Landirenzo Evo Kit Lğg'den Benzine Geçiş Sorunu ...

Sermet

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
değerli arkadaşlarım,
Bugün Beyaz Opel'e servise gittim. Orda bulunan Serkan Usta ,sağ olsun, bütün tesisatı inceden inceye 1,5 saat kadar inceledi. Sıfır beyin taktı. Arıza devam etti. Tesisatta bir sorun yokmuş. Ancak akü voltajı sıkıntılıymış. Rolantide 25 dakika kadar çalıştırdı. Arıza geçti . Usta ya akü ya da lpg beyni diğer kısımları kontrol ettim, sorun yok ,dedi.
Aküyü kontrol ettirdim, voltajı düşük çıktı. Astra fabrika çıkışında 55 ah akü koymuşlar , 60 ah olmalıymış. Orjinali akü+40 işçilik 260 tl dediler. Şimdilik kalsın dedim. Eve dönüşte 55-60 km lpgde yaptım sıkıntı yok.
Sizlere sorum şu,
Akü voltajı bu arızayı yapabilir mi?
Fabrikada 60 ah yerine 55 ah takılır mı?
Akü konusunda tavsiyede bulunursanız memnun olurum.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
değerli arkadaşlarım,
Bugün Beyaz Opel'e servise gittim. Orda bulunan Serkan Usta ,sağ olsun, bütün tesisatı inceden inceye 1,5 saat kadar inceledi. Sıfır beyin taktı. Arıza devam etti. Tesisatta bir sorun yokmuş. Ancak akü voltajı sıkıntılıymış. Rolantide 25 dakika kadar çalıştırdı. Arıza geçti . Usta ya akü ya da lpg beyni diğer kısımları kontrol ettim, sorun yok ,dedi.
Aküyü kontrol ettirdim, voltajı düşük çıktı. Astra fabrika çıkışında 55 ah akü koymuşlar , 60 ah olmalıymış. Orjinali akü+40 işçilik 260 tl dediler. Şimdilik kalsın dedim. Eve dönüşte 55-60 km lpgde yaptım sıkıntı yok.
Sizlere sorum şu,
Akü voltajı bu arızayı yapabilir mi?
Fabrikada 60 ah yerine 55 ah takılır mı?
Akü konusunda tavsiyede bulunursanız memnun olurum.

Serkan Bey, aracıma tüpü takan usta olur kendisi.. 1 yıl montajını yaptığı sistemi sorunsuz kullandım.. Son 2 ay içinde aracım fakir karışım hatası verdi kendisine götürdüm ayarını yaptığını söyledi eve gelmeden aynı lamba bidaha yandı :) Sonrasında Şaşmaz Olgun Lpg'ye aracımı götürdüm, kontrol sonrası aracıma ayar yapıp sorunsuz bir şekilde gönderdiler.. Bu yüzden aracınızı Şaşmaz Olgun Lpg'ye göstermeden araca bir işlem yaptırmanızı tavsiye etmem.. Şimdi de hava 13 derecede motor soğukken araç Lpg'de çalışmaya başladı (ara sıra) müsait olunca yine gidip bu sorunu da hallettireceğim...

Sermet

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Serkan Bey, aracıma tüpü takan usta olur kendisi.. 1 yıl montajını yaptığı sistemi sorunsuz kullandım.. Son 2 ay içinde aracım fakir karışım hatası verdi kendisine götürdüm ayarını yaptığını söyledi eve gelmeden aynı lamba bidaha yandı :) Sonrasında Şaşmaz Olgun Lpg'ye aracımı götürdüm, kontrol sonrası aracıma ayar yapıp sorunsuz bir şekilde gönderdiler.. Bu yüzden aracınızı Şaşmaz Olgun Lpg'ye göstermeden araca bir işlem yaptırmanızı tavsiye etmem.. Şimdi de hava 13 derecede motor soğukken araç Lpg'de çalışmaya başladı (ara sıra) müsait olunca yine gidip bu sorunu da hallettireceğim...

sayın 06Berkay, alternatifler hususunda hala araştırmalara devam ediyorum. Formlarda o kadar bilgi kirliliği var ki, inanamazsınız. Başımıza bir iş geldi Allah yardımcımız olsun. Ancak Serkan usta bugün bayağı uğraştı yardımcı olmak için.... Bakalım...

