Sol ön taraftan gelen metal sürtme sesi

Kerem Mirza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir süre sonra zaten kesiliyor
Yağ ilavesi ile çözülecek bir sorun gibi durmuyor kullandıkça ses artacak ve muhtemelen sürekli hale gelecek

tekrar dan bilgi vereyim. her sabah yani araba soğukken çıkıyordu, ve hafif yokuşlarda tam vites değişeceği zaman geliyordu. 2 sabahtır deniyorum sesi deniyorum. şimdilik belki geçicide olsa ses yok. ama ileride çıkar mı bilmiyorum. şu an Allaha şükür kesildi ses.

Yine bilgi veririm

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
tekrar dan bilgi vereyim. her sabah yani araba soğukken çıkıyordu, ve hafif yokuşlarda tam vites değişeceği zaman geliyordu. 2 sabahtır deniyorum sesi deniyorum. şimdilik belki geçicide olsa ses yok. ama ileride çıkar mı bilmiyorum. şu an Allaha şükür kesildi ses.

Yine bilgi veririm

İnşallah çözülmüştür sorun
Bende çok fazla dinliyorum aracımı huyum kurusun
Şuan tık yok
Tecrübemi burdan paylaşmaya devam edeceğim bende

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu sesin tıpa tıp aynısını manuel vites astra h 1.3 aracımda duyuyordum. Ne alakası var derseniz bu arabaların easytronic şanzımanlarıyla manuel şanzımanların içi dışı bire bir aynı. Ses trafik ışıklarına yaklaşırken aracı boşa aldığım zaman eğer yolda pürüzler varsa araç sarsıldığı anda bu sesi çıkarıyordu. Ayrıca park halinde motor çalışır konumda vites boştayken sürtme sesi, stop ederken videodaki şıkırtılı ses geliyordu. Sorunumu volan seti değiştirerek çözdüm Luk marka baskı+balata+çift kütleli volan+ FTE marka hidrolik rulman kullandık. Şuan videodaki ses de dahil bu seslerin hiçbirini duymuyorum.
Yani dediğim gibi şanzımanlar aynı olduğu için ses gelecek olsa benim aracımda da şanzımandan gelirdi fakat volan değişimiyle sesi ortadan kaldırdık. Bir de kesinlikle ama kesinlikle easytronic şanzımanlarınıza ATF yağ koydurmayın sadece 75w80 veya 75w85 manuel şanzıman yağı koydurun çünkü sizin şanzımanınız tork konvertörlü değildir yani atf ile çalışmaz doğasına aykırı sadece manuel şanzıman yağıyla çalıştırmalısınız. Hepinize geçmiş olsun

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar bahsettiğiniz ses bu ses şanzıman kapalıyken dışarıya sizin paylaştığınız videodaki gibi yansıyor, iki kütle arasındaki sönümleyici yaylar zamanla özelliğini yitirerek yüklediğim videodaki gibi laçkalaşıyor ve ses yapıyor
http://youtu.be/NoVLrF9ebxA

Kerem Mirza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar bahsettiğiniz ses bu ses şanzıman kapalıyken dışarıya sizin paylaştığınız videodaki gibi yansıyor, iki kütle arasındaki sönümleyici yaylar zamanla özelliğini yitirerek yüklediğim videodaki gibi laçkalaşıyor ve ses yapıyor
http://youtu.be/NoVLrF9ebxA

Yaptırdınız mı? ne kadar fiyat çıkardılar? Neleri değiştirdiler

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
video daki aynı sesten bende de vardı. zaten bugun onun ıcın buraya mesaj yazmstım. bosluk bulup sanayiye bı ustaya gıttım.

Sanzımandan gelıyor ses dedi. Lifte kaldırdı, sansıman yagının yarısı bitmiş. neyse onu degıstırdık. su an kullandıgımda ses kesıldı. ama sabahları daha cok oluyordu. sabahta denıyıp buradan bilgilendirme yapacağım

Sonuc nedir Kerem bey?

Kerem Mirza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sonuc nedir Kerem bey?

hocam baska bı konuda yazmıstım ama buradan da yazayım.

Dediğm işlemler olduktan sonra ses kesildi. Artık sabah yada baska bı zaman ses gelmedi..

1-1,5 ay gectı. şimdi aynı ses tekrar gelmeye başladım. Usta ya gidemedim işlerin yogunlugundan..

Tekrar gıdecegım nasıl bır yol ızleyecegım bılemıyorum. Yıne yazarım gelısme oldukca

Kerem Mirza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuyu bi güncelliyelim.

Bahsettiğim 2-3 vıteste değil, araba sogukken 4. vitese kadar artık cıkmaya başladı.

2 ustada anlayamadı. böyle bin dediler...

karamandayım. bu sehırlere yakın sağlam opel ustası varsa tavsiyelerinizi almak isterim

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuyu bi güncelliyelim.

Bahsettiğim 2-3 vıteste değil, araba sogukken 4. vitese kadar artık cıkmaya başladı.

2 ustada anlayamadı. böyle bin dediler...

karamandayım. bu sehırlere yakın sağlam opel ustası varsa tavsiyelerinizi almak isterim

Geç oldu biraz ama ben hala sesle biniyorum. Şanzıman yağı aldım değişim yapacağım bir düzelme olursa yazarım. Facebook grubunda bir arkadaş video altına sorunum çözüldü demiş. Yağın resmini attı. Dextron 6 yağ koydurmuş. Özellikle ustasına sordurdum tekrar şanzımanın mı robotun mu yağını değiştin diye? Şanzıman demiş usta. Alttan koymuş yağı. Ben yine de gm marka 75w85 geçen manuel şanzıman yağı aldım 3 lt. Değişeceğim inşallah.