Astra f almak istyorum tavsiye edermisiniz??

önder61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 lar arasında performansı çok iyidir ,yakıtı çok yüksek devirde kullanılmadıkça makuldür uzun yolda 5.3lt/100km değerini yakalamıştık ancak performanslı kullanımda çok yakar .gls olmasına dikkat et gl olsa bile klima kesin olsun motora fln iyi baktır diri bir astra f in eline kimse su dökemez ;)

ORCA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım bende de 98 f kasa gls hb var ve 1 yıldır bende.benden önceki sahibi hakim bi amcaymış ve arabaya gözü gibi bakmış.şanslıyım bu konuda ;o)
her şeyiyle güzel bir araçtır gerek sağlamlığı gerek yol tutusu ve seriliği gerek se donanım özellikleriyle sınıfında gerçekten 1 numaradır...üstelik vergisi 95 tl gibi uygun bi rakamdır...şimdi gelelim bu güzelin kusurlarına:

1-bu araçlarda en buyuk sıkıntı süspansiyonu çok sert bunu fazlasıyla hissediriyor
2-aynaları kapanmıyor ve bu küçük gibi görünsede aslında büyük bir sorun ben 3 kez değiştirdim
3-kalkışlarda araç titreme yapıyor buna da zamanla alışıyorsun

nacizane benim sıkıntılarım bunlar ama gerçek anlamda her şeyiyle verdiğin parayı fazlasıyla hakettirecek bi araçtır f kasa...( tabi temiz olması şartıyla )

canse89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım bende de 98 f kasa gls hb var ve 1 yıldır bende.benden önceki sahibi hakim bi amcaymış ve arabaya gözü gibi bakmış.şanslıyım bu konuda ;o)
her şeyiyle güzel bir araçtır gerek sağlamlığı gerek yol tutusu ve seriliği gerek se donanım özellikleriyle sınıfında gerçekten 1 numaradır...üstelik vergisi 95 tl gibi uygun bi rakamdır...şimdi gelelim bu güzelin kusurlarına:

1-bu araçlarda en buyuk sıkıntı süspansiyonu çok sert bunu fazlasıyla hissediriyor
2-aynaları kapanmıyor ve bu küçük gibi görünsede aslında büyük bir sorun ben 3 kez değiştirdim

nacizane benim sıkıntılarım bunlar ama gerçek anlamda her şeyiyle verdiğin parayı fazlasıyla hakettirecek bi araçtır f kasa...( tabi temiz olması şartıyla )
evet bunlar gerçek...:D

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 lar arasında performansı çok iyidir ,yakıtı çok yüksek devirde kullanılmadıkça makuldür uzun yolda 5.3lt/100km değerini yakalamıştık ancak performanslı kullanımda çok yakar .gls olmasına dikkat et gl olsa bile klima kesin olsun motora fln iyi baktır diri bir astra f in eline kimse su dökemez ;)

İşte F kasa böyle bişey :) :) :) Önderinde dediği gibi 5.5lt/100km'yi gördüm ;) Ayrıca temiz bir F kasanın gerçekten eline su dökebilecek sayılı araç vardır ;) Ayrıca benim araç sedan ama süspansiyondan o kadarda dertli değilim :eek: aynalar malesef büyük sıkıntı ve anlayan ustadan nasıl takılacağını biran önce öğrenmen gerekir yoksa ustayla baya haşır neşir olursun :) ve sonunda usta sana ben öğreteyim dediyse bilki bıkmıştır şahsen bende öle oldu :D :D :D son olarakta evet kalkışlarda titreme yapıyo :sorry: ve en çokta canımı sıkan olay diye bilirim :( o sorundan kurtulmak için gaza yüklenmek gerekiyo :( ama acısıyla tatlısıyla çok güzel araçtır :) bide uzun yola çıktınmı ister istemez bağlanırsın ;)
Ayrıca ailecek kullanmıcaksanız 94 model bir GSi de tavsiye ederim ;) F kasanın hasıdır şahsen benim imkanım olsa terettüt etmeden alırım GSi bambaşkadır Lakin aracı ailecek kullandığımız için malesef sedanına biniyorum ;)

önder61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kutu içi hava filtresi takarsan alt devirlerdede bi sorun kalmaz ;) kalkışlar canavar gibi olur

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kutu içi hava filtresi nasıl bişey?ben takayım tarif edinde:D

önder61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kutu içi hava filtresi nasıl bişey?ben takayım tarif edinde:D
aracın normal hava filtresi yerine takılıyor motora giren hava daha az dirence uğradığı için performansı artırıyor %4-6 arası tork artışı sağlıyor green marka tavsiye ederim . bizim araçta var ve farkı hissediliyor hatta biraz daha ileri boyuta taşımak isteyenlere katalitik konvertör iptali ve performans son susturucu öneririm :D:D abartılı olmamakla birlikte güzel bir ses çıkıyor ve performansta hissettiriyor