ses sistemi hakkında yardım

Justfree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elimdeki ses sistemini taktırmayı düşünüyorum...

amfi:kenwood KAC-M646

kolonlar: hertz dieci DCX 165,3 S WAY COAXIAL

SUBWOOFER: kenwood kfc-w1012 1200 wat

sizce nasıl ve sisteme herhangi bi zararı olurmu bilgilendirirseniz sevinirim ;)

wings35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: ses sistemi hakkında yardım

hocam sub koyuyorsanız coax. kullanmayın kuvvetli bir component kullanın. coax sub ikilisi kanımca çok verimli olmaz. tiz ve mid sesleri comp.dan alın...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

wings35 link' Alıntı:
hocam sub koyuyorsanız coax. kullanmayın kuvvetli bir component kullanın. coax sub ikilisi kanımca çok verimli olmaz. tiz ve mid sesleri comp.dan alın...

+1

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga CD 400te tone ayarını nasıl kullanıyorsun? Tiz, bas, orta diye bir ayar var. Benimkinde tiz12, bas 12 ort -2 ama daha iyi olabilir mi?

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bas orta neyse de tizler berbat bende. Aslında ses berraklığı berbat. Tizler en yüksek, bas 3, orta 6 olarak ayarlı. Bana en uygun gelen ayar bu abi.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gradient link' Alıntı:
Tolga CD 400te tone ayarını nasıl kullanıyorsun? Tiz, bas, orta diye bir ayar var. Benimkinde tiz12, bas 12 ort -2 ama daha iyi olabilir mi?

Tiz 3, orta -4, bas 7

Sistemin tweeterı güçlü ve kaliteli ancak malesef kondansatörü düşük seçilmiş (benzer hata bazı Vw ve Audi A6 modellerinin bazılarında da mevcutmuş) cihaz tizleri ve algılanabilir alt basları süzemiyor, daha çok tiz duymak istediğinizdeyse doğal olmayan bir tiz artışı yaşatıyor, 3 / 4 civarında bir müddet sabredip alıştığınızda duyduğunuz tizin az ama doğal olduğunu, orta sesin -3 / -4 de iken algılanan alt / orta basların daha doygun olduğunu farkedebilirsiniz.

Ben uzun zamandır böyle kullanıyorum ve memnunum da, şimdi çok tizli sistemler sadece kulağımı tırmalıyor ama elbette daha iyi bir sistemi hala hakediyor.

emree2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

o amplifikatör o subwoofer ı beslemez hocam tek amplifikatör kullancan galiba ?  onun yerine 5, yada 6 kanallı amplifikatör almanı öneririm
sub mono  cıkışı en az 200rms 4 ohm  olmalı eğer kenwood kfc-w1012 kullancaksan.... 2 takımda component al tak keyfine bak ondan sonra..

Justfree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet tek amplifikatör kullancam ama elimde olanlar bunlar suanda ve değiştirme imkanımda suan için yok.. amfi sub'ı desteklemez demiştiniz amfi için ne için hangisini yada kaç wattlık bi amfi önerirsiniz yada bunları taktırırsam bana bi zararı olurmu ?