Astra H 2011

Özden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birtek A1'den A2'ye gecerken deviri yukseliyor. Sanki araba boguruyor gibi ses geliyor. Sonrasi 2 bin devir dolaylarinda ve sorunsuz yumusak atiyor.
Yarin sabah okula giderken tekrar dikkat edecegim bakalim ilk kalkista az mi basiyorumm cok mu?
Valla egzoz emisyon olayini bende anlamadim. Nasil bir gaza basma olayi yaptim da sıkıstı bu uyariyi verdi bilmiyorum. Bir de yolda giderken falan degil de sabah ilk calistirirken belirdi. Sonmedi.
Tabi tamirciye gidip baktirana kadar en az 60 -70 km yol yaptim. Tirsmadim da degil. Cahil cesareti iste.

Özden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugun dediginiz gibi daha az gaza basarak kalmis yaptim. Valla ortalama olarak 2.5 devirlerde vites gecisi yapti.
Suan cok utaniyorum 😂😂😂😂
Bir de dururken A1'e dustugu vakit araci silkeliyorum yazmistim. Ben onu bugun cozdum.
2 kademe fren var. Ilk baski da birakirsan silkelemiyor. Ancak 2.kademe frene basip tamamen durmazsan silkeliyor. Ilk kademe frende birakiyorum. Silkelemeden duruyor. Ani durmam gerekirse 2.kademe sonuna kadar basiyorum. Umarim anlatabildim 😥
Suan cok huzurluyum.

• Beğen
Tepkiler: Cemil

Özden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Egzoz emisyon lambasi yine yandi.
Bu sefer yokus yukari geri geri park ediyordum. Lamba yandi ve gram hareket etmedi. Stop edip yeniden calistirdim. Yine yokus yukari geri gitmedi. Pes ettim ve tekrar stop edip baslattim. Ileri park ettim.
Her zora geldiginde boyle yapacaksa cidden isimiz var.
Gozumu sevdigimin eski astram dedim yemin ederim. 98 modeldi ama tasti tas.
Ne yokusta geri kacirirdi ne de yokusta park ederken bogulurdu.

Mühendis1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Egzoz emisyon lambasi yine yandi.
Bu sefer yokus yukari geri geri park ediyordum. Lamba yandi ve gram hareket etmedi. Stop edip yeniden calistirdim. Yine yokus yukari geri gitmedi. Pes ettim ve tekrar stop edip baslattim. Ileri park ettim.
Her zora geldiginde boyle yapacaksa cidden isimiz var.
Gozumu sevdigimin eski astram dedim yemin ederim. 98 modeldi ama tasti tas.
Ne yokusta geri kacirirdi ne de yokusta park ederken bogulurdu.

Geçmiş olsun yokuş yukarı geri geri giderken el frenini kesinlikle kullanın araba oldukça zorlanıyor.Yarı otomatikleri manuel gibi düşünmek lazım.Tam otomatiklerdeki konforu da beklememek lazım bence el freniyle uğraşmak istemezseniz de tam otomatik bir araç almanız en iyisi. Birde bu araçlar opelin ilk yarı otomatik araçlarından sıkıntı çıkma ihtimali yüksek tercih ederken dikkat etmek lazım ama yine manuel den çok daha konforlu geliyor bana.Yarı otomatiklerin özellikle tek kavramalı otomatiklerin genel sorunu bu yokuşlarda araba zorlanıyor yokuş kalkış desteği kesinlikle olmalı diyorlardı hep benim aracımda var ancak olmasa da çok zorlayacak yerde el freni en mantıklısı

Özden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun yokuş yukarı geri geri giderken el frenini kesinlikle kullanın araba oldukça zorlanıyor.Yarı otomatikleri manuel gibi düşünmek lazım.Tam otomatiklerdeki konforu da beklememek lazım bence el freniyle uğraşmak istemezseniz de tam otomatik bir araç almanız en iyisi. Birde bu araçlar opelin ilk yarı otomatik araçlarından sıkıntı çıkma ihtimali yüksek tercih ederken dikkat etmek lazım ama yine manuel den çok daha konforlu geliyor bana.Yarı otomatiklerin özellikle tek kavramalı otomatiklerin genel sorunu bu yokuşlarda araba zorlanıyor yokuş kalkış desteği kesinlikle olmalı diyorlardı hep benim aracımda var ancak olmasa da çok zorlayacak yerde el freni en mantıklısı

Ahh ahhh bilemedim valla. Bir daha tovbe eastronic almam.
98 aracimi aratti bana. O derece.
Daha 1 ay oldu. Kolay kolay satip yeni arac alamayiz. Durumlara alismaktan baska care yok.

Özden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba iyi haftalar dilerim hepinize.
Hergun bir sorun ile araniza geldigim icin cok uzgunum.
Bir iki gundur kornam calismiyordu. Sans eseri calarsa da bogazlanan inek gibi tuhaf bir sesi vardi.
Kisa lambanin biri de patladi. 1 ay icerisinde o kadar cok sey arizalandi ki...
Esim bugun elektrikciye goturup lambasini degistirtmis. Kornasi icinse kronik sorun oldugunu, direksiyonun sokulup icinden birseyler yapilacagini, bu yuzden sanayiye goturun demis. 300-400 tl den asagi da yapmazlar demis.
Bu korna sikintisini yasayan ve ucuz yoldan tamir yolunu bilen varsa lutfen yazsin.
Hergun baska bir parcasi ariza yapiyor. Yildik.

