Astra H 2011

Özden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sagolun Allh razi olsun.

Yokus kalkis destegi yok galiba. Yokusta frenden cekince arac geri kaciyor. Gaza basiyorum bu sefer patinaj cekiyor.
Geri kaymamasi icin bir tus bir ayar falan var mi acaba?
Benim 98 astrada geri kacmiyordu o yuzden cok tedirgin oldum. Onerisi olan var mi?
Ne yapmaliyim? Nasil hareket etmeliyim?

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun..Allah kaza bela vermesin...

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Sagolun Allh razi olsun.

Yokus kalkis destegi yok galiba. Yokusta frenden cekince arac geri kaciyor. Gaza basiyorum bu sefer patinaj cekiyor.
Geri kaymamasi icin bir tus bir ayar falan var mi acaba?
Benim 98 astrada geri kacmiyordu o yuzden cok tedirgin oldum. Onerisi olan var mi?
Ne yapmaliyim? Nasil hareket etmeliyim?

Özden hanım aracınız otomatik vitesmi ? Otomatik vites değilse, aracınızın H kasanın hangi donanımı olduğunu yazarmısınız ? H kasalarda yokuş kalkış sistemi varmı açıkcası bilemiyorum. @tayfux hocam siz bilirsiniz H kasalarda yokuş kalkış destek sistemi varmı ?

Özden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet evet otomatik. 1.6 enjoy twinport. 2004 model. Easytronic.
Acayip zor alistim gaz ve fren ayarina. Sanirim otomatik visteste yavaslarken silkeleyebilen tek insan olabilirim 😂😂😂😂

Özden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
  • Beğen
Tepkiler: Cemil

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Evet evet otomatik. 1.6 enjoy twinport. 2004 model. Easytronic.
Acayip zor alistim gaz ve fren ayarina. Sanirim otomatik visteste yavaslarken silkeleyebilen tek insan olabilirim 😂😂😂😂

Özden hanım aracınız tam otomatik değil yarı otomatik, bu nedenle bir önceki aracınız olan Astradaki tam otomatik performansını bu araçtan beklemeyin. Yokuşlarda bazen geri kaçırma yapabilir, hatta çok dik yokuşlarda el freniyle bile kalkmak zorunda kalabilirsiniz. Ancak bu sorun değil bir süre sonra alışırsınız. Aracınızı güle güle kullanın. Hayırlı olsun tekrardan.

Özden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Özden hanım aracınız tam otomatik değil yarı otomatik, bu nedenle bir önceki aracınız olan Astradaki tam otomatik performansını bu araçtan beklemeyin. Yokuşlarda bazen geri kaçırma yapabilir, hatta çok dik yokuşlarda el freniyle bile kalkmak zorunda kalabilirsiniz. Ancak bu sorun değil bir süre sonra alışırsınız. Aracınızı güle güle kullanın. Hayırlı olsun tekrardan.

O vakit alismaya calismaktan baska sansim yok. Umarim bu yokuslarda araci bogmam.
Hersey icin cok tesekkur ederim. Cok sagolun.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Biraz gaza fazla yüklenirsiniz boğulmadan kalkış yaparsınız :)

• Beğen
Tepkiler: Özden

Özden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yine bir sorunla ben geldim
Yeni aldigim bu astrada destur bismillah ilk haftada silecek motoru bozuldu. 300 tl ye degistirdik. 1 hafta sonra da bir sabah egzoz emisyon sembolu cikti. Bugun onu bilgilsayara baglatip baktirdik.
Gaza cok basip atesleme gibi birsey yapmis dedi.
Ama ben oyle hic deli gibi gaza abanaral kullanmadim. Zaten benzinli yapmam da lpg den sonra cok dikkatli kullaniyorum. Yuksek devir yapmiyorum. Coook sakince kullaniyorum.
Bu egzoz emisyon uyarisinin baska cikma nedeni olabilir mi?
Bir de A1'den 2'ye gecerken hemen gecmiyor. Ama 2'den sonra tik tik hemen gecis yapiyor.
Bugum babama kullandirdim. Yok oyle birsey diyor.
Ben mi kullanmayi bilmiyorum acaba bu triptonik vitesi.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Vites geçişleri sizin kullanımınızla ilgili bir durum. Otomatik araçlarda gaza fazla basılıyorsa 3 bin devir üzerinde vites değiştirir ancak normal bir kullanım mevcutsa 2 bin devir(+-) civarında vites değişikliği yapılır. A1 vites dediğiniz manueldeki 1. vitese tekamül ediyor diyebiliriz bu durumda pat diye 2. vitese geçmemesi normal çünkü araca güç gerekiyor, güç içinde devir gerekiyor. Bence herşey yolunda :) Egsoz emisyon olayını anlayamadım.