Parça temini

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt:

Kazasiz arabadan cikma parca temini nasil oluyor kardes?

ardac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

yurt dışından geliyor. kullanılmış fiyatı uygun araçların trafik kaydı iptal edilip parçalanıyor. bu parçalarda yurt dışında burdaki hurdacı mantığında ihale tipi toptan alınıyor. araçlar kazalı değil, sadece trafikten çekilmiş ve parçalanmış araçlar yani

Aydn link' Alıntı:
Kazasiz arabadan cikma parca temini nasil oluyor kardes?

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Parça temini

eğer bakımlarınızı istanbul odak gibi bir yerde yaptırabilirseniz garantiye sokma işi daha kolay oluyor.ama özellikle küçük yerlerde servisler garantiye sokmamak için uğraşıyor.hele ki aracın garantisi bitmişse hiç yüzüne bakmıyorlar.Biraz da şans işi tabiki.Yalnız yetkili servislerin aldıkları paralar özel servislerin 2 katından fazla.ben 1. yıl bakımına 430 lira verdim.özel servis 250 liraya yapardım dedi.

ardac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

üstadım bu ciddi bir cendere. tabiki parçayı garantili almak mantıklı ama, eğer o parçayı garantisiz alıp arızasız kullanıyorsam ve bunu yarı fiyatına malediyorsam, 2. yedek parçayı alabilecek bütçeyi en başta otomatikman sağlamış oluyorum. tabi burda yetkili servisleride anlamak lazım. o değirmenin çarklarının dönmesi için daha ucuza satamaz yada daha ucuza yapamazlar. iş olsada olmasada personeline maaş ödüyor. bugün sıradan bir tamirhanede adam kendi işini yapıyor. aza kanaat ediyor. ama servisler öyle değil. daha acımasız olmak zorundalar. ben aracımda çıkma parça kullanırım. bir katalizörü yada bujiyi 2. el kullanmam tabi. ama çıkma parça orijinalse candır.

sallierim link' Alıntı:
eğer bakımlarınızı istanbul odak gibi bir yerde yaptırabilirseniz garantiye sokma işi daha kolay oluyor.ama özellikle küçük yerlerde servisler garantiye sokmamak için uğraşıyor.hele ki aracın garantisi bitmişse hiç yüzüne bakmıyorlar.Biraz da şans işi tabiki.Yalnız yetkili servislerin aldıkları paralar özel servislerin 2 katından fazla.ben 1. yıl bakımına 430 lira verdim.özel servis 250 liraya yapardım dedi.

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

Elbetteki Yetkili Servise Gitmek mantıklı Ama Şöylede Bi Konu Var.
Aracım 2010 Model Garntisi Bitti...
Yetkili Servisi Arayıp Kaliper İyileştirmesi İçin Randevu Aldım Fiyatını Sorduğumda 250 TL
Dedile El insaf Ya Ayıptır Günahtır...
Sonra Gittim Sanayiye 40 TL yaptırdım Aynı işlem O-ringli Bişey İşte
İnsanlar İşte Bu yÜzden Yetkili Servislerden Uzak duruyo...

ardac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çok doğru...

mrt54 link' Alıntı:
Elbetteki Yetkili Servise Gitmek mantıklı Ama Şöylede Bi Konu Var.
Aracım 2010 Model Garntisi Bitti...
Yetkili Servisi Arayıp Kaliper İyileştirmesi İçin Randevu Aldım Fiyatını Sorduğumda 250 TL
Dedile El insaf Ya Ayıptır Günahtır...
Sonra Gittim Sanayiye 40 TL yaptırdım Aynı işlem O-ringli Bişey İşte
İnsanlar İşte Bu yÜzden Yetkili Servislerden Uzak duruyo...

melihksn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Garanti bitmişse yetkili servisin 5 km yakınından geçmeyeceksin açık ve net :)

ümit DURUKAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Parça temini

ouzhn06 link' Alıntı:
En güzeli sanayi. Bütün parcalari bulabilirsin orjinal olarak. Ben 60000 bakimini ankara şaşmazda yaptirdim servisin 700 liraya yaptiklarini 200 liraya hallettim:)
Merhaba ben de Ankara-Çayyolundayım. Şaşmazda hangi özel servise bakım yaptırıyorsunuz.Bana telefon veya adres verebilirmisiniz.

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

ardac link' Alıntı:
yurt dışından geliyor. kullanılmış fiyatı uygun araçların trafik kaydı iptal edilip parçalanıyor. bu parçalarda yurt dışında burdaki hurdacı mantığında ihale tipi toptan alınıyor. araçlar kazalı değil, sadece trafikten çekilmiş ve parçalanmış araçlar yani
banada otomatik kararan iç dikiz aynası lazım astra j için