ses sistemi hakkında yardım

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: ses sistemi hakkında yardım

Evde müzik keyfimi çıkarma imkanım yok; komşuydu hanımın başıydı vs vs..

Acaba arabaya kaliteli bir sistem mi kurdursam  8)

hasanacar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Evde müzik keyfimi çıkarma imkanım yok; komşuydu hanımın başıydı vs vs..

Acaba arabaya kaliteli bir sistem mi kurdursam  8)
tolga bey merhaba ben kendi tecrübemi sizinle paylaşayım öncelikle anfi sistemi koymak istersen bass anfi mid anfi  iki adet anfi araçlarımızın aküleri yetersiz geldiğinden çabuk boşalacaktır ancak araç çalışırken sorun yok  ben 45 amp  akümü 90 amp değiştirdim  sistem yaptırsanız bile ses şiddetini arttırmaktan başka bir şeye yaramıyor müzik kaynağından kaliteli veri gelecekki ses sistemimizdende  kaliteli sonuç alalım bana sorar iseniz mevcut sisteminize dokunmayın  kapılardaki höparlörlerin  watını  biraz yükseltin  yani höparlörleri değiştirin bayağı fark ettiriyor 

hasanacar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kapı höparlörlerini değiştirteceğin zaman  arka kapılara uygun renkte tiz koydurabilirsen  anfi sistemi yaptırmaktan  seni caydırabileceğini söyleyebilirim  tiz in kapıdaki yerinin fotosunu bu gün eklerim

onurody

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hasanacar link' Alıntı:
kapı höparlörlerini değiştirteceğin zaman  arka kapılara uygun renkte tiz koydurabilirsen  anfi sistemi yaptırmaktan  seni caydırabileceğini söyleyebilirim  tiz in kapıdaki yerinin fotosunu bu gün eklerim
hasan abi galiba sen hoparlörleri degiştirdin bana marka model verirmisin ön arka için thnxx

evrent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

orjinal ses sisteminden ben de memnun değilim ama amfi vs ile de kablo yığını yaratmak istemiyorum. orjinal hoparlörleri değiştirerek iyi sonuç alan varsa hangi marka model cm belirtirse sevinirim.

bir de benim arabada arka hoparlörlerden öndekiler gibi ses çıkmıyor ayarlara baktım arkalar kısık değil dağılım tam ortada sizde de böyle mi bu durum

hasanacar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onurody link' Alıntı:
hasan abi galiba sen hoparlörleri degiştirdin bana marka model verirmisin ön arka için thnxx
merhaba onurody infinity 90 watt rms  16 cm  tanesini 250 tl ye almıştım bilgine

hasanacar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evrent link' Alıntı:
orjinal ses sisteminden ben de memnun değilim ama amfi vs ile de kablo yığını yaratmak istemiyorum. orjinal hoparlörleri değiştirerek iyi sonuç alan varsa hangi marka model cm belirtirse sevinirim.

bir de benim arabada arka hoparlörlerden öndekiler gibi ses çıkmıyor ayarlara baktım arkalar kısık değil dağılım tam ortada sizde de böyle mi bu durum
  höparlörlerin çapı 16 cm  anfisiz sadece höparlorler değişecekse infinity 50 watt rms takılabilir  arka hoparlörlerden öndekiler gibi ses çıkmıyor  diyorsunuz  ön koltukta oturup dinlediğinizde öyle algılanıyor  arka höparlorlara  fader ayarını biraz fazla açın

onurody

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eyvallah hasan abi inşallah bende alabilirim:)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hasanacar link' Alıntı:
tolga bey merhaba ben kendi tecrübemi sizinle paylaşayım öncelikle anfi sistemi koymak istersen bass anfi mid anfi  iki adet anfi araçlarımızın aküleri yetersiz geldiğinden çabuk boşalacaktır ancak araç çalışırken sorun yok  ben 45 amp  akümü 90 amp değiştirdim  sistem yaptırsanız bile ses şiddetini arttırmaktan başka bir şeye yaramıyor müzik kaynağından kaliteli veri gelecekki ses sistemimizdende  kaliteli sonuç alalım bana sorar iseniz mevcut sisteminize dokunmayın  kapılardaki höparlörlerin  watını  biraz yükseltin  yani höparlörleri değiştirin bayağı fark ettiriyor 

Hasan abi açıklayıcı mesajın için çok teşekkür ederim.

Hoparlörleri değiştirmeyi isterdim ancak yetkili servis senin gibi kapı içi kaplamalarını sökemedi, ben de durumu farkedince hemen vazgeçtim zarar vermesin diye.

Birlikte olsaydık değişirdik, ben çoğu demonte işlemini senden öğrendim inan servisde daha Astra J kapısı sökmemiş elemanlar var.

hasanacar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Hasan abi açıklayıcı mesajın için çok teşekkür ederim.

Hoparlörleri değiştirmeyi isterdim ancak yetkili servis senin gibi kapı içi kaplamalarını sökemedi, ben de durumu farkedince hemen vazgeçtim zarar vermesin diye.

Birlikte olsaydık değişirdik, ben çoğu demonte işlemini senden öğrendim inan servisde daha Astra J kapısı sökmemiş elemanlar var.
nasılsa acelesi yok doğan abiye GNSpower gideceğim zaman sanada uğrarım