Yurt dışı ilk siparişim

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ok fakat paypal olmadan salt kredi kartı ile oluyormu? Paypal kapandıktan sonra hiç denedinmi? Çünkü paypal faaliyetteyken paypal hesap adı yerine onun bağlı olduğu kredi kartı nosu ile alışveriş yapılabiliyordu belkide. dolayısı ile paypal kapandığı için kredi kartı ile alışveriş yapılamayabilir veya bazı satıcılar (firma) pos cihazı gibi şeye sahip olduğu için bazılarında alınabiliyor bazılarında ise kart ile alınamayabilir diye düşünüyorum yani kart ile her satıcıdan alışveriş yapamayız şu durumda sanırım. :( kapandıktan sonra hiç alışveriş yapmadım da tecrübem yok

Haklısınız hocam :) Bazı satıcılar pos cihazı kullanıyor bazıları sadece paypal üzerinden alışveriş yapıyor, işte o sadece paypaldan satış yapan satıcılarla artık alışveriş yapamıyoruz. Bu bizim ülkemizdeki satıcıları da çok vurdu. Önümüzdeki seneye düzeleceğini düşünüyorum, çok sıkıntı çeken insan var :(

EK: Paypalı sadece alışverişin güvenli olması bakımından kullanıyorum, rüştünü ispatlamış puanı yüksek satıcılarda bu problem olmuyor.

ziza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aliexpresten defalarca alışveriş yaptım bence türk sitelerinden daha sağlam gelmeyince paranı iade ediyolar fiyatı yüksek ürün almadan önce satıcıyla görüşün fatura fiyatını düşük göstersin alışveriş yapmadan önce satıcının derecelendirmesine ve yorumlarınada bakmayı unutmayın sorun cıkmıyo bide nolur ne olmaz diye sanal kart kullanın garanti olsun

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aliexpresten defalarca alışveriş yaptım bence türk sitelerinden daha sağlam gelmeyince paranı iade ediyolar fiyatı yüksek ürün almadan önce satıcıyla görüşün fatura fiyatını düşük göstersin alışveriş yapmadan önce satıcının derecelendirmesine ve yorumlarınada bakmayı unutmayın sorun cıkmıyo bide nolur ne olmaz diye sanal kart kullanın garanti olsun

Vergi ödememek için fiyatı düşük göstermek suç. Bunu tavsiye olarak yazmak da suça teşvik olduğu için ayrıca suç. Gümrük, ürünü size teslim etmeden önce sizden kart ekstresi istediği an ne yapacaksınız?

Foyanız ortaya çıkarsa evrakta sahtecilik ve vergi kaçakçılığından yargılanıp hüküm giyebilirsiniz. Bunu tavsiye ettiğiniz için de başkalarının başını ayrıca yakabilirsiniz.

Ben ürünün satıldığı web sayfasının renkli çıktısını, paypal çıktısını ve kart ekstresini aynı anda görmek isteyen gümrük memuru da gördüm, aldığım ürün de 1300 dolar değerinde tek parça bir üründü. Amerikadan gelmişti. Oturdu tek tek inceledi, problem görmeyip vergi tutarını da ödedikten sonra ürünü öyle teslim etti. İşini yapıyor sonuçta itiraz etme hakkınız da olamaz. Tepesi atıp canı istediği an aynen geri iade yapar. AB' den gelen ürünler için %18 diğer ülkelerden gelen ürünler için kesilen %20 vergiden kaçmak için bu riske girmeye değer mi hocam ?

ziza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizin siparişiniz fiyatı baya yüksek onu düşürsende anlarlar büyük ihtimalle benim aldığım 300 tllik arıza tespit cihazıyla tech 2 nin parcalarını almıştım ufak kutu diye sıkıntı olmamıştı

efsunkar3356

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vergi ödememek için fiyatı düşük göstermek suç. Bunu tavsiye olarak yazmak da suça teşvik olduğu için ayrıca suç. Gümrük, ürünü size teslim etmeden önce sizden kart ekstresi istediği an ne yapacaksınız?

Foyanız ortaya çıkarsa evrakta sahtecilik ve vergi kaçakçılığından yargılanıp hüküm giyebilirsiniz. Bunu tavsiye ettiğiniz için de başkalarının başını ayrıca yakabilirsiniz.

Ben ürünün satıldığı web sayfasının renkli çıktısını, paypal çıktısını ve kart ekstresini aynı anda görmek isteyen gümrük memuru da gördüm, aldığım ürün de 1300 dolar değerinde tek parça bir üründü. Amerikadan gelmişti. Oturdu tek tek inceledi, problem görmeyip vergi tutarını da ödedikten sonra ürünü öyle teslim etti. İşini yapıyor sonuçta itiraz etme hakkınız da olamaz. Tepesi atıp canı istediği an aynen geri iade yapar. AB' den gelen ürünler için %18 diğer ülkelerden gelen ürünler için kesilen %20 vergiden kaçmak için bu riske girmeye değer mi hocam ?
satıcının faturayı düşük göstermesi alıcının suçu değilki. bunun için herhangi kanuni yükümlülüğü yok . çoğu satıcı kendisi faturayı düşük gösteriyor. gümrüğe takılırsa zaten evrak ları olduğu gibi vermek zorundasın.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TolgaOzz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Hocam Astra g için arka kapı 2 hoparlörü+tweeter , hız sabitleyicili sinyal kolu ve otomatik kararan iç dikiz aynası, köpekbalığı güçlendiricili anten ve aydınlatma grubu için phaton yada ceed LED'ler var bunlar sıkıntısız geçer mi neye dikkat etmeliyim

efsunkar3356

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
siparişlerin hepsi ayrı ayrı mı gelicek . Yani hepsi farklı satıcıları mı ait

TolgaOzz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Daha sipariş vermedim hocam usulüne nasıl uyar birde parça kodları Laz'ım galiba farklı satıcılardan tek kargo çıkmıyor galiba

Son düzenleme:

efsunkar3356

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aldığın ürünğn açıklamasında yazması lazım. olmadı satıcıya mesaj at . uyarmı diye

TolgaOzz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
aldığın ürünğn açıklamasında yazması lazım. olmadı satıcıya mesaj at . uyarmı diye

Tamam hocam sağolun ayın 11inde indirim var geleneksel sizinde bir ihtiyaç varsa bakın bir an önce :)