corsa kullananlar bakabılırmı 2 dk

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yorumlara katılıyorum... 42.000 e alınacak o kadar çok araç var ki...
abim 111. yıl astra sedan 1.3 cdti yi 4.000 km'de 40.000 e aldı...

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
42 bin e corsa alınmaz deniyor ama o paraya satılan corsada 42 bin tl fiyat olmasının nedenine kimse temas etmiyor..Onun c segmenti araç olmasıyla çelişikliği değildir bu...Donanımı, modeli, sıfır oluşu gibi etmenlerle o fiyatı bulmuştur...Nasıl ki midiline golf=bomboş golf ise o da enjoy+ corsa= full corsadır ve fiyat donanım ve motor opsiyonuna göre ederlidir...Yani bir araç sırf c ya da d segmenti diye kendisinden bir alt sınıftan düşük olandan daha pahalı, yüksek olandan daha ucuz olmak zorunda değil..

42 bine nasıl ki corsa yerine golf almak bir seçenek ise; 80 bine 1.4 tsi passat higline almak yerine de 75 bine c180 almak da bir seçenektir... 2. el araç bakıyor olsaydınız belki itiraz ederdim ama acente bir araç alınacaksa hassas bir konu..Panoromic sunroof ve ekletebiliyorsanız AFL ekletirseniz harika bir corsa olur.. 1.3 cdti ekonomik ve performasnlı bir motor..Fazlasını isterseniz de chiple 110-120 hp alırsınız..

Corsaların alayı sorunlu olmadığı gibi, alayı da sorunsuz olmayabilir..Dünyada sorunsuz bir araç var mıdır?Mercedes bile ömür boyu garanti mi veriyor araçlarına?Araca bakmaktan bakmaya kullanmaktan kullanmaya fark var...Siz filtresini değiştirmeyin, yağını koymayın, suyunu koymayın..Sonra da bu araç ne biçim araç...Bi daha opel mi?Hayatta.. Böyleleri çok memlekette.. Biz uyarımızı yaparız kararı size kalmış..Şimdiden hayırlı olsun..

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsanın en dolusuda olsa B sınıfı araç olduğunu her zaman belli eder. Plastik malzemeden, kapı içlerine, koltuk döşemelerinden taban halısına kadar başlangıç düzeyi yani yetecek, idare edecek düzeydedir. Bahsettiğiniz rakamlara bu sınıfta bir araç almak mantıksızdır. 1-2 yaşında C segmenti yeniye yakın araç piyasada bolca var. Yeni Astradan Focusa, fluance hatta yeni kasa jetta bile var. Çok iyi düşünün. 42.000 TL' yi verip küçük B sınıfı aracı alıp evin önüne koymadan tekrar tekrar düşünün.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Söylediklerinize katılıyorum Arif Bey ancak sizde de şu çok mantıksız, 42 bin tl ye jetta nın en boşu dahi alınamıyor..Yani, 44.550 den başlıyor fiyatı ve en fullü yine corsa için söylediklerinizi taşıyan iç döşeme ve plastik oranının değişmediği higline da var, ancak fiyatı 75bini geçiyor..Kendi yazdığımda da değindim, 80 bin elektrikli ön koltuğu olmayan,xenon far ve led farı olmayan,sunroofu olmayan vs bir passata 80 bin vermek ne kadar mantıklı?Yani vw istediği fiyata satarken araçlarını sorun yok da opel sattığında neden sorun yaratılıyor?

Yıllardır mantıksız olanı aslında örnek verdiğiniz firma yapıyor..Sakın yanlış anlamayın, benim itirazım pazardaki orantısızlığa, dengesizliğe...Yani 32 bin tl ile başlayan yeni fiestayı opsiyonladığınızda 49 bin tl ye kadar çıkıyor..Polo ya ne demeli? 55 bini buluyor opsiyonlarla..Bence corsadan önce asıl mantıksız olan bu (gibi mesela)..

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Söylediklerinize katılıyorum Arif Bey ancak sizde de şu çok mantıksız, 42 bin tl ye jetta nın en boşu dahi alınamıyor..Yani, 44.550 den başlıyor fiyatı ve en fullü yine corsa için söylediklerinizi taşıyan iç döşeme ve plastik oranının değişmediği higline da var, ancak fiyatı 75bini geçiyor..Kendi yazdığımda da değindim, 80 bin elektrikli ön koltuğu olmayan,xenon far ve led farı olmayan,sunroofu olmayan vs bir passata 80 bin vermek ne kadar mantıklı?Yani vw istediği fiyata satarken araçlarını sorun yok da opel sattığında neden sorun yaratılıyor?

Yıllardır mantıksız olanı aslında örnek verdiğiniz firma yapıyor..Sakın yanlış anlamayın, benim itirazım pazardaki orantısızlığa, dengesizliğe...Yani 32 bin tl ile başlayan yeni fiestayı opsiyonladığınızda 49 bin tl ye kadar çıkıyor..Polo ya ne demeli? 55 bini buluyor opsiyonlarla..Bence corsadan önce asıl mantıksız olan bu (gibi mesela)..

