gtc otomatık alırsam!

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: gtc otomatık alırsam!

siz 10 lıtre falan hesapladınız ama bu durumda gtcyı,  benım aracın 5.7 yaktıgı guzergahta bence gtc en fazla 3 lıtre falan yakar 10 11 lıtre gtc ıcın yogun trafıkdekı verıler bu rakamlar benım kullanımımda 8.7 cıvarında olur ; bu durumda benım aracla yıllık masrafım motorını 4.16 ile hesaplarsak 3556 tl gtc ıle 5950 olur  150de bakımı dusurursek 2200 falan yıllık farkı olur karsılıgında 180 hpnın verecegı surus zevkıne deger bence.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Açıkçası bence de değer aradaki farka ancak 8.7 iyimser bir değer olur diye düşünüyorum özellikle Active Select için.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yoğun trafıkte dedıgınız gıbı ama pek trafıge gırmedıgım ıcın en fazla 9 cıvarında yakarım dıye dusunuyorum , dızelın ortalalaması 4.1 olarak verılmıs guzergahımda fabrıka verısınden 1.6 fazla yakmısım aynısını gtcye uyarlarsak 7.2 verılen ortalamaya gore 8.8 falan yakarım.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu arada GTC 1.6 180HP nin otomatik versiyonu yok sanırım, teknik özellik dökümanında göstermiyor.
Otomatik istiyorsanız 1.4 140HP var. Bence GTC alacaksanız 1.6 180HP manuel tercih edilmeli, kullanımı çok keyifli olacaktır  greatt

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
yoğun trafıkte dedıgınız gıbı ama pek trafıge gırmedıgım ıcın en fazla 9 cıvarında yakarım dıye dusunuyorum , dızelın ortalalaması 4.1 olarak verılmıs guzergahımda fabrıka verısınden 1.6 fazla yakmısım aynısını gtcye uyarlarsak 7.2 verılen ortalamaya gore 8.8 falan yakarım.
8.8 çok iyimser akıcı bir otoban ve ş.içi karışımı olmadan 1.6t otomatik 10 un altına zor iner

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ortalamam tamda dediginiz gibi akici otoban ve yogun olmaan trafik , 1,6 otomatik yoksa 1,4 otomatil alacagm mecbur esim manuel kullanamiyor

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şu an 1.6 otomatik yok. Seneye 170 lik otomatik gelirse 1.3 ile 5.7 yaktığınız yerde 9-10 lt yakarsınız. Ama siz en az 10 lt yi göze alın. ևünkü 1.3 de sizi sinir edip, yol vermek zorunda kaldıklarınıza ders vermeye başlayacaksınız. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz.  Kısacası 1.3 te yıllık 4000 ödüyorsanız gtc de 5500 6000 arası bir rakam çıkar cebinizden normal şartlarda. Bunu 8000 e çıkarmaksa emin olun çok kolay :) Asıl hesap etmeniz gereken nokta bence bu.

Pluto1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben coupe alacak olsam Rcz 2.0 THP manuel alırım hem safkan bir coupe görüntüsü, hemde 1.6 180HP motoru yanına bile yaklaştırmayacak THP motor, yakıt tüketiminde İstanbul şehiriçi 10lt civarı olur ki bu da GTC ile aynı sayılır.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Pluto link' Alıntı:
Ben coupe alacak olsam Rcz 2.0 THP manuel alırım hem safkan bir coupe görüntüsü, hemde 1.6 180HP motoru yanına bile yaklaştırmayacak THP motor, yakıt tüketiminde İstanbul şehiriçi 10lt civarı olur ki bu da GTC ile aynı sayılır.

Sevgili arkadaşım öncelikle 2.0 THP diye bir motor yok.  1,6 156 ve 1,6 200 hp lik seçenekler var. 156 lığın ş.içi verisi 10.3 lt. 180 lik GTC nin ş.içi verisi 9.3 lt.  200 lük thp yi sen hesap et. Performans olarak da zannettiğin gibi değil. Kaldı ki 200 lük sidi geldiğinde bakacağız neler olacak piyasada. Görüntü konusunda ise zevkler tartışılmaz ancak önü ile arkasını çoğu kişinin ayırt edemediği bir araç yerine sınıfının en şık araçlarından birini seçmek bence çok daha mantıklı. Bagajdır iç hacimdir oralara girmiyorum bile. Dikkat edersen arkadaşın ևOCUğU var.