tesisat nasil kurulur

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
subwooferlara baktim jbl in sitesinden arkadaslar da... bunlardan bir kac cesit var ben ne alayim bilemedim... 25 mi 30 mu 38 mi alayim bir de 250 watt mi alayim 300 watt mi alayim... bir de 4 ohm olanini mi alayim 2 ohm olanini mi alayim... bunlarin hepsinin alternatifi mevcut... son olarak da jbl mi alayim yoksa ayni fiyatlara sahip pioneer gibi baska bir marka mi alayim...ayricabunlarin kabinlerinin hacim olcusu verilmis bu olcuyu illaki dikdortgen prizma ile mi yakalayalim yoksa cicekti yuvarlakti sanatsal bir sekille de elde etsek olurmu bu hacmi...bunu da soyleyin basinizi agritmayacagim daha fazla...

Son düzenleme:

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
30 cm olanini almaya karar verdim ( 38 cm olan ile arasinda fazla fiyat farki yok acaba cok ses farki varmidir ) 300 watt nominal degeri var... 129 ytl... ama bunun ozellikleri uyar mi benim amfiye bilmiyorum... arkadaslar bi yardimci olsaniz, acaba 250 watt olanini mi alsam ki... yeter mi benim amfinin gucu 300 olanini beslemeye... kopruleme de 2* 284 watt yaziyor...
http://www.jbl.com/car/products/pro...age=ENG&Country=US&Region=USA&cat=SUB&ser=GTS

http://www.jbl.com/car/products/pro...age=ENG&Country=US&Region=USA&cat=SUB&ser=GTS

Son düzenleme:

tjet

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
tmm konuyu çok güzel anlamışsın sub olayına gelince 38 lik 30 luktan daha iyi ses verir ama kabin lt si olarak bagajı doldurur ona göre karar ver. 300 watt rms bir sub al aradaki 16 watt sorun çıkarmaz ama 250 lik ilerde çabuk yanabilir. Alacağın sub hem 2ohm hem 4ohm çalışanlardan olursa daha iyi olur ilerde yapabileceğin değişiklikler içinde uygun olur. http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=251695&productid=otmurgt512lay bu iyi. Hadi kolay gelsin.

Son düzenleme:

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazdigim linklerdeki wooferlardan 1204 ve 1504 olanlar 2 ohm ile 8 ohm calisir yaziyor... 1202 ve 1502 olanlar da ise 1 ohm ile 4 ohm calisir yaziyor... yani aralik degil verilen degerler de calisir yaziyor 2 ve 8 veya 1 ve 4 ohm yani. ben de ki 2 ila 8 arasini destekliyor ama watt degerleri degisiyor ama zannedersem kopruleme sadece 4 ohm degerinde yapiliyor ki bu da nominal 284 ytl oluyor... bu arada bu woofer a kabini port lu mu yaptirayim portsuz mu... portlu olursa hacim iki katina cikiyor galiba... jbl nin sitesinde oyle yaziyor diagramlarda... ses kalitesi olarak da fazla bir degisim olmuyor mus gibi geldi bana...

tjet

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
yok o 1-4 2-8 ohm arasında çalışabileceklerini gösterir sen onlardan istediğini seçebilirsin sorun olmaz. Kabinde portsuz olursa sert portlu olursa derinden ve daha yumuşak vurur aralarında fark var dinlemeden karar verme.

OKİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Kardeşim Bence Elindeki Cihazlara Aracina Bağlamayi Düşünüyorsan Sana Tavsiyem Mevcut Kapi Kolonlarina Hiç Dokunmadan Sisteme Ilave Etmen Bağlanti Konusuna Gelince Teyibinde Anfi çikişi Olmamasi Araya Aparat Almani Gerektirmiyor çünki Senin Anfinde Zaten Anfi çikişi Olmayan Playerlere Uygulanmasi Için High Input Var Yani Kolon çikişlarini Direk Olarak Anfine Girebilirsin Bas Konusuna Gelince Hesapli Olmasi Açisindan Jbl Gto 1202 D Model 30 Cm çift Bobin Bas Kullanabilirsin Sana Maliyetide 85 Dolar Civarinda Olur Ama Tabiki Arti Olarak Kabin Alman Gerekli Buda Sana 55 Ytl Ye Maal Olur Power Kablolari Ve Sigortasi Ise 20 Dolar Civarinda Tutar Elindeki Pioneer Hoperlörlere Gelince Ekletmek Istersen Iki Seçeneğin Var Ya Aracinin Orjinalliğini Bozdurup Kestiriceksin Yada Arti Masraf Yapip Mdf Yaptiricaksin O Yüzden önce Sadece Bir Bas Alarak Kurdur Tesisatini Ses Düşük Kaldi Dersen Hoperlörlerini Ilave Ettir Ama Gerek Duyacağini Sanmiyorum Bu Arada Ben Oto Müzik Ve Görüntü Sistemleri Ile Uğraşiyorum Yardimci Olabildiysem Ne Mutlu Bana Saygilar

