Yeni Araç Alacağım - Model Seçimi

mustafa_ksu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım senin verdiğin bu listeye ilave olarak
2008 Honda Civic
2008 Seat Leon
2008 Citroen C5
Bu araçlar ( C5 daha üst sınıf oldu biraz) hem focustan hemde astradan her açıdan iyidir:( . Kıyaslamayı nasıl yaparsan yap 36-39 bin ytl az para değil. Özellikle seat leonu bi dene derim.Ben 3 ay öncesine kadar 1.6 olanını kullanıyordum.(Şirket arabası olarak). Tek kelimeyle mükemmel.Yılan gibi kıvrılıyo yolda:good: .

Forumda başka bi arkadaş 2006-2007 daha üst segment bi araç almanı önermiş. Bu konuda onunla aynı fikirdeyim. Km'si fazla olmayan 10.000-50.000 arası yüzlerce araba çıkar karşına hatta jeep bile alırsın:alkis: .

Vectra Power

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.dilanbilgisayar.com.tr
Bence Fiesta daha iyi hem kasası ufak + az yakar ayrıca parcası ucuz sanırsam. Focus'lardan Yürüyen Aksamı ve Gidişat olarak daha iyi. Astra'lar da iyi ancak sana Terrcihim Fiesta Ve Astra'ların parcaları daha pahalı sanırsam.

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün iş çıkışı fiat bayine gittim . yeni braboyu inceledim. mükemmel görünüyor. en alt sınıfında bile deri direksiyon ve vites topuzu vs var. ve 1.6 multijet 105 HPlik turbo dizel motorunun torku tam 290 N.m oha dedim. Gerçek koltuğa yapıştırma budur dedim (1500-4000rpm).

1.6 multijet dizel dynamc versiyon varmış elinde siyah. 41binden 37500'e bıraktı kredili fiyatta hemde. Şu an düşünüyorum.
abi bende inceledim yerinde işçilik yerlerde her zamanki gibi bugün aldığım autoshowda bravo 1.4tjet 150hp test edilmiş kısaca tek artısı güç eksisi daha doğrusu eskileri şöle ; şanzıman berbat aracın karakterine uymayan hantal bi şanzıman iç mekan kalitesi kötü hele kapı kollarından kullanılmış sert plastik çok kötü görünüyor direksiyon güzel fakat direksiyonun arkasında kalan plastikler konsol dahil kötü görünüyor ucuz malzeme yüzünden can sıkıyor , konsolun çok aşağıya inmesi sürücünün dizlerine değecek kadar inmesi ani manevralarda zorluk yaşatabiliyor direksiyon sistemi boşluk hissi yaratıyor ve hantal ucuz malzeme ve montaj hataları yüzünden araç ucuz görünüyor abi kısaca fiat yine fiat eşeğe altın semer vurmuşlar (altın pahalı gelmiş altın suyu kullanmışlar :D ) eşek gene eşek sakın abi fiat alma bi astraya bin bide bravoya ne demek istediğimi anlarsın hele bide astra cosmoya binersen inmek istiycenden şüpeliyim :D astra her zaman sınıfından üstte yer aldı almaya devam edicek

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu anda en mantıklı olanı ford focus bayağı güçlü motoru var biraz daha para ayırabilirsen opsiyon seçeneklerine ford al derim forumda okuduğum konular var astra 1.3le ilgili ağır olduğu gitmediğinden bahsediyor kullanan arkadaşlar hiç kullanmadım ama tdci focusu kullandım bayağı iyi ve güçlü

Keepwalking

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üstad 5 milyar daha ayarla bi yerden audi a3 al ya

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında alacan bi 2001-2002 3.20i takacan bi tüp krallar gibi oh....

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi bende inceledim yerinde işçilik yerlerde her zamanki gibi bugün aldığım autoshowda bravo 1.4tjet 150hp test edilmiş kısaca tek artısı güç eksisi daha doğrusu eskileri şöle ; şanzıman berbat aracın karakterine uymayan hantal bi şanzıman iç mekan kalitesi kötü hele kapı kollarından kullanılmış sert plastik çok kötü görünüyor direksiyon güzel fakat direksiyonun arkasında kalan plastikler konsol dahil kötü görünüyor ucuz malzeme yüzünden can sıkıyor , konsolun çok aşağıya inmesi sürücünün dizlerine değecek kadar inmesi ani manevralarda zorluk yaşatabiliyor direksiyon sistemi boşluk hissi yaratıyor ve hantal ucuz malzeme ve montaj hataları yüzünden araç ucuz görünüyor abi kısaca fiat yine fiat eşeğe altın semer vurmuşlar (altın pahalı gelmiş altın suyu kullanmışlar :D ) eşek gene eşek sakın abi fiat alma bi astraya bin bide bravoya ne demek istediğimi anlarsın hele bide astra cosmoya binersen inmek istiycenden şüpeliyim :D astra her zaman sınıfından üstte yer aldı almaya devam edicek

Yüksel her zamanki gibi açıklayıcı şekilde olayaı aydınlatmış, katılıyorum.Bir arabaya 35-40 milyar verebilecek bir kişinin fiata binmesi baştan pişman olmayı kabul etmektir.

Edmond

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yılda 30bin km'den cok yapmayacaksan direk benzinli al bence. O fiyat farkıyla da Astra'nın cosmo modelini ya da Focus'un Titanyum modelini alabilirsin

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
TDCI Focus alırsan hele de trend versiyonunu, korkunç bir motor sesi var bunu baştan kabullenmek lazım.İçeriye acayip motor ve lastik sesi alıyor.Motoru performans veriyor kabul ama tuketimi dizel olmasına ragmen yuksek.Focus düşünüyorsan bunları kesinlikle göze almalısın.Ben de Astra 1.6 benzinli model önereceğim.Eger yıllık km sınırın yüksek değilse.
Grande Punto nun Turkiye lansmanında bulundum, maalesef malzeme kalitesi kötü, her koşulda Astra ama benzin li mi dizel mi olacagına senin kullanım şeklin ve beklentilerin şekil versin.

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
açıkçası ben biraz performanslı gitmeyi seviyorum. hani makinacıyım makinayı severim, motor sesini severim ivmelenmeyi severim. yılda kaç km yaparım bilmiyorum ama çok kullandığımı düşündüğüm ve kasım sonu aldığım astramda 6 ayda 10bin km yol yaptım. Yaptığım bu km bana çok kullanıyorum şeklinde düşünmeme neden oluyor, aylardır işe arabayla gidiyorum servisi kullanmıyorum. Bunun yanında sırf 2200 km düğün-balayında yaptım. Geri kalanı şehiriçiydi. Araba kullanmayı çok seviyorum, o yüzden kullanırım gibime geliyor. 30bin yapmasam da 20bin rahat yaparım yılda sanırım.

bu akşam da iş çıkışı yol üzerinde bi opan oto'ya uğrayayım diyorum ist. yolunda. Belki G2'li güzel bir ikinci el de bulurum.