Ses Sistemi hakkında fikirlerinize ihtiyacım var.

Kaleli-ati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.4 Sport Astra sahibiyim malüm ses sistemi çok iyi değil.Aklımda iki seçenek var.Ön kapılara 16 cm,arka kapılara 13 cm komponent,bagaja 20 cm subwoofer ve 5 kanal amfi takmak fakat kapı içleri sökülürken tırnaklarının kırılma riskini göze alamıyorum.Ya da arkaya 2 takım komponent için özel pandizot yaptırıp kapı içlerine dokunmamak.Bu seferde iyi ses alamıyacağımı söylediler tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ses Sistemi hakkında fikirlerinize ihtiyacım var.

ևanakkale de güzel bir çzöüm bulursan bir haftasonu yanına gelebilirim  8)

Lakin gerçekten kapıları sökerken dekor kaplamalarını çizmemek imkansıza yakın, çizildikten sonra da hep göze geliyor oralar..

Kaleli-ati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Her zaman beklerim tanışmız oluruz.Çizilmesi neysede tırnakları kırlınca ara açık kalıyor ve kolanların etkisiyle zırıltı yapıyor.Büyük ihtimal pandizot yaptırıcaz gibi duruyor :(

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kaleli-ati link' Alıntı:
Her zaman beklerim tanışmız oluruz.Çizilmesi neysede tırnakları kırlınca ara açık kalıyor ve kolanların etkisiyle zırıltı yapıyor.Büyük ihtimal pandizot yaptırıcaz gibi duruyor :(

Çocuk yokken, daha doğrusu bekarken neredeyse her haftasonu gelir boğaa karşı çay içerdim, yine geldiğimde tanışırız.

Bizim araçlarda dekor kısmı ne kadar şık dursa da hem montaj işlemlerini çok zorlaştırıyor hem de bu aksamlar çıtırtı yapabiliyor, aracın konsol işçiliği kaya gibi ancak üzerine ilave edilen dekor kaplamaları ne yazık ki ses yapabiliyor.

serkanatc10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

daha önceki aracım(focus titanyum sony) içinde Çanakkalede, Edremit körfez bölgesinde ve Balıkesirde benzer araştırmayı yapmıştım, kapılardaki orijinal hoparlörler ile pandizota konulacak oval hoparlörler uyumlu olmaz güzel ses alamazsın demişlerdi. şimdiki aracım içinde benzer araştırmalarım devam ediyor. aslında kapılardaki hoparlörlere güvenebilsem bir anfi birde subwooferle iş çözülecek, fazlada bir beklentim yok açıkçası.

big_malibu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugun gözu karartıp, komple bir sistem satın aldım. Yarın montaja gidiyorum. Sonucları yeni bir baslıkta paylasagım. Fakat arka kapıların 13 oldugunu bilmiyordum, iki tane 16 aldım. Onda degişiklik yapmak zorunda kalabiliriz.

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

big_malibu link' Alıntı:
Bugun gözu karartıp, komple bir sistem satın aldım. Yarın montaja gidiyorum. Sonucları yeni bir baslıkta paylasagım. Fakat arka kapıların 13 oldugunu bilmiyordum, iki tane 16 aldım. Onda degişiklik yapmak zorunda kalabiliriz.
Arka kapıların 16 olduğunu söylüyor takan arkadaşlar.

nuralk341

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arka kapılar 16 cm. benim aracım enjoy plus. orijinalde olmadığı için ben kendim taktım.

perionur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arka kapılara 17 de oluyor. Çerçeve yok çünkü, sadece sac var. Ben 17 taktırmıştım.

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nuralk34 link' Alıntı:
arka kapılar 16 cm. benim aracım enjoy plus. orijinalde olmadığı için ben kendim taktım.

16 takınca ayrıca bir çerçeve mi takılıyor.
perionur link' Alıntı:
Arka kapılara 17 de oluyor. Çerçeve yok çünkü, sadece sac var. Ben 17 taktırmıştım.

Çerçevesiz takılınca oturuyor mu? Titreşimden dolayı cızırdama ses de bozulma yapmıyor mu?

Hangi marka ve model taktınız ses kalitesine faydası oldu mu?