Astra H 2011

Cosefcnr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar selamün aleyküm cümleten. Benimde ilk araba tercihim opel astra h kasa oldu. Yalnız ana başlık 2004-2009 u kapsıyor ama benimki 11 model. İlla ki vardır birileri belki bana aracın özelliklerini çözmede yardımcı olabilir :)

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Aleykumselam hocam iyi pazarlar,

Forumda H kasa kullancısı olan bir cok arkadaş mevcut. Bende yaklaşık 2 sene sedan 111.yıl 2011 model H kasa kullandım. Yani az çok araca aşinayım. Seve seve yardımcı olmaya çalışırız.

Kazasız belasız güvenli sürüşler dilerim.

Cosefcnr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eyvallah hocam. Allah razı olsun. Bende atiker tüp takılı arada bir tekleme yapıyor, istanbuldayım bu arada dün sanko ya ustaya gösterdim. Bobin ve bujileri değiştirmek lazım dedi ama nadir yapıyor teklemeyi. Öncelik vermesem daha sonra bana sıkıntı yaşar mıyım? Yardımcı olabilirseniz sevinirim

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Hocam ben 1.3 dizel modelini kullanıyordum fakat astradan sonra 5 sene lpg'li fiesta kullandım. Ve benzinli lpgli araçlarda sistemin düzgün çalışmasını sağlayan önemli parçalardan biri de bobin ve bujilerdir. Bende tekleme ve çekişten düşme problemi için lpg servisine gittiğimde buji ve bobin değişimi ile sorunu çözdük. Şöyleki eğer degistirmezseniz tekleme gidecek artacak, çekiş düşecek ve yakıt sarfiyatı artacaktır. Ve tabiki sağlıklı ateşleme yapamayan bir sistem diğer parçalarıda etkileyecektir. Tavsiyem sorunu tespit etmişken bir an önce çözüme kavuşturmaktır.

Saygılarımla.

Cosefcnr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladım hocam. Çok sağol tavsiyen için, iyi hafta sonları

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Normal hocam . orada 2009 yazma sebebi j kasaya geçiş yılı ondandır. ama teknoloji aynı olduğu için sorun yok yeter ki Astra H olsun :)

Özden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba,
Suan 98 model astra sedan otomatik benzin lpgli aracim var. Ancak h kasa astra ile degistirmek istiyorum.
Guzel bir arac buldum ama surekli bakima soktugumuz servis bu astra h kasalarda lpg randiman vermiyor dedi. Bu araci satin alip almamakta kararsiz kaldik. Benzinli bizi maddi olarak uzer mi? Hergun en az 40 km yol yapiyorum.
Bu h kasayi lpgli kullanan var mi?
Arac benzinli. 2004 model. 105 binde.
1.6 enjoy twinport.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Merhabalar aramıza hoşgeldiniz. H kasaların LPG ile ilgili olarak sorunlu olduğu söylenemez, bence temiz bir işçilik yapılırsa uzun süre sorunsuz bineceğinize eminim. (Euro 5 serisi tüm marka/model araçlara ait motorların subap eritme problemleri mevcut. Bu sorun erken aşama tespit edilip müdahale edilirse çok yüksek bir maliyet gerektirmeksizin çözülebilir)

Özden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hosbuldum. Cok tesekkur ederim.
Bu subap eritme olayi nasil anlasilabiliyor yani ben araci kullanirken fark edebiliyor muyum ve yillik bakima soktugumuz vakit bu subaplara bakiyorlar mi? Biz ozellikle mi belirtmeliyiz?
Ben lpg taktirdiktan sonra biraz cekis gucu dustu ve neden oldugunu bilemedigimiz stop etme olaylari basladi. Trafikte dur kalk yaparken pat diye yol ortasinda kaliyorum. O yuzden bu yeni araca da lpg taktirmaya korkuyorum. 1.6 motor oldugu icin de benzinli olmasi bize fazla gelecek.
Acaba bu araclara hangi marka lpg uyum saglamada problem cikartmaz?