Sol ön taraftan gelen metal sürtme sesi

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Video da ki sorunun aynısı bende de var ayağını gazdan çektiğin an ses kesiliyor basınca tekrar başlıyor ve motor ısınana kadar da bu durum devam ediyor. Motor ısınınca bu ses ortadan kalkıyor. Kaçıncı viteste olduğunda önemli değil motor soğukken 6 ya da atsan geliyo bu ses birgün kucağımıza alacaz motoru ama dur bakalım hayırlısı..

Var mi bir gelisme hocam arizanda. Bugun eski ustamla konustum sanzimanin içindeki bilyalardan oldugunu 1500 lira gibi bir masrafi oldugunu soyledi.

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Disk koruma yada muhafaza saçı varsa yapar. Volans yada şanzıman olamaz

Onlar aklima geldi ancak viteste ses yaparken birden boşa aldigimda ses direk kesiliyor. Ya da gazi birakip motora yuku bindirdigimde kesiliyor. Genelde yokus çıkarken yuk altinda yapiyor sesi.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Onlar aklima geldi ancak viteste ses yaparken birden boşa aldigimda ses direk kesiliyor. Ya da gazi birakip motora yuku bindirdigimde kesiliyor. Genelde yokus çıkarken yuk altinda yapiyor sesi.

Arkadaşım merak ettim herhangibir gelişme varmı sorunu çözebildinmi

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir iki ustaya sordum. Sanziman icindeki bilyadan yapar degisimi 1.500 u bulur dedi. Zarari yok bin dedi. Simdilik biniyorum. Sizde de mi ayni sorun var?

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Sabahları soğuk iken videonuzdaki sese benzer bir ses var ama çabuk kesiliyor sanki tenekeye vurur gibi bir ses

Kerem Mirza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
video daki aynı sesten bende de vardı. zaten bugun onun ıcın buraya mesaj yazmstım. bosluk bulup sanayiye bı ustaya gıttım.

Sanzımandan gelıyor ses dedi. Lifte kaldırdı, sansıman yagının yarısı bitmiş. neyse onu degıstırdık. su an kullandıgımda ses kesıldı. ama sabahları daha cok oluyordu. sabahta denıyıp buradan bilgilendirme yapacağım

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
https://youtu.be/RPAvlCqj4Fk

bu sorunuı yaşayan arkadaşlar nasıl çözdüklerini yazabilirler mi acaba?

Ben henüz tam bir tespit yapmadım
Ama kronik şanzıman bilya sesi olduğu söylendi
Anladığım kadarıyla şanzımandaki bilyalar set olarak değişecek yaklaşık maliyeti 2000 tl

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
video daki aynı sesten bende de vardı. zaten bugun onun ıcın buraya mesaj yazmstım. bosluk bulup sanayiye bı ustaya gıttım.

Sanzımandan gelıyor ses dedi. Lifte kaldırdı, sansıman yagının yarısı bitmiş. neyse onu degıstırdık. su an kullandıgımda ses kesıldı. ama sabahları daha cok oluyordu. sabahta denıyıp buradan bilgilendirme yapacağım

Bir süre sonra zaten kesiliyor
Yağ ilavesi ile çözülecek bir sorun gibi durmuyor kullandıkça ses artacak ve muhtemelen sürekli hale gelecek