Ses Sistemi hakkında fikirlerinize ihtiyacım var.

big_malibu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ses Sistemi hakkında fikirlerinize ihtiyacım var.

Arka kapı yerine arka taraf deseydim daha dogru olacaktı aslında, arac gtc oldugu için.. Bilgi için tesekkürler, eger baglantı bulursam daha orda baslarım paylasmaya.

perionur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sohayli link' Alıntı:
16 takınca ayrıca bir çerçeve mi takılıyor.
Çerçevesiz takılınca oturuyor mu? Titreşimden dolayı cızırdama ses de bozulma yapmıyor mu?

Hangi marka ve model taktınız ses kalitesine faydası oldu mu?

Alpin 3 yollu coax. taktırdım ama memnun değilim, çok araştırdım iyi bir tesisat şart. Ancak usta birisine yaptırmakta fayda var malum araçlarımız ,kapıları ve elektrik yönünden çok hassas...

big_malibu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Titresim ve sebep oldugu ses ile ilgili olarak prof. yalıtım malzemesi yapıyorlar su anda, ama fiyat malesef uzucu, 4 hoparlor için 100 tl

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İstanbulda astralar üzerine uzmanlaşmış en azından birkaç kere sökmüş takmış yapan yer yok mu bu tür işleri önerebileceğiniz.

Ben birkaç yere gittim, "arkalar 13 cm abi" deyince adamların bir kere bile ses sistemi yapmadıklarını anladım  Astralara.

Ama ekstra bir amfi kullanmadan mevcut ünite ile hiçbir değişim olmayacağı sanırım yapılan denemeler ile kesinleşti. Hoparlör eklemek tek başına fayda etmiyor.

Kaleli-ati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sohayli link' Alıntı:
İstanbulda astralar üzerine uzmanlaşmış en azından birkaç kere sökmüş takmış yapan yer yok mu bu tür işleri önerebileceğiniz.

Ben birkaç yere gittim, "arkalar 13 cm abi" deyince adamların bir kere bile ses sistemi yapmadıklarını anladım  Astralara.

Ama ekstra bir amfi kullanmadan mevcut ünite ile hiçbir değişim olmayacağı sanırım yapılan denemeler ile kesinleşti. Hoparlör eklemek tek başına fayda etmiyor.
Odak Dynamıcs in Face sayfasında H ve J Kasa için yapılan ses sistemlerinin fotolarını görmüştüm.Uğramanızda fayda var.ևanakkalede ikamet etmiyor olsaydım muhakkak orda yaptırırdım.Ama malüm yol masrafı düşündürmüyor değil :(

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kaleli-ati link' Alıntı:
Odak Dynamıcs in Face sayfasında H ve J Kasa için yapılan ses sistemlerinin fotolarını görmüştüm.Uğramanızda fayda var.ևanakkalede ikamet etmiyor olsaydım muhakkak orda yaptırırdım.Ama malüm yol masrafı düşündürmüyor değil :(

Odak  Evime çok yakın fakat dile getirdiğimde ses sistemi ile ilgili talebimi  ARKA KAPI  HOPARL֖RLERİ + TORPİDOYA KOYULACAK ANFİ  için 1200 tl istediler. yine de gittim öğrenmeye çalıştım  sorunumu ne çözer diye, fakat adamlar araştıran bilgi almak isteyen kullanıcıdan hoşlanmıyorlar.
Parayı ver kafanı yorma havasındalar.

֜zülmenize gerek yok, yol masraflarınız gözle görülmez oraya vereceğiniz paranın yanında. :)

Kaleli-ati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sonunda sistemi sipariş verdim.Komponentler Alpine SPG-17CS , Subwofer Alpine SBE-1244BR , Amfi Cadence xa125.4 , Vibe Kablo Seti , Deck ևevirici montaj yapıldıktan sonra sonucu paylaşırım.

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kaleli-ati link' Alıntı:
Sonunda sistemi sipariş verdim.Komponentler Alpine SPG-17CS , Subwofer Alpine SBE-1244BR , Amfi Cadence xa125.4 , Vibe Kablo Seti , Deck ևevirici montaj yapıldıktan sonra sonucu paylaşırım.

Yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyoruz...Resimde ekleyin lütfen...

cekY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Selamlar, konuyu ilk mesaj harici okumadan kendim kullandığımı yazıyorum; Insignia'ya Hertz es300d subwoofer, cadence csa600.1 mono anfi,  audison connection deck çevirici, audison connection fsk-700 montaj kiti, MA audio bass controller taktırdım. Gayet memnunum. Bassı sonuna kadar açamıyorum. Aslında basitinden arka kapılara 2 yollu pioneer hoparlör takıp direkt teyipten besleyecektiniz, bagajada mono anfi ve bass ekleyecektiniz. Teypden tiz ayarını açıp midi biraz kısarak, bassa da çok yüklenmeyerek güzel ve kaliteli bir ses alabilirdiniz :) En azından benim görüşüm bu yönde :) Ben sistemimi yaparken alt yapıyı sağlam yapıp ileride sizin gibi 5 kanal anfi, ön kapılara kompenant, arka kapılar direkt teypten besleyerek bir sistem düşündüğüm için tercihim böyle oldu.

Hayırlısı olsun :) Tavsiyem ses kalitesinde ki kaybı en aza indirmek için kaliteli bir deck çevirici kullanın :) Herkese kazasız belasız sürüşler :)