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Kardeşim Bence Elindeki Cihazlara Aracina Bağlamayi Düşünüyorsan Sana Tavsiyem Mevcut Kapi Kolonlarina Hiç Dokunmadan Sisteme Ilave Etmen Bağlanti Konusuna Gelince Teyibinde Anfi çikişi Olmamasi Araya Aparat Almani Gerektirmiyor çünki Senin Anfinde Zaten Anfi çikişi Olmayan Playerlere Uygulanmasi Için High Input Var Yani Kolon çikişlarini Direk Olarak Anfine Girebilirsin Bas Konusuna Gelince Hesapli Olmasi Açisindan Jbl Gto 1202 D Model 30 Cm çift Bobin Bas Kullanabilirsin Sana Maliyetide 85 Dolar Civarinda Olur Ama Tabiki Arti Olarak Kabin Alman Gerekli Buda Sana 55 Ytl Ye Maal Olur Power Kablolari Ve Sigortasi Ise 20 Dolar Civarinda Tutar Elindeki Pioneer Hoperlörlere Gelince Ekletmek Istersen Iki Seçeneğin Var Ya Aracinin Orjinalliğini Bozdurup Kestiriceksin Yada Arti Masraf Yapip Mdf Yaptiricaksin O Yüzden önce Sadece Bir Bas Alarak Kurdur Tesisatini Ses Düşük Kaldi Dersen Hoperlörlerini Ilave Ettir Ama Gerek Duyacağini Sanmiyorum Bu Arada Ben Oto Müzik Ve Görüntü Sistemleri Ile Uğraşiyorum Yardimci Olabildiysem Ne Mutlu Bana Saygilar
cok cok yardimci oldunuz sagolun... bu anfi cikisi mevzunu kimse soylememisti... 1202D almayi ben de dusunuyordum ama OHM olarak Degeri benim anfiye uyarmi anlamamistim soylediginiz iyi oldu... bunu ne kadara birakirsiniz bana... kutulu olmasi iyi olur elbette ki... ama sitesinde ki semada JBL gto 1202D icin portlu 98 ltr portsuz 49 ltr kabin hacmi veriyor ama piyasadakiler hem portlu hem de 49 ltr... bu bir ses bozuklugu olusturmuyor mu acaba... pioneerlar icin mdf kutu yaptirdim bir de deri doseme kaplattim aracin renkleriyle uyumlu sekilde... bir geriye bass olayi kaldi o kadar... onu da alirsam garanti bitiminde taktiracagim araca tamamini... bu high input secenegini nasil kullaniyruz aciklarsaniz sevinirim..

OKİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kullanici Olarak Arkadaşlarimizin Anfideki High Inputtan Haberdar Olmamalari Normal 1202 D Için Sanirim Kafan Hem 2 Ohmda Hemde 4 Ohmda çalişabildiği Için Karişmiştir Ama Hiç Merak Etme Anfin Için Uyumlu Bir Bas Ayrica Kabin Konusuna Gelince Piyasadaki Hazir Kabinler 50 -55 Litre Civarinda Ama Bu Senin Için Bir Sorun Teşkil Etmez Yani Her Hangi Bir Ses Bozukluğu Yaratmaz High Inputtan Anfine Giriş Yapacağin Zaman Her Hangi Bir Swich Ayariyla Oynamana Gerek Yok Sadece Basi Bağliycağin Kanalin Ayarlarini Lpf Pass çaliştirmani Tavsiye Ederim Bas Fiyatina Gelincede 84 Dolar Bilgin Olsun

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kullanici Olarak Arkadaşlarimizin Anfideki High Inputtan Haberdar Olmamalari Normal 1202 D Için Sanirim Kafan Hem 2 Ohmda Hemde 4 Ohmda çalişabildiği Için Karişmiştir Ama Hiç Merak Etme Anfin Için Uyumlu Bir Bas Ayrica Kabin Konusuna Gelince Piyasadaki Hazir Kabinler 50 -55 Litre Civarinda Ama Bu Senin Için Bir Sorun Teşkil Etmez Yani Her Hangi Bir Ses Bozukluğu Yaratmaz High Inputtan Anfine Giriş Yapacağin Zaman Her Hangi Bir Swich Ayariyla Oynamana Gerek Yok Sadece Basi Bağliycağin Kanalin Ayarlarini Lpf Pass çaliştirmani Tavsiye Ederim Bas Fiyatina Gelincede 84 Dolar Bilgin Olsun
ytl olarak ne kadardir sen onu soylesen daha iyi olur... kutulu bursaya gonderirsen ne kadar masraf cikartiyor... fiyatlari ytl cinsinden alirsam daha aciklayici olur her isletmenin doviz kuru farkli oluyor malum...bass ve kutu fiyati...

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada bass kutusu icin verdigim hacimler 1504D icin olanlar mis ben yanlis bakmisim yani... 1202D icin portlu 50 ltr civari yaziyor yani piyasa da bir kargasa yok... JBL in kendi kutulari var mi bilmiyorum ama 55 ytl fiyat olarak biraz fazla degil mi?