Serdar Bey yapılan yorumlardan, eleştirilerden asla alınmam :) herkesin düşüncesi, fikri, beklentileri farklıdır. Benim demek istediğim B sınıfı küçük bir araç için o fiyatın fazla olacağı, en azından C sınıfı olur, en azından bagajı olur, en azından motoru güçlü olur. 1-2 yaşında 10.000-20.000 km' lerde bahsi geçen C sınıfı tertemiz birçok araç var piyasada. Ayrıca sizin bahsettiğiniz örneği biz gerçekte yaşadık. Bir arkadaşım 1.6 dizel otomatik beyaz renk Polo' ya tam 45.000 TL verdi ve araçta sis farı, sensörler yok, opak boya, hatta jantlar kapaklı. Biz de bu paraya bunlar yok mu diye sorunca arkadaşın rengi değişti sonra kendide gerek yok onlara zaten deyip aldık yaw işte dedi...

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Genç arabada nedense 2.el mantikli geliyor bana :) corsa aldık 2007 yılında ilk çıktığında 33 liraya falan mal oldu o zaman. 2011 Aralık'ta 24 bine zor satınca felaket zarar ettik. Astrayı da 30 lu rakamlara aldık ama en fazla bi kaç bin lira zararla satılır. Corsa o kadar abartılacak araç değil :) yada temiz 2. El corsa bakılabilir daha makul fiyatlara ( bu arada corsa enjoy+sp 90hp dizeldi)

burak44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında sınıfına göre fiyatı normal. aynı özelliklere sahip bir üst sınıfın fiyatına bakınca anlayacasınız. corsa nın dizel ve donanımlı olanını alıyorsunuz. bence boş compact sınıf bir araba almaktansa donanımlı küçük sınıf arabayı tercih ederim. sonra arabada şu özellik yok bu özellik yok şu kötü arabada bile bu özellikler var deyip canınız sıkılır arabadan soğursunuz. çünkü biz bu problemi abimin arabada yaşadık. onun için hiçbir zaman baz donanımlı bir arabayı önermiyorum. ve her arabanın bir takım kronik hastalıkları vardır onun önüne geçemezsiniz çok iyi markaların bile var. corsanın dizeli 1.3 , fiesta ise 1.5 her zaman corsanın vergi avantajı var. yinede karar sizin inşallah pişman olmazsınız.

spike

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir arabada çok özellik çok fonksiyon olmayacak benim görüşüm bu. Nekadar çok ıvır zıvırı olursa okadar çok arıza açıyor hele bu opelse vay halinize....

Son düzenleme:

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şükrü bey valla o zaman gaz yağı tenekesi olan şahinlere binelim. toyocular gibi konuştunuz. ağzınız corsadan yanmış ama ben corsa c'de kullandım dediğim gibi ön takımını yaptırdık tık demedi ondan sonra. dayımda corsa d var makyajlı kasa. 30 bin oldu olacaktı bıraktığımda en son. sadece fren balataları bitti. arabada tık ses yok.34500 almıştık enjoy. ama 42 bin hayatta vermem corsaya astra alırım 2.el temiz birşey. ama opele sallamakta yanlış. biz 2003 yılında 2000 model accente biniyorduk. o sağ kapı açma kolunun kaç kere kırıldığını unuttum. arabayla yağmurlu havada michelin lastiklerle virajı dönermi dönmez mi diye totem yapıyorduk. araba böyle olunca serviste iyi olsun ki araba satabilsinler ;) vectra c kullanıyorum donanımıda var konforuda var sorunsuzluğuda. alırken iyi baktırmak lazım arabaya hele birde opel gibi donanımı yüksek bir arabada. malum sanayide kasap ustalar bir hayli fazla...

spike

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2010 senesinde 43 Bin TL verip arkadaşıma astra HB aldık cosmo paketliydi araç.iyi güzel dedi aldı izmir manisa yolunda gelirken arkadan bir duman attı ve orada stop etti kaldı birdaha tetik almadı araç. Servise çekildi daha araba iyi hatırlıyorum 1.900 km de, servise bıraktık tam 1 hafta yattı araba orda, 1 hafta sonunda arkadaşı aradılar dedikleri aynen şu: Beyfendi aracınızın su hortumu delinmiş, oda yerinden çıkmış, motordaki su boşalmış haliyle hararet yapmış, şunlar şunlar değişecek şukadar masrafınız var... Dedik bu araba daha 1900 km de sıfır daha koltuk muşambası üzerinde.. ""Ee olabilir beyfendi aracın suçu yok kullanıcı hatasıdır bu" evet yanlış duymadınız kullanıcı hatasıymış, biz arabayla yola çıkmadan önce açtık kaputu dedik ki şu hortumu keselim zevkine öyle çıkalım yola çünki biz hararet yaptırma zevkcisiyiz.. Böyle bir saçmalık var mı?? üstelik hararet ışığı falanda yanmadı aracın zaten hararet göstergesi yoktu.

Daha 1900 km de ki araca motor yapıldı düşünün siz... serviste iyi kavga etmiştik ozamanlar ama kavga etsen ne olacak ki opelin başındaki eleman da aynı b....kk serviside aynı b..kk