Astra Sedan Vs. VW Jetta

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net
Ynt: Astra Sedan Vs. VW Jetta

1.2'ye insanlar az yakar gözüyle bakıyor, buda aracın satışını arttırıyor..
gerçekten de az mı yakıyor merak ediyorum doğrusu...

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

delikadir24 link' Alıntı:
Aklımdaki tek araba jettaydı, 1.2 TSI ler tutmazmı abi tam 2 ay jetta aradık bulamadık. Kapış kapış gidiyor. Araçlar tr ye gelmeden çok önce satılıyor. Birde bizim burdaki bayiden tiksindim adamlar en ufak indirim yapmıyor birde hani yazılsan alayım die gelmesini 3 ay bekleyecen ve o günkü fiyatıyla alacan dediler. Adamlar jetta da patlama yaptı bence parasına göre alınabilecek en iyi sedan araçtır denemelerime göre. Görmeyen arkadaşlar araçta önce kaputu açın derim motor kaputun dörtte biri boyutunda gerisi boş duruyor komedi gibi. Arkadaşımda var ve uzun yol bile yaptık. 4 kişi ortalama 90 ar kilodan adam vardı araçta en ufak bi kasma yok araçta yokuşlarda bayılır dedim banamısın demiyor. Azcık devirli sürülürse kapışamayacağı araç yok diyebilirim. Basıncada dehşet yakıyor yani oda bi gerçek.
harfiyen katiliyorum
Cok asiri yuklu vs basarsan 8 litre uzeri yakacaginida sanmam
Basincada turboyu hissettiriyor 170-180 km rahat cikiyor 200km ustunu goremedim ama

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet aynen bildigin benzinliye gore az yakiyor.. orta halli kullanirsan sehir ici 7.5 dahi gormuyor

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sedan tercih etmek icin 2 neden olmali buyuk bagaj ve arka koltuk bolumundeki genislik  astra sedanda 2 side yok.bu yuzden sedan arac alicak olsam 2 si arasindan jettayi tercih ederim. Ama sunuda atlamamak lazim jetta  vw nin en dandik arabasi malzeme kalitesi cok kotu golfle arasinda cok buyuk fark var eski jetta cok daha kaliteli bir aracti. 1.2 kaliteli bir motor tercih edilebilecek bir motor az yakiyor guzel gidiyor. Ama vw nin bir araca 3 ay sure vermesi icin aracin tutmasina gerek yok 1.4 150hp tiguan alicam ona da 3 3 ay diyorlar arayip duruyorum.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gök link' Alıntı:
evet aynen bildigin benzinliye gore az yakiyor.. orta halli kullanirsan sehir ici 7.5 dahi gormuyor

ևok iyiymiş gerçekten  bravoo

alpdeger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tanriverdi.av.tr

delikadir24 link' Alıntı:
Aklımdaki tek araba jettaydı, 1.2 TSI ler tutmazmı abi tam 2 ay jetta aradık bulamadık. Kapış kapış gidiyor. Araçlar tr ye gelmeden çok önce satılıyor. Birde bizim burdaki bayiden tiksindim adamlar en ufak indirim yapmıyor birde hani yazılsan alayım die gelmesini 3 ay bekleyecen ve o günkü fiyatıyla alacan dediler. Adamlar jetta da patlama yaptı bence parasına göre alınabilecek en iyi sedan araçtır denemelerime göre. Görmeyen arkadaşlar araçta önce kaputu açın derim motor kaputun dörtte biri boyutunda gerisi boş duruyor komedi gibi. Arkadaşımda var ve uzun yol bile yaptık. 4 kişi ortalama 90 ar kilodan adam vardı araçta en ufak bi kasma yok araçta yokuşlarda bayılır dedim banamısın demiyor. Azcık devirli sürülürse kapışamayacağı araç yok diyebilirim. Basıncada dehşet yakıyor yani oda bi gerçek.
Benim test ettigim jetta farkli demek ki. Malzeme kalitesi rezalet. Iscilik berbat. Jetta ya astra dan iyi diyebilmek icin otomobil denen seyden hic anlamamak lazim. Fluence ile ayni kalitedeki jetta o fiyati kesinlikle hak etmiyor.

onurer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim takıldığım nokta Jetta' nın Trendline modelinde çelik jant var mı arabada hiç bişey yok çelik jant mı koymuşlar karşılaştırmada var olarak yazılmış ilginç geldi

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onurer link' Alıntı:
Benim takıldığım nokta Jetta' nın Trendline modelinde çelik jant var mı arabada hiç bişey yok çelik jant mı koymuşlar karşılaştırmada var olarak yazılmış ilginç geldi
Ben yok diye biliyorum. Daha doğrusu şöyle; yapısal çelik jant var üzerinde jant görünümlü plastik kapak var diye biliyorum. Yani astra editiondaki gibi.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onurer link' Alıntı:
internet sitelerine öyle yazmışlar.belki de yoktur ben vwnin yalancısıyım:)

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
sedan tercih etmek icin 2 neden olmali buyuk bagaj ve arka koltuk bolumundeki genislik  astra sedanda 2 side yok.bu yuzden sedan arac alicak olsam 2 si arasindan jettayi tercih ederim. Ama sunuda atlamamak lazim jetta  vw nin en dandik arabasi malzeme kalitesi cok kotu golfle arasinda cok buyuk fark var eski jetta cok daha kaliteli bir aracti. 1.2 kaliteli bir motor tercih edilebilecek bir motor az yakiyor guzel gidiyor. Ama vw nin bir araca 3 ay sure vermesi icin aracin tutmasina gerek yok 1.4 150hp tiguan alicam ona da 3 3 ay diyorlar arayip duruyorum.
astra sedanın içi gayet geniş bence.jettadan geri kalır bir yanı yok.bir videoda 2 aracı vw fanatiği bir adam kıyaslamıştı.astranın koltuklarını arkaya çekmiş jettanınkini öne çekmiş aracı dar gösteriyor..bizde araba olmasa yutturacak.bagaj hacmine gelince evet jettanın bagajı daha geniş.1.2 motor 1.6 ecoteche göre daha performanslı diyenler var  cidden asıl ona şaşıyorum.1.2nin turbosuna takılınıp bu yorumu yapmamak lazım.1.2 turbo sayesinde daha iyi hızlanıyor ama ben bu arabayla 195i gördüm jetta 180i geçemiyor.lpg takılamaması da 1.2nin bence en büyük eksi özelliği..