Landirenzo Evo Kit Lğg'den Benzine Geçiş Sorunu ...

Sermet

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Değerli arkadaşlarım,

Aracım Opel Astra Classic III 1.6... 23000 kmde... Fabrika çıkışından Landirenzo Evo Kit lpg taktırdım.

Uzun bir yolculuktan sonra bakım ışığı yanınca servise götürdüm. Bilgisayara bağladılar "oksijen sensörü" arızalı dediler. Değiştirdim. Gelmişken lpg ayarlarına da baktıralım dedim (demez olaydım). Ayar yaptılar. Enjektörlerden biri bozuk. Arıza ışığı yanarsa bundandır dediler. Önemsemedim.

Bir iki gün sonra seyir halinde lpgden benzine atmaya başladı. Bu durum sıklaşınca enjektörü değiştirdik. Hafta sonu ayar için getir dedi usta. Servisten çıktım. Eve gelmeden üç beş yerde durdum. Bakım ışığı yandı. Uyarıya baktım, fakir karışım uyarısıymış. Aradım ayarla düzelir dediler. Bir hafta kadar bu şekilde sorunsuz kullandık.

Hafta sonu ayar yapıldıktan sonra iki gün geçmedi ki LPG'ye atmalar tekrar başladı. Aradım beyin sorun yapmış olabilir dedi. Getir tüm tesisata bakalım dedi. Ama güvenemiyorum.

Arızanın muhtemel sebeplerini söyleyebilecek yada Landirenzo'dan anlayan, işini adam gibi yapan bir usta tavsiye edebilecek Var mı konuda yol gösterebilecek bir arkadaşımız...

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kalibrasyon hatası olsa bile obd li olduğundan lpg den atma yapmaz.sorun ne ise çok belirgin bişey lpg kontrolü sırasında biryerin fişine kablosuna yada kalibrasyonda ciddi hatalı bit işkem yapmış olmalılar.ya da son ihtimal lpg ecusu gerçekten arızalanmış olabilir denk gelip.aynı yere götürün bence başka bir ustaya götürürseniz aracınızın durumu iyice karmaşıklaşabilir.

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sermet

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim sayın lampard...

Arkadaşlar,

Lpg Ecu bozuksa; maliyet bakımından düşünülürse,

1) Tamir yaptırsak düzen tutar mı, önereceğiniz Ankarada bir lpg ecu tamircisi var mı?
2) Çıkma ecu konusunda ne dersiniz? Ankarada çıkma ecu satan yerler nerelerdir?
3) Yoksa sıfır lpg ecuyu mu tavsiye edersiniz?

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlk etapta oksijen sensörü değiştirmeleri yanlış. Diğer bütün aksam kontrol edilir emin olunduktan son oksijen değişmeli. Öncesinde benzinde sıkıntı var mıydı.

Sermet

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
İlk etapta oksijen sensörü değiştirmeleri yanlış. Diğer bütün aksam kontrol edilir emin olunduktan son oksijen değişmeli. Öncesinde benzinde sıkıntı var mıydı.

Bilgisayara bağladılar... Oksijen sensörü arızası var, dediler. Benzinde bir sıkıntı fark etmedim. Lpg tüketimi artmıştı. Oksijen sensörü ve lpg enjeksiyonu değiştikten sonra "anlık tüketim" bilgisine göre tüketim azaldı. Tam ölçemedim şu arızadan dolayı

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg ecusu 500 lira civarındadır garantisi yokmu ki.size ecuyu verirler denersiniz düzrlirse sorun ücretini verirsiniz.çıkmada olursa onlarda olur

sakura71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oksijen sensörünü boşuna değiştirmişsiniz. Arızalı enjektör, oksijen sensörünün verilerini yanıltıyor ustalarda o2 sensörü bozuk sanıp değiştiriyorlar. Zaten bunun kanıtı aracın zengin-fakir karışıma düşmesi. Şimdi o usta ne yaparsa yapsın arızayı gideremez artık. Yapmanız gereken 300 km civarı sakin bir şekilde aracı benzinde kullanıp (böylece aracın yakıt karışım haritasını düzeltmiş olacaksınız-LFT ve SFT değerleri normale dönecek) hiç LPG ye almadan başka bir LPG ustasına gidip adam akıllı kalibrosyan yaptırmak olmalı.

Sermet

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Lpg ecusu 500 lira civarındadır garantisi yokmu ki.size ecuyu verirler denersiniz düzrlirse sorun ücretini verirsiniz.çıkmada olursa onlarda olur

garanti 5 ay önce doldu sayın lampard.... o yüzden bozuk olma ihtimali üzerinden hazırlık yapıyorum....

Sermet

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Oksijen sensörünü boşuna değiştirmişsiniz. Arızalı enjektör, oksijen sensörünün verilerini yanıltıyor ustalarda o2 sensörü bozuk sanıp değiştiriyorlar. Zaten bunun kanıtı aracın zengin-fakir karışıma düşmesi. Şimdi o usta ne yaparsa yapsın arızayı gideremez artık. Yapmanız gereken 300 km civarı sakin bir şekilde aracı benzinde kullanıp (böylece aracın yakıt karışım haritasını düzeltmiş olacaksınız-LFT ve SFT değerleri normale dönecek) hiç LPG ye almadan başka bir LPG ustasına gidip adam akıllı kalibrosyan yaptırmak olmalı.

verdiğiniz cevap için çok teşekkür ederim.... sayın sakura71...

Yarın tesisatı bir kontrol ettireceğim. sizce hazır gitmişken serviste lft ve sft değerlerine baktırayım mı bilgisayara bağlatıp....

sakura71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Baktırın tabi. % 3 sapma idealdir. Bundan fazla ise sıfırlatın. Tabi bunu yapabilecek usta bulmakta zordur.