Opel Kadett C Turbo

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
helal olsun omer kaptan.. :) duz borudan turbo manifoldu step by step guzel olmus.. ama isinma probleminden dolayi sorun cikartmaz insallah..

8.5 8.8 cr iyidir.. ama hondacilardan(k20) 10.5 cr ile 1 bar basanlarda var :D bu arada almisken forged piston alsaydin keske..

remap i ne yaptin..

0M42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.benzersiztasarim.com
Çok teşekkür ederim kullandığım metaller ham hamurunda değiller çelik ile demir arası bir kimyaları var ama tabi yüksek ısılarda dediğin gibi özellikle egsoz manifoldunun ne yapacağını bende bilmiyorum ki şöyle bir şey var ben boş kalamam beni şeytan sürekli dürter bir iki ay dinlendikten sonra kendime yeniden çelik malzemeden bir headers yapabilirim bakalım zaman ne der.

Motoruma birebir uygun forget bulamadım farklı araçlarda kullanılan uygun çapta pistonlar vardı ancak bu şekilde kollarıda değiştirmek gerekiyordu benim yazın farklı bir motor uygulama düşüncem var nasip olursa daha teknolojik enjeksiyonlu bir motor ile yoluma devam edeceğim o yüzden bu motora çokta yatırım yapmak istemedim açıkçası gerekiyorsa basınç kısarım yaza kadar idare etsin yeterki.

Remap derken çip tuning olayınımı kastettiniz ? Aracımda çip yok çünkü bir beyin yok beyinsiz aracım :D

Pazartesi boost saatim geliyor

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
T304 veya en iyisi bildigim 316 alabilirsen guzel olur..

Hmm..pim leri uymadigi icin kollar da degisicek dedigin gibi tabii.. ama forged olsa daha saglikli olurdu.. neyse, 2.4 CIH swap yap gitsin :D

0M42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.benzersiztasarim.com
Bu 2.4 CIH engine hangi aracın motorudur ? Aklımda iki motor var açıkçası ya C20NE yada CIH20E.Bildiğim kadarı ile CIH20E manta GTE motoru ikisinden bir olacak Allahın izni ile ama bakalım hangisi.

Dediğim gibi yaza kadar boş durmam tabi yine bu motora bir şeyler yaparım mesela elimde hangi araca ait bilmiyorum ama 4 lt. yatay intercooler var bunun montajınıda yapacağım ve tabi turbo sistemin vazgeçilmezi wideband.

lortati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaptan yeni resimler ve yeni açıklamalar bekliyoruz :) bendede aynı araçtan var sizin çalışmanızı emsal almak isterim

akdenizsuleyman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anlıyorsun bu işten abicim bende hastası denilecek kadar seviyorum kadetleri gördüğümde kaportasını seviyorumm :) çok isterdim senin gibi uğraşmak motor bilgim azçok var ama pratikte sıkıntı çekiyorum yaş 17 alınca acemi sayılıyoruz neyse güle güle kullan abicim :))

GSİ CLUB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anlıyorsun bu işten abicim bende hastası denilecek kadar seviyorum kadetleri gördüğümde kaportasını seviyorumm :) çok isterdim senin gibi uğraşmak motor bilgim azçok var ama pratikte sıkıntı çekiyorum yaş 17 alınca acemi sayılıyoruz neyse güle güle kullan abicim :))
aynen GSi olması şart değil kadettin tipi yetiyor böyle bir cezbedici tasarım görmedim ben :D

0M42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.benzersiztasarim.com
Proje niyetinde olan arkadaşlara elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım işten anlama meselesine gelince bende işin duayeni değilim istek azim ve sabır bu üçlünün hiç bir şey önüne geçemiyor ;)

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizi başka bi forumdanda takip ediyorum elinize emeğinize sağlık..nasipse bende bi 83 kadett 1.3 almayı planlıyorum en kısa zamanda sonrası allah kerim hayalim ascona gt idi ama tr de bulmak cok cok zor

just-a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende senin işine yarayacak oldugunu düşundüğüm kadett c devir saatli gösterge tablosu var bilgıne