Otomatik far sensörü yapımı

ahmet05

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar.ben bu devreyi yapmak istiyorum ama bana diğer devredeki gibi liste halınde devre elamanları ve adtetleri lazım birde neyi nereye yani devredeki uçları araçta nerenin hangi renkli kablosuna bağlıyacağız o lazım

ahmet05

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
site açıldığı için gözümüz aydın açılması için uğraşanların ellerine sağlık
yukarıda devreyi yapmak istediğimi yazmıştım.şimdi bu verilen devrelerden ben hem followme hemde gece otomatak devreye giren far olanı istiyorum ama bir çok devre verilmiş. hangisi olduğu ve nereden hangi uçlara bağlantı yapılacağı detaylı verilirse gerçekten bunu yapmak istiyorum şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşşekkürler

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birinci sayfada devrenin şeması üzerinde malzeme listesi var ve oradaki direnç+kondansatörün değerini değiştirerek yanma süresini değiştirebilirsiniz...

kemal erim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
site açıldığı için gözümüz aydın açılması için uğraşanların ellerine sağlık
yukarıda devreyi yapmak istediğimi yazmıştım.şimdi bu verilen devrelerden ben hem followme hemde gece otomatak devreye giren far olanı istiyorum ama bir çok devre verilmiş. hangisi olduğu ve nereden hangi uçlara bağlantı yapılacağı detaylı verilirse gerçekten bunu yapmak istiyorum şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşşekkürler

Gardaş hiç uğraşma, al bitane Otosens AL90 özellikli sensör bağlat otona bak keyfine..:)

ahmet05

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
sertan kardeş araç ta ikinci devrede ne olduğu belirtilmeyen bir devre elemanı var ve bir de bağlantıda tek bir diyot bağlanmı gri renkli kablo üzerine senden istediğim devreyi araç üzerinde tam olarak nerelere bağlayacağız .sende tahmin edersinki yapacağım bir aksaklıkta araç zarara görebilir o yüzden istedim senden bunu.diğer arkadaşımada teşşekkürler ama bu zevk işi o yüzden hazıra dağı dayanmaz.

ahmet05

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
özür ilk devrede o bilinmeyen ama tekrar özür o diyot muş .şimdi araca bağlanmasını anlatmanızı bekliyorum

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araca bağlamak için far açma kapama tşunun orayı söküyorsun onun arkasında kablolar var onlara bağlıyorsun ama ölçü aleti ile ölçmen lazım çünkü her aracın renkleri farklı oluyor bu konuda mokia isimli üyeye mesaj atmanı tavsiye ederim çünkü bende hatırlamıyorum hangisine ne renk bağladığımı :)

birde aşağılarda bi yerde geciktirme devresi var onu yaparsan kontağı açtıktan yaklaşık bir 10 saniye sonra sistem devreye giriyor yoksa devre ortam karanlıksa hemen çalışıyor buda marşa basarken hem aküyü zorlar hemde ampullerin ömrünü kısaltır...

ahmet05

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
çok sağol

YİGİDO58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sertan kardes bütün mesajları okudum kafam bulandı valla benim elektrik bilgim yok ama el becerime güvenirim malzemeleri bir araya getirip araca takabilirim ama her mesajda farklı degerler farklı şemalar verilmiş şimdi ben her ikisinide yapmak istiyorum mesela bunların sorunsuz çalışan şemalarını ve fotolarını 1.sayfaya yeniden koysanız şu far sensörü şeması bu follew me şaması diye veya fotoları... (benim ölçüm ve denemek için alet vs. ve işimden dolayı fazla uğraşacak zamanım yok(yarım gün boş) onun için bir araya getirip araca takmam ve sorunsuz kullanmam lazım) yardımcı olursanız çok sevinirim. şimdiden teşekkür edeyim:eek: