Landirenzo Evo Kit Lğg'den Benzine Geçiş Sorunu ...

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyide 2 lt kalınca benzine atması normal değilmi ya.yani kitiniz o 2 lt basıncta çalışmıyordur öyle programlanmıştır.sorun yok gibi.lpg bitene dek sürmeyin.her 1 lt kala geçiyorsa sorun yok.ben mi bişey atlıyorum normall ?

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sermet

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
İyide 2 lt kalınca benzine atması normal değilmi ya.yani kitiniz o 2 lt basıncta çalışmıyordur öyle programlanmıştır.sorun yok gibi.lpg bitene dek sürmeyin.her 1 lt kala geçiyorsa sorun yok.ben mi bişey atlıyorum normall ?

Arkadaşım, paronayak olmuş olabilirim, o kadar kafa yordum ki bilemezsiniz. Normal diyorsanız, bu sevindirici benim açımdan... Teşekkür ederim...

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dediğim gibiyse normal kurcalamayın.depoda yaklaşık 20 tl lik gaz kalınca lpg alın düşük gazla kullanmayın araba saçmalıyor zaten.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son olarak aynı lt gaz alması için;
Lpg lt fiyatının aynı,o anki hava sıcaklığının bir önceki alışınızla aynı,pompacının dolum bittikten sonra bekleme süresi,aynı lpg istasyonu vs vs.1 lt lik fark için kafanızı karıştırmayın

Sermet

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Son olarak aynı lt gaz alması için;
Lpg lt fiyatının aynı,o anki hava sıcaklığının bir önceki alışınızla aynı,pompacının dolum bittikten sonra bekleme süresi,aynı lpg istasyonu vs vs.1 lt lik fark için kafanızı karıştırmayın

teşekkür ederim sayın lampard

Sermet

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Oksijen sensörünü boşuna değiştirmişsiniz. Arızalı enjektör, oksijen sensörünün verilerini yanıltıyor ustalarda o2 sensörü bozuk sanıp değiştiriyorlar. Zaten bunun kanıtı aracın zengin-fakir karışıma düşmesi. Şimdi o usta ne yaparsa yapsın arızayı gideremez artık. Yapmanız gereken 300 km civarı sakin bir şekilde aracı benzinde kullanıp (böylece aracın yakıt karışım haritasını düzeltmiş olacaksınız-LFT ve SFT değerleri normale dönecek) hiç LPG ye almadan başka bir LPG ustasına gidip adam akıllı kalibrosyan yaptırmak olmalı.

sayın sakura71
Beyin değişimi sonrasında dün lpg aldım. Bugün yarım kontakta ecn 17012 zengin karışımı hatasını aldım. Motor çalışınca kayıp oluyor. (Arkadaşların dediği gibi kontakta (araba artı İngiliz anahtarı işareti) arıza değil. Biliyorum ama kafama takılıyor) Acaba yarın lpg ayarı yaptırsam, 300 km benzinden sonra lpgye geçirsem sizin tavsiyenize uymuş olur muyum? Birde bu zengin karışım olayı beni yolda bırakır mı? Motora çok mu zarar verir?

sakura71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg ayarını aracı bir müddet benzinde kullandıktan sonra yaptırmanız gerekir.

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
_

sayın sakura71
Beyin değişimi sonrasında dün lpg aldım. Bugün yarım kontakta ecn 17012 zengin karışımı hatasını aldım. Motor çalışınca kayıp oluyor. (Arkadaşların dediği gibi kontakta (araba artı İngiliz anahtarı işareti) arıza değil. Biliyorum ama kafama takılıyor) Acaba yarın lpg ayarı yaptırsam, 300 km benzinden sonra lpgye geçirsem sizin tavsiyenize uymuş olur muyum? Birde bu zengin karışım olayı beni yolda bırakır mı? Motora çok mu zarar verir?

Son durum ?

kenanc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba. Aynı durumu birkaç sene önce temmuz-ekim ayları arasında bende yaşadım maalesef. Aracın lpg ile garantisi olduğu için opel yetkili servisine aracı birkaç defa götürdüm. Yazılım değişimi vs. uygulamaları sayesinde bir hafta sorunsuz lpg de kullandım. Ancak bir hafta sonrasında yine lpg'den benzine geçişleri maalesef yaşadım. Arabayı lpg'ye ancak elle geçirebiliyordum ve bazen 10 defa denesem bile lpg'de kalmıyordu. Bu durum havalar soğuyuncaya kadar devam etti. Ancak kışın bir gününde araba henüz 2.5 yaşındayken arabam çalışmadı. Bunun nedeni ilk etapta akünün bitmesiydi. Akü değişti. Akü değişimi sonrasında yapılan voltaj ölçümlerinde voltajın çok dalgalandığı görüldü ve alternatördeki regülatörün bozulduğu anlaşıldı. Derken o da değiştirildi. Bu işlemler sonrasında lpg'den benzine geçiş problemini 2 sene boyunca yaşamadım. Ta ki bu güne kadar :((. Bugün maalesef yine bu olay oldu. Olağan şüpheliler de bence yine akü voltajı. Yarın ilk iş akü voltajına baktıracağım. Büyük ihtimal geçen 2 senede akü zayıflamıştır ya da yine regülatör bozulmuştur.