Yurt dışı ilk siparişim

OPPO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aliexpress den deneme amaçlı aldım 10 günde elime ulaştı ürün sorularınız varsa biraz araştırdım yurtdısından sipariş nasıl oluyor diye elimden geldiğince yardımcı olurum

Ekli dosyalar

• 20160923_112922.jpg
    20160923_112922.jpg
    86.3 KB · Görüntüleme: 113
  • 20160923_122341.jpg
    20160923_122341.jpg
    80.2 KB · Görüntüleme: 93

OPPO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracın arka çakmaklığı bozuktu onun için aldım komple bildiğin çakmaklık yanında usb aparatı hediye

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bende bir parça almak istedim ama işi bilmediğim içinde alamadım sağ olsun Ümit arkadaşımız yardımcı oldu ve geldi. Ama buna karşın kredi kartımı heklediler 150 dolar çekti adamlar hesabımdan :D

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yurt dışından alışveriş yapmak Türkiye' den alışveriş yapmaktan daha kolay. Özellikle Amazon için bu söylediğim geçerli. Dikkat edilmesi gereken ufak noktalar var. İsim ve adres bilgilerini girerken Türkçe karakter kullanmamak gerekiyor sonuçta onların bilgisayarlarında dil paketi yüklü değilse karakterler görünmeyebilir ve doğal olarak problem yaşayabilirsiniz, Türkçe karakter kullanmazsanız kafanız rahat olur.

Sipariş vermeden önce güncellenmiş gümrük mevzuatını okumakta yarar var. Ülkeye nelerin girip nelerin girmeyeceğini öğrenmiş olursunuz ve ona göre sipariş verirsiniz.

Benim oturduğum semtte olduğu gibi, posta kutularının karıştırılıp zarfların içinin açıldığı bir semtte yaşıyorsanız kesinlikle takipli kargo seçeneklerini değerlendirin, zira takipsiz kargolar posta kutularına çoğunlukla sığmadıkları için apartman girişine falan bırakılmak zorunda. Kuryeci takipsiz kargoyu size elden teslim etmez. Takipli kargo için ödenen 5-10 liralık ekstra ücret bunun içindir. Takipli kargo ile satın alırsanız hem kargonuzun o an nerede olduğunu göreceksiniz hem de kurye zilinizi çalacak ve size postanızı elden teslim edecektir.

En az orta derecede bileceğiniz bir İngilizce gerçekten işinize çok yarayacaktır. Satıcılara, firmalara istediğiniz soruyu sormaktan ve ufak ricalarda bulunmaktan çekinmeyin fakat bu iyi niyetlerini de kesinlikle suistimal etmeyin onlar bizden para kazandığı sürece bizim memnuniyetimiz için uğraşacaklar. Eskiden ufak bir paket için sadece 200 lira kargo parası ödediğimi bilirim, şimdi 2-3 dolara takipli kargo ile geliyor. Türkler gibi art niyetli ve kaba insanlar değiller (zaten dünyanın geneli bu şekilde) Sizin memnuniyetiniz için yapabilecekleri şeyleri deneyimleme fırsatı buldukça alışveriş için çarşıya gidip kaba saba bilgisiz ve ukala insanlarla muhatap olmak yerine yurdışından alışveriş yapmaya başlar ve buna ek olarak insan muamelesi görürsünüz.

OPPO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nobran arkadaşın dediği gibi öncelikle gümrük mevzuatını okumak lazım sipariş vermeden ve her siteden alışveriş yapmamak lazım. Ürün aldığımız satıcının önceki satışlarındaki yorum ve geri bildirimleri iyi incelemek lazım.
Ben aliexpress'den aldım air mail chine post seçeneğiyle kargomu rahat takip ettim ve ücretsiz geldi.

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu paypal kapandı ya ebaydan ödemeyi nasıl yapıyorsunuz

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanal kart yada, limiti düşük bir kredi kartı ile :)

ok fakat paypal olmadan salt kredi kartı ile oluyormu? Paypal kapandıktan sonra hiç denedinmi? Çünkü paypal faaliyetteyken paypal hesap adı yerine onun bağlı olduğu kredi kartı nosu ile alışveriş yapılabiliyordu belkide. dolayısı ile paypal kapandığı için kredi kartı ile alışveriş yapılamayabilir veya bazı satıcılar (firma) pos cihazı gibi şeye sahip olduğu için bazılarında alınabiliyor bazılarında ise kart ile alınamayabilir diye düşünüyorum yani kart ile her satıcıdan alışveriş yapamayız şu durumda sanırım. :( kapandıktan sonra hiç alışveriş yapmadım da tecrübem yok

OPPO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ok fakat paypal olmadan salt kredi kartı ile oluyormu? Paypal kapandıktan sonra hiç denedinmi? Çünkü paypal faaliyetteyken paypal hesap adı yerine onun bağlı olduğu kredi kartı nosu ile alışveriş yapılabiliyordu belkide. dolayısı ile paypal kapandığı için kredi kartı ile alışveriş yapılamayabilir veya bazı satıcılar (firma) pos cihazı gibi şeye sahip olduğu için bazılarında alınabiliyor bazılarında ise kart ile alınamayabilir diye düşünüyorum yani kart ile her satıcıdan alışveriş yapamayız şu durumda sanırım. :( kapandıktan sonra hiç alışveriş yapmadım da tecrübem yok

Ben aliexpressten kredi kartı ile aldım sıkıntı çıkmadı