plaka montajı

SALIH CAN1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2013 cosmo aracımı aldığımda plakalık taktırmak istemedim yapıştırma yaptım arka sağlam oldu ama ön tampondaki plaka yeri plastik oldugundan yapısmadı ve vidaladık şimdi app plaka yaptırıcam deldirmek istemiyorum ön tampona plakayı nasıl yapıstırırsam sağlam olur (plakalık kullanmak istemiyorum)...

pesimistyLE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: plaka montajı

Bende tereddüt ediyordum ön kısım için ama bi sıkıntı çıkmadı şimdiye kadar.Çift taraflı bant + silikon yaptık kenarlardan kalkık duruyor biraz ama bi sıkıntı çıkmaz siz nasıl yapıştırmıştınız ön tarafı ?

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

3m çift taraflı bantlarıyla yapışır

pxinrorh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben plakayı yapıştırırken bir kaç dikkat edilmesi gereken husus vardı onları uyguladım ve 1 yıldır daha herhangi bir kalkma söz konusu olmadı ;

1 . Yüzey temizliği yani plaka yapıştıracağınız alan temiz ve toz pislik olmasın.
2. hem çift taraflı bant hemde silikon ile yapıştırdım
3. hava sıcaklığı çok soğuk olmasın yapıştırıcı mukavemetini alması açısından +20 ile +15 derece idealdir.
4. Yapıştırdığınız plaka sert plastiğe yapışacağı için çok fazla abartmayınız
5. silikonu dikey çizgi şeklinde belirli aralıklarla yapınız
6. Astra j plaka montajı için ön taraftaki plakayı birazcık bükmeniz gerekmektedir.

Umarım faydalı olmuştur.

ttt35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

3M Çift taralı bantla yapıştırın.Silikon kullanmayın nasl olsa app yaptırırken sokeceksiniz.Silikon kullanılırsa sökmek zor

ASTRA0724

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yapıştırma olayını herkes söylemiş zaten 3m bant + silikon dikey şekilde olacak  045thumbsup
Bende sökme işlemini söyleyeyim; Silikonla yapıştırdığınız plakayı saz teli yada misina ile keserek plakaya ve tampona zarar vermeden sökebilirsiniz okkk

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kırmızı renklı 3m bant alın ıstersenız arabayı bıle kaldırıma yapıştırabılırsınız