Bölünmüş yollarda 11o km hız limiti

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bölünmüş yollarda 90 km rede 110 km reye çıkarılan hız limidi tekrar 90 km reye düşürüldüğü söylentileri son günlerde yaygın şekilde şehir efsanesi gibi gündemden düşmüyor. Konu ile ilgili duyumu ve bilgisi olan varmı? Araştırdım bulamadım.

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Söylediğiniz şu olmasın.
Kanunla bölünmüş (duble) yollardaki hız sınırı 90 kilometreden 110 kilometreye çıkarılırken, hız sınırı, çift yönlü kara yollarında 90, otoyollarda ise 120 kilometre olarak uygulanmaya devam edecek.
http://www.nethaber.com/Politika/153015/Cumhurbaskani-onayladi-Bolunmus-yolda-hiz

ÇİFT YÖNLÜ BU YOLDA HIZ LİMİTİ 90
Bunda aynı yoldan gidiş ve geliş yapan araçlar var
images

BU DA BÖLÜNMÜŞ YOL BUNDA İSE HIZ LİMİTİ 110
Böyle yolda ise tek şerit güvenli sollama yapılabilir
images

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bütün bölünmüş yollarda 110 km ile gidilecek diye bir kural zaten yoktu. Yollardaki hız limitlerini illerin il trafik komisyonu belirleyecek diye bir kural var. Trafik levhasında hız limiti 90 veya 100 km olarak belirlenmişse o hızlara uymak zorundayız. Çünkü her ilin yollarına ait zemin kaplama kalitesi ile coğrafik yapısı aynı değildir. Bazı yollardaki zemin kaplama kalitesi otobanlara fark atarken, bazılarının durumu da maşallah evlere şenlik.

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Söylediğiniz şu olmasın. aşağıdaki ifadeden pek bişey anlamadım

http://www.nethaber.com/Politika/153015/Cumhurbaskani-onayladi-Bolunmus-yolda-hiz
Sözünü ettğim konu budur. Sözde yürütmeyi durdurma kararı çıkarılmış.
Haliyle hız sınırlarları zorlanacak diye bir durum yok, limit artırılmasının
tek yararı radar tuzaklarından kurtulmayı sağlamasıdır. Uygun yerler de 90km re yolculuk yapmak şahsen benim için yorucu oluyor.Devamlı gösterge gaz pedalı arasında sıkışıp kal . Krüz konrol taktır denilebilir taktırmasına taktıracağım malesef motor seçeneğinden dolayı uygunluğu yok.

354270

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de dün izmir burdur arası yol yaptım. sınırın kaç olduğundan şüpheleniyordum yol kenarında trafik polisi gördüm durdum sordum. bölünmüş yolda 110 dedi

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
diğer başka bir söylenti e 5 te servis şeridi eds si ve makas atanları engellemek için şerit ihlali yapan eds nin yanı sır şimdi hız içinde eds geliyormuş hız limiti ise 70.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş Abi son noktayı koymuş zaten. otobanda a noktasından b noktasına hız sınırı nasıl sürekli aynı değilde bölünmüş yollardada aynı şey geçerlidir. Hız uyarı tabelalarına dikkat edin 110 yazarken birden 70 e düşebilir ve bunu farketmezseniz polis sizi farkeder :)

MuL@T

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bilmem arkadaş ben 110 la devam:D:D
böyle bir haber duymadım arkadaşlar...