bozulmuş olsa dahi yolda kalmam diye. Çünkü iki sistem birbirinden bağımsız. Bundan adım kadar eminim çünkü.