Astra H 2011

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hosbuldum. Cok tesekkur ederim.
Bu subap eritme olayi nasil anlasilabiliyor yani ben araci kullanirken fark edebiliyor muyum ve yillik bakima soktugumuz vakit bu subaplara bakiyorlar mi? Biz ozellikle mi belirtmeliyiz?
Ben lpg taktirdiktan sonra biraz cekis gucu dustu ve neden oldugunu bilemedigimiz stop etme olaylari basladi. Trafikte dur kalk yaparken pat diye yol ortasinda kaliyorum. O yuzden bu yeni araca da lpg taktirmaya korkuyorum. 1.6 motor oldugu icin de benzinli olmasi bize fazla gelecek.
Acaba bu araclara hangi marka lpg uyum saglamada problem cikartmaz?

Marka konusunda birşey diyemem ancak bilinen markaları tercih etmenizi önerebilirim. Subap eritme konusunda özellikle sabah ilk çalıştırmalarda aracınız titreyerek çalışır, bazı durumlarda titremeden dolayı stop bile edebilir. LPG takıldıktan 40-50 bin kilometre sonra bu belirtiler başlayacaktır diyebiliriz. Tekrar söylüyorum hocam önce işçilik temiz olacak. Örneğin sizin yazdığınız ışıklarda vs stop etme konusu ayarların düzgün yapılamamasından kaynaklanıyor.

Özden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracimda zavoli var. Bu stop etmeden oturu taktirdigimiz yere gittim. Hersey yolunda abla sorun yok dedi. Uzanca bir zamandir yapmiyordu. 3 gundur yine yapiyor. Baska bir yere daha goturmeyi dusunuyorum.
Suan 11 bin kilometre yaptim tup takildiktan sonra. Aralik basinda yine bakima goturdum.
Acayip irite oldum su stop etme olayindan dolayi. Ya alacagim aracta da boyle seyler olursa diye tedirgin oluyorum. Tamirci de randiman alamazsin kizim dedi ya tamam artik iyice bittim ben.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Aracimda zavoli var. Bu stop etmeden oturu taktirdigimiz yere gittim. Hersey yolunda abla sorun yok dedi. Uzanca bir zamandir yapmiyordu. 3 gundur yine yapiyor. Baska bir yere daha goturmeyi dusunuyorum.
Suan 11 bin kilometre yaptim tup takildiktan sonra. Aralik basinda yine bakima goturdum.
Acayip irite oldum su stop etme olayindan dolayi. Ya alacagim aracta da boyle seyler olursa diye tedirgin oluyorum. Tamirci de randiman alamazsin kizim dedi ya tamam artik iyice bittim ben.

Piyasada binlerce LPG li araç var, Opel serilerinde binlerce araçta LPG mevcut, bundan önceki insignia aracım LPG tesisatıyla geziyordu. Bir kere bile yolda stop etmedi, Aracınızı bilgisayara bağlayıp arızasına baktılarmı ? Muhtemelen sensörlerden birisi hata veriyor.

Özden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O vakit ben bu temiz araci kacirmayayim. Tesekkur ederim cok sagolun.

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
LPG sistemi düzgün montaj ve ayar ile yani kaliteli işçilik ile uzun yıllar sorunsuz kullanacağınız bir sistemdir. Ben 86bin km aldığım 1.4 benzinli aracıma lovato marka lpg montajı yaptırıp 5 senede 100bin km yaptım. Kış yani soğuk hava geçişlerindeki ufak tefek ayar sorunları hariç hiç problem yaşamadım. Lpg gerçekten usta eller tarafından monte edilmeli ve tecrübeli kişiler tarafından kalibre edilmeli... Istanbul'da Candan Mühendislik bu işin duayeni olmuştur.

H kasa Astra keyifle kullanacağınız bir araç, kesinlikle tavsiyedir ama karar sizin :)

Saygılar.

Özden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Izmir'de iyi bir yer var mi bildiginiz?
Suan ki aracim okan - karabaglarda yapilmisti. Duyduguma gore kapanmis.
Bir de neco varmis karabaglar mi buca mi tam emin olamamakla birlikte oraya gitmeyi dusunuyorum. Umarim bilgisi olan vardir.

Özden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugun araci devir aldim. Satan kisi abla cok yakan bir arac degil bira benzinde kullan dene sonra kadar ver dedi. Suan lpg taktirmiyoruz.
Eger taktirirmaya karar verirsek Nil otogaz'a goturecegim. Fabrika cikisli lpg istenirse, opel fabrikadan direkt buraya gonderiyorlarmis. Yani fabrika buraya gonderiyorsa dogru secenektir diye dusundum.
Bende H kasa olarak aranizdayim. 💃

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun. Kazasız belasız güvenli sürüşler :)

• Beğen
Tepkiler: Özden

Özden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah razi olsun. Allah'im herkesi kazadan beladan sakinsin. 🙇‍♀️

PRESTİJ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugun araci devir aldim. Satan kisi abla cok yakan bir arac degil bira benzinde kullan dene sonra kadar ver dedi. Suan lpg taktirmiyoruz.
Eger taktirirmaya karar verirsek Nil otogaz'a goturecegim. Fabrika cikisli lpg istenirse, opel fabrikadan direkt buraya gonderiyorlarmis. Yani fabrika buraya gonderiyorsa dogru secenektir diye dusundum.
Bende H kasa olarak aranizdayim. 💃
Hayırlı olsun kazasız belasız binin inş

• Beğen
Tepkiler: Özden