Ses Sistemi hakkında fikirlerinize ihtiyacım var.

Kaleli-ati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ses Sistemi hakkında fikirlerinize ihtiyacım var.

cekY link' Alıntı:
Selamlar, konuyu ilk mesaj harici okumadan kendim kullandığımı yazıyorum; Insignia'ya Hertz es300d subwoofer, cadence csa600.1 mono anfi,  audison connection deck çevirici, audison connection fsk-700 montaj kiti, MA audio bass controller taktırdım. Gayet memnunum. Bassı sonuna kadar açamıyorum. Aslında basitinden arka kapılara 2 yollu pioneer hoparlör takıp direkt teyipten besleyecektiniz, bagajada mono anfi ve bass ekleyecektiniz. Teypden tiz ayarını açıp midi biraz kısarak, bassa da çok yüklenmeyerek güzel ve kaliteli bir ses alabilirdiniz :) En azından benim görüşüm bu yönde :) Ben sistemimi yaparken alt yapıyı sağlam yapıp ileride sizin gibi 5 kanal anfi, ön kapılara kompenant, arka kapılar direkt teypten besleyerek bir sistem düşündüğüm için tercihim böyle oldu.

Hayırlısı olsun :) Tavsiyem ses kalitesinde ki kaybı en aza indirmek için kaliteli bir deck çevirici kullanın :) Herkese kazasız belasız sürüşler :)
Deck ևevirici olarak Audiopipe APNR-1002 aldım.Satıcı iyi olduğunu söyledi ama kullananlar daha iyi bilir.

cekY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kaleli-ati link' Alıntı:
Deck Çevirici olarak Audiopipe APNR-1002 aldım.Satıcı iyi olduğunu söyledi ama kullananlar daha iyi bilir.
Hayırlısı olsun, duymadığım bir marka bilgim yok.

denizcetin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kısa bir video görsek iyi olurdu  dancee

Kaleli-ati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sonunda sistemin montajını yaptırdım. Sonuç benim için mükemmel. Montajın orjinal teybin sökülmeden deck çevirici vasıtası ile olması da ayrı bi güzel oldu. Orijinal hali ile hareketli şarkılarda ses seviyesi 30-35 civarı anca tatmin ediyordu. Sonrasında zaten ses bozmaya başlıyordu. şimdi 15-20 arası güzel,25-30 arası muhteşem,30-35 arası kulak sağlığı için zararlı  greatt. Kapı içleri hazır açılmışken BTM Bitüself denilen izolasyon bantları ile iç sacı kapladım üstüne de ses izolasyon süngeri çektim sanırım faydası olmuştur. ֖n kolonları feda edip yenilerini orijinal plastiğin içine montajladık. Yardımcı olan ve fikirlerini paylaşan tüm dostlarıma tşk ederim.
sslk.jpg

0hhz.jpg

23cw.jpg

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayırlı olsun...

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sisteminiz hayırlı uğurlu olsun. Güzel günlerde dinlersiniz inşallah. Kapılar sökülüp takılırken sorun oldu mu? Montajdan sonra kapılardan ses veya başka bir şikayetiniz varmı?

wings35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hayırlı olsun Alpine güzel seçim... ses harikadır tahmin edebiliyorm...  special_zik

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayırlı olsun sıstem gayet basırılı olmuş kulaklarınızın pası sılınır artık:)

Kaleli-ati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Erhan42 link' Alıntı:
Sisteminiz hayırlı uğurlu olsun. Güzel günlerde dinlersiniz inşallah. Kapılar sökülüp takılırken sorun oldu mu? Montajdan sonra kapılardan ses veya başka bir şikayetiniz varmı?
Kapılar sökülmesin diye pandizot bile yaptırmayı düşünmüştüm ama söken arkadaş çok itinalı çalışınca bir tek klıps bile kırılmadan söküp taktı. Şimdilik ses yok ama ilerde olurmu bilemiyorum.