Yeni Araç Alacağım - Model Seçimi

korayhayirli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yukarıdaki araçlardan mantıklısı astra çünkü vergisi az bakım masrafları focus tan az örneğin triger kayış astarada zincir ve 200bin km değişiyor.fakat bence dizel düşünme benzinli al.yukarıdaki dizeller 5lt yakar benzinli 6.5 yakar fiyat ve servisten benzinli daha ekonomik.euro disel=3.3ytl
benzin3.4 ytl:good:
kesinliklee!!! :good:

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kusura bakma ama eşeğe altın semer vurmuşlar eşek gene eşek bu kadar abartmayın ama tüm fransızların arasından en iyisi c5 ve c6 için söylüyorum geri kala fransızlar resmen teneke neyse zevk ve renk meselesi ama C5in iç dizaynı çok fantastik içine ve süspansiyon sistemine aldanıpta C5 bir numara demeyin 407yide gördük aa süper araba tek geçerim zart zurt piyasada adı anılmıyor neyse:good:

Kesinlikle katılıyorum,

Focus dizel ve astra dizel arasında düşünmen boşa değil, bende ikisinden astrayı seçtim, çok memnunum karar senin
Bagajla ilgili beklentin yüksekse astra sedan al derim.

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayrıca dizel eskiye göre pahalı olsa da menzilinin yüksek olması asıl işi kurtaran... ama az kilometre yaparım, seneye satarım diyorsan benzinli daha mantıklı

reklama gerek yok

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o paralara ne arabalar var bnce tercih listeni birazdaha genislet 2007 model ikinci el yuksek sınıf bi oto alabilrsn

brqcorsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra alın bence.focus hb ise olabilir ama sedan ise almayın derim.
bi de aracı satarken astra daha cok para edecektir.bunu da göz önünde bulundurun bence. 3. ve 4. secenekleri tamamen unutun:)

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra al abi astra performanstan memnun kalmama gibi bi durum söz konusu olmaz otobanda alçaktan uçuyor 1.3 ama hiçte öyle değil daha yüksek hacimli bir araç hissi uyandırıyor ayrıca sessizliğide cabası daha önce dediğim gibi , olmadı bi 100ytl civarı bi masrafla chiplersin ozaman önüne kimse duramaz

arctech

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında tercıhınız arabadan ne ıstedıgınıze baglı. astra bence focus a gore daha şık bir araba.esya gozu olmaması en buyuk eksıklıgı.ıc tasarımı sade ve bence cok basarılı.
Motor ıle ılgılı ozellıklere gelınce; motorunun kucuk olmasından dolayı hızlanması focus gore yavas olabılır.focusa gore astranın vergı avantajı var.astranın motor sesı bence focusa gore daha az.
Benzınlı ıle dızel bır arac arasında kalıyorsan sunlara dıkkat etmek gerek; torkundan dolayı turbo motorlu benzınlı araclar harıc dızel aracın ıvmelenmesı daha ıyı.bence dızel bır aracı kullanmak muthıs bır keyıf. yakıt tuketımı deger olarak sun ankı kosullarda(elektrık motorlu benzınlı araclar harıc) benzınlı araclardan daha dusuk. Bakım masrafına gelınce daha once bu konu ayrı bır baslık altında acılmıstı ama ıstersen www.opaloto.com.tr den servıs masraflarına bakabılırsın astra ıcın. sıtede verılen rakamlara gore dızel aracın bakımı benzınlı araca gore daha (ucuz trıger setının zıncır olmasının avantajı)ancak dızel aracın son hızı benınlı aracın son hızından daha az. fakat bu dezavantajı chıp tunınıg ıle gıderebılırsın. en onemlı konu ıse mazot benzın arasındakı fıyat kuru. eksperlerın coguna gore bu yıl sonunda mazot 3.66 ytl fıyata ulasarak benzının lıtre fıyatını gececek. yanı mazot benzınden daha pahalı bır yakıt halıne gelecek. Bu su an ıcın kacınılmaz gorunuyor. Ancak bunun ne kadar devam edecegı bellı degıl. arz talep meselesı. son bır yıl ıcınde mazotun benzının lıtre fıyatındakı artısın yaklasık 2 katı kadar pahalanmasının sebebı 2001 yılında %10-%90 olan mazotlu-benzınlı arac satıs oranının 2007 yılında %51-%49 oranında mazotlu arac lehıne donmesınden kaynaklanmaktadır. ıbre tam tersıne dondugunde artıs oranları da ona gore degısecektır.

ısmaıl erten

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende focus u tercih ederdim model güncel ve çok güzel 1.6 motorda bence çok güzel ne çok düşük bir motor ne de çok yüksek

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün iş çıkışı fiat bayine gittim . yeni braboyu inceledim. mükemmel görünüyor. en alt sınıfında bile deri direksiyon ve vites topuzu vs var. ve 1.6 multijet 105 HPlik turbo dizel motorunun torku tam 290 N.m oha dedim. Gerçek koltuğa yapıştırma budur dedim (1500-4000rpm).

1.6 multijet dizel dynamc versiyon varmış elinde siyah. 41binden 37500'e bıraktı kredili fiyatta hemde. Şu an düşünüyorum.