H7 Far Ampulu Değiştirme ( Resimli ) ...

caglar1544

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: H7 Far Ampulu Değiştirme ( Resimli ) ...

ben bu resimleri neden göremiyorum, hangi konu olursa olsun hep aynı sıkıntı....

we[AGRA]

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Konular eski linkler ölmüş, o yüzden sanırım.

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

Arkadaşlar resimleri güncelledim ama yeni formatta 10 resimden fazla ekleme yapılamıyor. O yüzden konunun devamını buraya ekledim. Kusura bakmayın.

Ve yeni ampulümü taktım. 

Mutlu son. Birisi standart ampul, diğeri Osram Cool Blue Mega. Gece de resim çekince onları da paylaşacağım. 

Deneyecek arkadaşlara umarım yardımcı olur. Kolay gelsin :)

Bunlar da gece resimleri :D

sting1981

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gece aydınlatmada düşüş var mı Hasan bey? Ben de düşünüyorum ama ampul ömrü ve aydınlatma açısından çekincelerim var. Yoksa fardaki sırıtan tek şey bu sarı kısalar. Araç cosmo olduğu için sarılar çok sırıtıyor. Bir de tavsiye ediyorsanız ürünün linkini paylaşabilir misiniz?

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

sting1981' Alıntı:
Gece aydınlatmada düşüş var mı Hasan bey? Ben de düşünüyorum ama ampul ömrü ve aydınlatma açısından çekincelerim var. Yoksa fardaki sırıtan tek şey bu sarı kısalar. Araç cosmo olduğu için sarılar çok sırıtıyor.  Bir de tavsiye ediyorsanız ürünün linkini paylaşabilir misiniz?

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Ben hala çok memnunum. Taktığım zamandan bu yana aynı ampuller duruyor. 30.000 KM oldu neredeyse. Gece performansından da memnunum. Şimdiye kadar bir sorun yaşamadım. Kaldı ki standart sarı ampuller de yağmurlu havalarda çok iyi aydınlatmıyor, Ben osram coolblue ampulleri şu an hatırlamıyorum nereden aldığımı. Koçtaş-bauhaus gibi yapı marketlerden de alabilirsiniz. Ampullerim patlasa tekrar osram yada philips in beyaz ampullerinden alırım.

KaanKan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu H7 far ampulünden 1 sefer benim alıp kendim taktım arıza lambası yaktı. 2. sefer elektrikçinin kendisi taktı yine arıza lambası yaktı, şimdiye kadar hiç bir araçta arıza lambası yakmadığını söyledi. Bende mi bir şanssızlık var yoksa benim araca gerçekten mi uymuyor?

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

gezegen' Alıntı:
Bu H7 far ampulünden 1 sefer benim alıp kendim taktım arıza lambası yaktı. 2. sefer elektrikçinin kendisi taktı yine arıza lambası yaktı, şimdiye kadar hiç bir araçta arıza lambası yakmadığını söyledi. Bende mi bir şanssızlık var yoksa benim araca gerçekten mi uymuyor?

Şayet Osram yada Philips gibi maka olanlardan aldıysanız arıza yakmaması gerekir. Çünkü bu ampuller yine satandart ampul gibi h7 ve 55 W. Ama bazı markalarda özellikle sanayide satılan ucuz uzak doğu mallarında yada Varta nın bazı modellerinde 75W, 90W yada 100W olanları var. Bunlar da fazla akım çektiği için arıza yakar ayrıca fazla akım çektiği için soketin ve tesisatın aşırı ısınmasına hatta erimesine bile yol açabiliyor. H7 ve 55W olan hiç bir halojen ampul normal şartlarda arıza yakmaz. Camının mavi olması veya şeffaf olması önemli değil önemli olan 55W olması. Yani sizin araca da uyar. :)

KaanKan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HasanM' Alıntı:
gezegen' Alıntı:

Şayet Osram yada Philips gibi maka olanlardan aldıysanız arıza yakmaması gerekir. Çünkü bu ampuller yine satandart ampul gibi h7 ve 55 W. Ama bazı markalarda özellikle sanayide satılan ucuz uzak doğu mallarında yada Varta nın bazı modellerinde 75W, 90W yada 100W olanları var. Bunlar da fazla akım çektiği için arıza yakar ayrıca fazla akım çektiği için soketin ve tesisatın aşırı ısınmasına hatta erimesine bile yol açabiliyor. H7 ve 55W olan hiç bir halojen ampul normal şartlarda arıza yakmaz. Camının mavi olması veya şeffaf olması önemli değil önemli olan 55W olması. Yani sizin araca da uyar. :)

Ben öneri üzerine hepsiburada dan Philips H7 almıştım elektrikçiye taktırdım arıza hemen vermedi eve gittim bir gün sonra köye giderken arıza lambası yaktı köyde de aracı eğimli bir yere park ederken araç hafif zorlanınca koku geldi hemen aracı stop edip ampulleri zor bela eski ampulleri ile değişince araç düzeldi. 2. takılanın farklı bir markaydı o da 10-15 dk sonra arıza lambası yaktı usta dahi şaşırdı.

ilk aldığım ürün bu : http://www.hepsiburada.com/philips-h7-tip-diamondvision-ampul-seti-011293-p-OTM011293

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

gezegen' Alıntı:

Çok ilginç. Bu linkteki ürün açıklamasında 55W yazıyor. Dediğim gibi camın rengi sarı, mavi yada şeffaf olmasının hiç bir önemi yok. Sadece halojen ampulün 12V 55W olması yeterli düzgün çalışması için. Ben şimdiye kadar kullandığım bütün araçlarım da Osram Coolblue kullandım. Hiç birinde de sorun yaşamadım. Siz aldığınız philips ampulleri başka bir araçda da deneyin bence, ampuller sorunlu olabilir. Çünkü 12V  55W olan bir ampul normal şartlarda arıza ışığı vermez. Standart ampul ile aynı akımı çekiyor. Fazla yada eksik akım çekerse arıza verir.