Mühendis1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba iyi haftalar dilerim hepinize.
Hergun bir sorun ile araniza geldigim icin cok uzgunum.
Bir iki gundur kornam calismiyordu. Sans eseri calarsa da bogazlanan inek gibi tuhaf bir sesi vardi.
Kisa lambanin biri de patladi. 1 ay icerisinde o kadar cok sey arizalandi ki...
Esim bugun elektrikciye goturup lambasini degistirtmis. Kornasi icinse kronik sorun oldugunu, direksiyonun sokulup icinden birseyler yapilacagini, bu yuzden sanayiye goturun demis. 300-400 tl den asagi da yapmazlar demis.
Bu korna sikintisini yasayan ve ucuz yoldan tamir yolunu bilen varsa lutfen yazsin.
Hergun baska bir parcasi ariza yapiyor. Yildik.

Tekrardan geçmiş olsun ama alırken arabaya güzelce baktırsaydınız keşke tabi şans birazda ama 2.el araba alırken çok dikkatli olmak lazım. Yaşadığınız sıkıntı cim modülünde. İnternetten yazıp araştırabilirsiniz. Servise giderseniz 1500 2000 den fazla tutuyor diye biliyorum önerilen ise iyi bir usta bulup yaptırmak iyi sonuç alamayanlarda oluyor ama 300 400 civarı yapıyorlar genelde bildiğim kadarıyla. Bu da astralarda kronik bir sorun özellikle 2004-2007 serisinde aracı alırken ilk baktığım şeylerden biri buydu kornasına baktım araç kendi kendine müzik sesini yükseltip alçaltabiliyormuş bu cim yüzünden

Özden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tekrardan geçmiş olsun ama alırken arabaya güzelce baktırsaydınız keşke tabi şans birazda ama 2.el araba alırken çok dikkatli olmak lazım. Yaşadığınız sıkıntı cim modülünde. İnternetten yazıp araştırabilirsiniz. Servise giderseniz 1500 2000 den fazla tutuyor diye biliyorum önerilen ise iyi bir usta bulup yaptırmak iyi sonuç alamayanlarda oluyor ama 300 400 civarı yapıyorlar genelde bildiğim kadarıyla. Bu da astralarda kronik bir sorun özellikle 2004-2007 serisinde aracı alırken ilk baktığım şeylerden biri buydu kornasına baktım araç kendi kendine müzik sesini yükseltip alçaltabiliyormuş bu cim yüzünden

Arac her zaman servise goturdugumuz yere gidiyormus. Temiz araba alin dedi. Tum buyuk bakimlari yapilmis, trigeri degismis sorunsuz dedi. 2004 modeldi.
Ama hemen patir patir dokuldu. 1 hafta sonra Silecek motoru bozuldu. 400 tl verdik.
Torpido gozu yolda giderken dustu neyse surekli gidiyoruz diye para almadan tamir etti.
Bugun lambasi degisti.
Ama kornasini es gecicez. Selektor ile idare edecegim.
Egzoz emisyon lambasi yine yanmis bugun. Gecen hafta da yanmisti. Bilgisayara baglatip sifirlattik. Sorun yok gaza fazla yuklenilmis dendi. Ama bugun elektrikciden cikarken yine yanmis oyle durduk yere.
Yarin yine goturucez tamirciye. Bakalim daha neler cikacak sansima bahtima.

Mühendis1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arac her zaman servise goturdugumuz yere gidiyormus. Temiz araba alin dedi. Tum buyuk bakimlari yapilmis, trigeri degismis sorunsuz dedi. 2004 modeldi.
Ama hemen patir patir dokuldu. 1 hafta sonra Silecek motoru bozuldu. 400 tl verdik.
Torpido gozu yolda giderken dustu neyse surekli gidiyoruz diye para almadan tamir etti.
Bugun lambasi degisti.
Ama kornasini es gecicez. Selektor ile idare edecegim.
Egzoz emisyon lambasi yine yanmis bugun. Gecen hafta da yanmisti. Bilgisayara baglatip sifirlattik. Sorun yok gaza fazla yuklenilmis dendi. Ama bugun elektrikciden cikarken yine yanmis oyle durduk yere.
Yarin yine goturucez tamirciye. Bakalim daha neler cikacak sansima bahtima.

bildiğim kadarıyla ışıklar yanarken korna çalıyor öyle deneyin artık sabah akşam ışıklar açık gidebilirsiniz ama :) egzoz emisyon lambası çoğu lpgli araçta uyarı veriyor diye biliyorum aracınız lpgli mi acaba? Araba demek masraf demek maalesef sorun çıkarıyor. Ancak sıkıntı çıkarmayan araç istiyorsanız kesinlikle japon markaları tercih edin kendimde honda kullandım araba sanayi yüzü görmedi.Zaten bir dergide okumuştum parça sağlamlığı tamir görme sıklığı kronik problemler yönünden araçları kıyaslamışlar. 1-mazda 2-mercedes 3-toyota 4-honda ... diye gidiyordu anlayacağınız ilk 4 de 3 japon arabası var. Tabi yeni nesillerde nasıl bilmiyorum ama araba alayım çok bakımda yapmasamda gitsin diyorsanız japon almak en mantıklısı

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
H kasalar genel olarak sorunsuz araçlardır ancak elektronik donanım malesef şans işine kalıyor. Piyasada binlerce H kasa var, kendi segmentinin en çok tutan araçlarından birisi. İnş. sorunlarınız kısa sürede çözülür geçmiş olsun.