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bence alternatif aramaya gerek yok.. Olgun Lpg dediğim Landirenzo markasının Türkiyedeki distrübütörü olurlar.. Bu yüzden aracınızla kesinlikle ilgileneceklerdir imajlarının bozulmaması için.. Şimdiden kolay gelsin.. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sermet

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bence alternatif aramaya gerek yok.. Olgun Lpg dediğim Landirenzo markasının Türkiyedeki distrübütörü olurlar.. Bu yüzden aracınızla kesinlikle ilgileneceklerdir imajlarının bozulmaması için.. Şimdiden kolay gelsin.. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

teşekkür ederim sayın 06Berkay

Sermet

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim sayın 06Berkay

Olgun LPG'ye 10 gün kadar önce gittim. Usta makineye bağladı aracı şıp diye "ısı müşiri" arızalı değişecek dedi. Emin misin dedim. Evet dedi. Değiştirdik. Akşamına arıza ışığı yandı. 2 sonra tekrar götürdüm, Muhammet Usta güzelce ayarladı. Bir haftadır sorun yoktu..

Tam kurtulduk derken bugün yine aynı arıza... Var mı tavsiyesi olan arkadaşımız...

Sermet

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Oksijen sensörünü boşuna değiştirmişsiniz. Arızalı enjektör, oksijen sensörünün verilerini yanıltıyor ustalarda o2 sensörü bozuk sanıp değiştiriyorlar. Zaten bunun kanıtı aracın zengin-fakir karışıma düşmesi. Şimdi o usta ne yaparsa yapsın arızayı gideremez artık. Yapmanız gereken 300 km civarı sakin bir şekilde aracı benzinde kullanıp (böylece aracın yakıt karışım haritasını düzeltmiş olacaksınız-LFT ve SFT değerleri normale dönecek) hiç LPG ye almadan başka bir LPG ustasına gidip adam akıllı kalibrosyan yaptırmak olmalı.

sayın sakura71 benim lpgden benzine atma sorunu devam ediyor. bu durum lft ve sft değerleri ile alakalı olabilir mi? Oksijen sensörü ile bu sorun arasında bir bağlantı olabilir mi? selamlar

sakura71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha önce dediğim gibi 300 km civarı benzinde sakin kullanım yapmadan LFT SFT değerleri sıfırlanmadan sorun çözümü aramak yanlış geliyor bana.

Sermet

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar;
map sensörü, ısı müşiri, tesisat, özetle bütün tesisat tek tek kontrol edildi. Sorun devam ediyor.
Akü voltajı veya beyin kaldı. Beyin olsa her daim yapar diye düşünüyorum. Akü voltajı anlık düşüşlerle bu arızayı yapması muhtemel diye düşünüyordum. Dün akü boşaldı. Takviye yapıldı. O zaman da yapması gerekirdi, diye düşünüyorum.
Lft ve sft değerleri hususunda usta ile kavga edecektik. Yok öyle bir değer diyor... O lpgde ayarlanıyor diyorlar... diyorlar da diyorlar...
Var mı şu arkadaşınıza bir fikir verebilecek?

Sermet

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadşlar, beyini değiştirdim... 4 gündür bir sorun yoktu. bugün tekrar lpgden benzine attı. Bitmiştir diye lpgye fullettim. 36 litre alan depo 34,88 litre kadar aldı. Anlaşılan attığında 1litre kadar lpg varmış. İş iyice can sıkıcı olmaya başladı. Bir tavsiyede bulunan olursa memnun olurum