gtc otomatık alırsam!

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: gtc otomatık alırsam!

1.4t otomatık cok yakar az kacar dıyorsunuz:) kullananlar pek memnun degıl galıba actıve select'den düz vitesde alamayacagıma göre , önerılernız var mı, yenı proceed mı alsam onun dızel otomatıgı de gelecek, ya da seneye gtcnın 1.6 170lık dedıgınız motorun otomatıgıde gelır beklı

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Active select in biraz performanstan yediği doğru. Benim nişanlımda 1.6 115hp Active Select Astra var, bende de aynı motora sahip manuel viteslisi var. Hissedilecek derecede fark ettiriyor ama bence konforuna değer :)
Şahsi görüşüm: Sportif bir araba istiyorsanız ve o canavarı kullandığını tam olarak hissedebilmek için manuel tercih edilmeli :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
1.4t otomatık cok yakar az kacar dıyorsunuz:) kullananlar pek memnun degıl galıba actıve select'den düz vitesde alamayacagıma göre , önerılernız var mı, yenı proceed mı alsam onun dızel otomatıgı de gelecek, ya da seneye gtcnın 1.6 170lık dedıgınız motorun otomatıgıde gelır beklı

Konfor anlamında çok şıkır bir vites olmasına rağmen GTC gibi insanda özellikle performans beklentisi yaratacak bir arabaya pek gitmiyor evet. :) Yakıtı da cabası.

Lakin aceleniz yoksa 1.6 170lik beklemeye değer bir motor. Hele ki otomatik seçeneği ile gelirse o zaman sizi üzmeyeceğini düşünüyorum.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

acelem yok, umarım bu soyledıgınız motorun otomatıgı de gelır bu arada dızel degıl mı bahsettıgınız arac? 1 sene sonrada gelır herhalde, 1.3 motor soylendıgı kadar kotu degıl bunu daha oncede soylemıstım bir cok ınsanın kı ozellıkle ekonomı ısteyenlerın beklentılerını karsılayacak bır motor ama bıraz performans ıstıyorsanız ıtıraf edıyorum bu motor astranın sıklıgına yakısmıyor, opelı anlamaıyorum sen de almansın vw'de nıye sen de adam gıbı bır otomatık vites kombınasyonu yapamıyorsun, dızel motorun yok ve astra gıbı araca yazık edıyorsun bu kadar sık araclar yapıp adam gıbı motor koymamak nıye?
  otomatık dızel arac alalım desek ne alacagız kı? golf şık degıl, astradan ınıp leon yada aurıse bınılmez, ceed ve i30 şık ama astra gıbı guven vermıyorlar , premıum araclarada 80-90 fıyat ıstıyorlar ......

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gtc gerçekten şık ve yolda görünce wow dediğimiz bir araç yakıt konusunda ve performans konusunda yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla pek sorun yaşamazsınız ama 6 ay kadar iki kapılı araç kullandığım kadarıyla biraz sıkıntılı oluyor eş dost araca binerken sürekli koltuğu arkaya eğmek sorun oluyor ki 2 senelik süreçte daha farklı motor seçenekleri de karşınıza çıkacaktır

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Konfor anlamında çok şıkır bir vites olmasına rağmen GTC gibi insanda özellikle performans beklentisi yaratacak bir arabaya pek gitmiyor evet. :) Yakıtı da cabası.

Lakin aceleniz yoksa 1.6 170lik beklemeye değer bir motor. Hele ki otomatik seçeneği ile gelirse o zaman sizi üzmeyeceğini düşünüyorum.

Lakn senin lanetinden sonra Active Select le ne kombine edilse huzura erilemez gibi bir hissiyat var içimde.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Active Select ölü doğmuş bir şanzımandır denmesi lazım ama Active Select katil doğmuş bir şanzıman. Maddi refah katili. (:)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

AS nin entersanlığına son örnek; 1.4T manuel ile AS arasında 0-100 farkı kalmadı makyaj sonrası, ama 1.6T 170Hp lik yeni motorun AS ile manueli arasında fark var, neden??

Yen 1.6 çok yüksek torka sahipken 1.4 den daha fazla veri kaybı yaşıyor.